Míváte v noci "noční můry?"

Modlení před spaním zbavuje nočních můr...Obrázky a Animace

1706796kffospkz8b.gif glitter hearts image by troylori

Lidem, které ve snech straší noční můry, možná pomůže se před spaním pomodlit, zjistili němečtí vědci. "Existují určité metody, jak se trápení s nočními děsy zbavit. Někdo si před usnutím zpívá, někdo myslí na krásné věci, jiný si zase zacvičí. Nám se zdá jako zaručená metoda modlení," uvedl neurofyziolog z bonnské univerzity Detlev Linke, specializující se na poruchy spánku.


 

Vědci se domnívají, že lidé, mající noční můry, mohou své sny kontrolovat a nedovolit negativním vlivům, aby působily na jejich mysl.


 

"Cesta je vcelku jednoduchá. Je potřeba si ze závěru každého dne udělat příjemnou záležitost, myslet na dobré věci a hlavně si nevybavovat to zlé, a vůbec na zlo nemyslet. Před usnutím musíte mít v hlavě jednoduše samé dobré myšlenky," řekl Linke německému listu Express.


 

Linke, který za nejjednodušší způsob odrazení nočních můr považuje modlení, neboť již pomohlo mnoha jeho pacientům, tak nevidí důvod, proč tento způsob nedoporučit i široké veřejnosti.


 

"Moji pacienti se naučili používat modlitby jako ochranu před narušováním spánku zlými sny. Sami na sobě tak dokázali, že tento způsob opravdu funguje," míní německý lékař.


 

Podle některých odborníků mohou jako modlitby zahánějící zlé myšlenky sloužit také básničky a písničky s pozitivním nádechem. Zabírají také vlastní básnické výtvory.

1706796kffospkz8b.gif glitter hearts image by troylori


Zdroj: Plus

Uvedeno ve spolupráci se serverem
www.doktorka.cz

 

 

andel-1.gif picture by darmarka2

Něco o RŮŽOVÉ ...

Barevná škola - informace k jednotlivým barvám barevného spektra

layout for myspace

RŮŽOVÁ BARVA
 

Růžová obsahuje jemnější kvality červené a je označována jako barva srdce. Symbolizuje lásku, náklonnost a oddanost v srdeční úrovni, bez pudové smyslnosti a vilné vášně. Růžová je barva čistých duševních pocitů lásky na vyšší úrovni, barvy něhy, jemnosti a oddanosti. tato barva dělá člověka vnímavého přijmout ušlechtilé chvění harmonické lásky a nezištné příchylnosti a podněcuje k tomu, aby byly tyto pocity štěstí plně prožity a vyjádřeny.

Obzvlášť silná obliba růžové zdůrazňuje větší potřebu lásky a ochrany. něžní, senzitivní a zasnění lidé, kteří potřebují hodně příchylnosti a lidského tepla k dosažení vnitřní stability, dávají růžové barvě přednost velmi často a výrazně.

Milovníci této barvy mají extrémně ženské rysy, neboť něha, zdrženlivost a ženskost se pojí k růžové. To je vidět i na starém zvyku obklopovat novorozená děvčata růžovými věcmi. lidé, jejichž oblíbenou barvou je růžová, jsou ale i rození požitkáři, kteří se vrhají s rozkoší do všeho, co jim dělá radost a povyražení. Je to barva jemného způsobu života, zdrženlivé elegance, slavnostních nálad a sentimentálních citů a hnutí mysli. Vyjadřuje přemožené násilí, pudovosti a vystupňovaného egoismu. Přehnaná touha po růžové však vyjadřuje narušený vztah k realitě a vědomé odvrácení se od vážných věcí života. tito lidé vidí vše "růžovými barvami" a vznášejí se na "růžovém obláčku". Mají strach před tvrdou skutečností a pokoušejí se jí uniknout. Když ale člověk tuto barvu rozhodně odmítá, poukazuje to na občasné, nevědomé postrádání něhy a příchylnosti, ale i na snahu o samostatnost a emancipaci a na odmítání sentimentálních citů. Testy prokázaly spojitost mezi oblibou pro růžovou a stupňující se žádostí po sladkostech.

 

 

Růžová a zase růžová...


Hlavní téma v systému Aura-Somy (dále jen AS): Nepodmíněná láska a péče. Růžová je v podstatě červenou (Život), ve které je více světla (Vědomí). Schopnost přijímat lásku.

Symbolický význam v AS: Nepodmíněná láska. Ženská intuitivní energie. Probuzení. Představuje model ženské role. Všechna "červená témata" jsou zde zesílená - pozitivně nebo negativně.

Spirituální význam v AS: Soucítění. Vznešenost lásky. Vyživování. Vnášení světla do života. Může vést k pravé duchovní sexualitě...

Mentální význam v AS: Nevinnost. Novost. Probuzení. Intuice. Mírnění agrese.

Emocionální význam v AS: Potřeba sdílet lásku a péči. Zklidnění. Péče. Útěcha. Jemnost. Negativně: Sexuální závislost a vlastnické sklony. Může naznačovat potřebu tepla a velké problémy v materiální oblasti.

Tělesný význam: Hormonální systém. Pohlavní orgány. Oči. Hlava. Hluchota. Prostředek proti strachu.

Drahokamy, používané v substancích Aura-somy: Diamant, růženín, turmalín.

Lahvičky equilibrium obsahující tuto barvu:

 

11 20 21 22 23 34 35 36 52 57
58 59 61 66 71 76 80 81 84 99

 

ostatní barvy:

 

Informace k jednotlivým barvám barevného spektra:

Barvy: Červená - Čirá - Fialová - Korálová - Královská modř - Purpurová - Modrá - Olivová - Oranžová - Růžová - Tyrkysová - Zelená - Zlatá - Žlutá

Použitá literatura:
Hulke, W. M.: Kniha o léčivé moci barev, Pragma, Praha.
Informační materiály Barevného světa s.r.o.


layout for myspace

 

Znamení Ryby


 

      Příznivé dny: pátek, sobota, neděle
      Nepříznivý den: čtvrtek
      Čísla: 2, 4, 11, 24, 32
      Barva: blankyt
      Kameny: ametyst, akvamarín, topás,
červený korál
      Zvířata: všechny ryby, divocí ptáci, pes
      Rostliny: kapraď, mák, vodní rostliny, olše, jasmín
      Charakter: flegmaticko-sangvinický
      Vhodný protějšek:
Rak, Štír

 

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

 

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

 

ŠPERK NAD ŠPERKYStředomořský červený korál. Je krásný, cenný a čím dál ohroženější. Jeho hodnota tím stoupá a s ní i touha dobyvatelů.
Obsese červeným korálem vypukla před mnoha tisíciletími a nikdy neutichla. Před šesti tisíci lety jej poznali Sumerové, kteří z něj vyráběli šperky. O několik tisíciletí později je začali napodobovat Řekové a Římané, kteří vyráběli náhrdelníky a náramky zdobené korálem. Jak ukázaly archeologické vykopávky, červený korál znali a ctili i Keltové, kteří ukládali korálové šperky do hrobů jako největší poklady.
Od středověku a především v dobách renesance měl korál stejnou cenu jako drahé kameny. Benátčané jej směňovali za hedvábí a koření. Korál se stal oblíbeným kamenem vysokých hodnostářů čínského císařského dvora.
Co je na korálech tak fascinujícího? Podle legendy je korál zkamenělou krví Medúzy - jedné z Gorgon, kterou Perseus připravil o hlavu. Když její hlava padala do moře, krev, která z ní vytékala, ztvrdla a přetvořila se na korály na dně moří.

♥♥♥


Korál není zajímavý jen vzhledem. Rozdrcený na prášek byl považován za účinný lék proti nejrůznějším nemocem. Jeho účinnost oceňoval i největší lékař středověku Avicena. O korálech jako léku se zmiňuje Molie`re ve hře Zdravý nemocný. Některé africké kmeny dodnes považují korál za zázračnou látku stejně jako tradiční čínští lékaři.
Klenotníci jsou ochotni vykupovat korál za velmi vysoké ceny, To vede k dalšímu drancování zásob červeného zlata, jak se středomořskému korálu přezdívá. V dobách antiky byl korál dostupný ve velmi malých hloubkách. Vynález dýchacího přístroje ve čtyřicátých letech minulého století znamenal revoluci v potápění. Korál začal mizet i z hloubky čtyřicet metrů. Postupně se potápěči vydávali za korály stále hlouběji. Do šedesáti metrů, později do osmdesáti metrů a nakonec začali pokoušet hranici devadesáti metrů, kterou potápění se stlačeným vzduchem ještě dovoluje. Objevení helioxu - dýchací směsi helia a kyslíku - v sedmdesátých letech minulého století umožnilo překročit stometrovou hranici.
Dnes sestupují dobyvatelé středomořských korálů běžně do hloubky sto padesáti až tří set metrů. K vyhledávání slouží i sonary, GPS a ponorky.

layout for myspace

zdroj: 100 + 1

 

Máte rádi růže? Já moc!

 

 

Nádherou růžových keřů se honosí nejeden zámecký park, ale i řada prostých zahrádek

Podívej, kvete růže...

Svým půvabem a krásou jsou často připodobňovány k ženám. Poupata jsou něžná, plná příslibu, a když se plně rozvinou do krásy, omámí svou vůní i smyslností.

Již od nepaměti patří k nejobdivovanějším květinám a bývaly chloubou šlechtěných zámeckých parků. Často vznikaly i samostatné růžové zahrady, takzvaná rosaria.

Původních druhů, z nichž byly vyšlechtěny všechny dnešní odrůdy, je odhadem 100 až 200. Mnoho z nich dnes již běžně neexistuje, ale objevíme je ještě ve sbírkách botanických zahrad nebo specialistů, kteří se jejich pěstování věnují.

Které dát přednost

Do malých zahrádek se hodí především záhonové růže - ušlechtilé čajohybridy nám poskytnou krásné velké květy k řezu a polyantky zase nabídnou spousty okrasných drobnějších kvítků. Ve větších zahradách najdou své uplatnění stromkové formy, které však hůř přezimují a musíme je chránit zakrytím. V prvních letech, než zesílí kmínek, je ohneme a korunku zahrneme zeminou. Na pergolách, v loubích či kolem plotů nadělají hodně parády pnoucí růže, jež nejsou skoupé na květy. V poslední době jsou také stále rozšířenější půdopokryvné druhy.

Jak se rozmnožují

Růže se ve většině případů množí očkováním na šípkové růže. Můžeme je také libovolně řízkovat, ale zvláště u velkokvětých čajohybridů není kořenový systém tak mohutný a květů je pak mnohem méně. Výjimku však tvoří pnoucí odrůdy a polyantky.

Co se jim líbí?

Pěstování růží není náročné, je však nutné dodržovat několik pěstitelských zásad:

+ Když si rostlinku přineseme od zahradníka, umístíme ji do kbelíku s vodou, aby nezaschla.

+ Keříky vysazujeme nejlépe na podzim do vyhloubených jam 30 x 40 x 40 cm, jež naplníme kvalitní kompostovanou zeminou.

+ Vysazujeme je tak, aby krček byl v úrovni terénu nebo těsně pod ním. Nezapomeneme zeminu upěchovat a důkladně zalít.

+ Při výsadbě hnojení nevyžaduje, ale dopřejeme jí 2x ročně (zjara a v červenci až srpnu) 1 lžíci kompletního hnojiva.

+ Na jaře prostříháme zaschlé či poškozené větvičky a zdravé zkrátíme. Nejsilnější míň a slabé víc. Čím častěji ji stříháme, tím víc kvete.

+ Na podzim přihrneme zeminu do výše 10 až 15 cm nad krček, čímž chráníme rostlinu před mrazem.

+ Nejvhodnější je hlinitopísčitá půda s dostatkem živin. Růže nesnáší kyselou reakci, proto nepoužíváme rašelinu.

Víte, že...

+ okvětní lístky růží se již tisíce let používají v kuchyni? Dnes se jimi saláty zdobí nebo zmrzlinové poháry, kandují se a dělají se z nich sirupy.

+ na výrobu 15 ml přírodní silice, která se přidává do parfémů, je zapotřebí 100 kg růžových plátků?

PETR PROKOP

Připravila JARMILA KULTOVÁ

 

 

1. Zahradní architekti při parkových úpravách rádi využívají pnoucí růže, neboť tak vzniknou příjemná voňavá zákoutí

2. Drobounkými kvítky nejrůznějších barev se můžou pochlubit polyantky

3. Na záhonech se pěstuje oranžová Bettina, jejíž keř dosahuje výšky až 60 cm; hodí se k řezu

4. Hodna svého jména je fialová Magic Carusel. Vskutku okouzlující podívaná!

5. Od žlutého do červeného odstínu přechází květ odrůdy Samba

6. Rozrostlé keře mnohokvětých růží můžou vytvářet zcela přirozený živý plot

Ovocný sad

+ U jabloní, hrušní, švestek či meruněk provádíme při nadměrné násadě probírku plodů, protože ovlivňuje kvalitu sklizně příští rok.

+ Přerostlé stromy třešní můžeme snížit ořezáním větví i s plody. Ty pak pohodlně očešeme na zemi.

+ Před nedostatkem vláhy chráníme stromy nastýláním. Použijeme piliny, drcenou kůru, slámu či posekanou trávu (u té ale musíme dát pozor, aby neobsahovala semena plevelů).

Zeleninový záhon

+ Pravidelně vylamujeme boční výhony u rajčat. Pokud je necháme bujně růst, zpozdí se násada květů a úroda bude menší.

+ U okurek zaštipujeme hlavní výhon za 3. až 5. listem. Tím podpoříme růst bočních výhonů, na kterých bývá více samičích květů, tedy i plodů.

PETR PROKOP

Jak na to

Kompostéry v sestavě

Recyklováním zahradního a organického domovního odpadu vznikne kompost. Můžeme ho založit volně, ale efektivnější je sestava dvou až tří uzavřených kompostérů. Cena každého z nich je od 800 do 2 500 Kč (podle velikosti).

Organický materiál promícháme s trochou kvalitní půdy. Dospod dáme vrstvu drcené dřevní hmoty vysokou asi 25 cm, na ni naložíme organický odpad, posypeme tenkou vrstvou mletého vápence a trochou dusíkatého hnojiva a kvalitní půdy. Tuto skladbu zalejeme vodou a vše vrstvíme od začátku. Nahoru doplníme zavadlou trávou nebo drcenou slámou.

První ze tří kompostérů naplníme a uzavřeme na začátku jara - otevřeme ho až za rok. Druhý kompost založíme v dubnu a doplňujeme ho až do srpna; na podzim ho zapravíme do půdy, kde do jara dozraje. Třetí založíme na začátku léta a dáváme do něj převážně drcený dřevní odpad a suché listí. Na podzim kompostér uzavřeme a obsah použijeme až za rok a půl na jaře.

V systému dvou kompostérů oba na jaře naplníme a uzavřeme. První otevřeme již na podzim a hmotu zapravíme do půdy, aby kompost dozrál. Druhý necháme odpočívat přes zimu: ten bude k dispozici na jaře.

layout for myspace

 

Oči


 

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Ze všeho nejdůležitější – podívejte se lidem do očí. Vystupující oči s jasnou jiskrou nebo třpytemjsou výhodnější než malé, těkavé nebo vyhýbavé oči, které odhalují introvertní a uzavřenou povahu. Ve skutečnosti jsou oči tím nejdůležitějším znakem při vašich blízkých setkáníchobchodního typu. Když hledáte zaměstnance nebo partnera, hledejte oči, které jsou pevně usazenéa mají vytrvalý a stabilní pohled. To odráží spolehlivou a vytrvalou povahu, člověka stabilního a přímého. Naopak těkající nebo vyhýbavé oči věští povahu ovlivněnou nestálými a rozporuplnými návyky. Snadno zde rozpoznáte nervozitu a u tohoto typu člověka budou nápadné i další znakypodporující výsledky vašeho pozorování a intuice, jako tendence k nepoctivosti a nespolehlivosti.

Krátce řečeno, toto je člověk, který plní své závazky jen poskrovnu.Nerovnoměrně usazené oči mají zvláštní význam. Za prvé, tento člověk je schopen vidět věci z různých úhlů pohledu a uplatňuje vedlejší myšlenkové procesy při řešení problémů. Tito lidé budou analyzovat vaše poznámky a postřehy se způsobem myšlení „v levém poli“. Často budete ohromení, jak dokážou proniknout do podstaty věcí.

Jestliže jsou oči zkosené nahoru, tento člověk je oportunista – tím více, jestli má obočí zešikmené v tom samém směru (kočičí pohled). Mnoho modelek jako Elle McPherson a Claudia Schiffer vlastní tento typ očí. Vědí, jak dosáhnout toho, co chtějí. Jestliže jsou oči zešikmeny opačným směrem, tedy zešikmeny dolů, člověk může trochu podceňovat sám sebe a může být vydán na milost druhým. Zřídkakdy dokáže říct "ne".

Bělmo viditelné pod duhovkou může naznačovat nějaké nebezpečné prvky v nitru osobnosti. Tento typ může mít skrytě utajený výbušný temperament a neústupnou povahu. Opatrnost je slovo hodící se pro tento případ. Charles Manson měl tyto oči. Čínští znalci, kteří čtou obličeje, je nazývají vlčí oči.

Podívejte se, jak blízko nebo daleko od sebe oči jsou. Ideálně by měla mezi oběma očima být vzdálenost šířky alespoň jednoho oka. Je-li to tento případ, můžete předpokládat, že váš subjekt má vyrovnaný úsudek a jasný pohled na svět. Čím blíže jsou oči k sobě, tím užší je názor a pohled na svět obecně. Může to také odrážet přílišnou závislost na rodičovských a rodinných strukturách. Tito lidé můžou potřebovat popostrčit, aby rozvinuli svůj vlastní individuální životní styl. Jejich síla vůle by měla být posílena hledáním vlastního sebepotvrzení. Zaměstnanci a pracovníci, kteří vykazují tento typ očí, určitě potřebují neustálé povzbuzování, aby jim povyrostlo sebevědomí. Zjistíte, že tyto typy mají malou psychickou odolnost a málo snesou, pod návalem stresu se můžou zhroutit. Triviální záležitosti můžou být úplně nepřiměřeně nafouknuty.

Naopak charakter člověka s očima daleko od sebe toho snese mnohem víc a má liberální perspektivu. Lidé tohoto druhu můžou předvést křiklavou neúctu k autoritě a radě druhých. Delikátní směs neústupnosti a porozumění vyžehlí počáteční napětí mezi vámi a tímto typem člověka. Nabídněte jim alternativní volby při jejich rozhodování. Co se týká zaměstnání, tito lidé potřebují prostor, aby mohli dýchat. Dejte jim hromadu prostoru, aby mohli prozkoumat svůj potenciál tvořivosti. Někdy mají tito lidé příliš široké a povrchní názory.

www.foto-mluvi.cz

 

Barva očí


Barva duhovky je také důležitým rozhodujícím faktorem ve vašem odhadu lidského charakteru.

Tmavě modrá

barva znamená, že jste ve společnosti velice smyslné ale jemné a citlivé bytosti.

Světle modré

oči předpokládají osobu, která má pravděpodobně ráda flirtování s opačným pohlavím.

Tmavě zelené

oči jsou nejenom velmi energické stejně jako jejich příbuzné - modré oči, ale jsou také velice vynalézavé – jak v praktických tak v osobních záležitostech. Budete potřebovat mnoho času, abyste pochopili spontánní a někdy svéhlavou povahu zelenooké osoby.
Geniální muži a ženy často vlastní takto zbarvené oči. Budete si muset přiostřit vaše intelektuální schopnosti pro jednání se zelenookými lidmi.

Šedé oči

prozrazují vysoký stupeň inteligence a představivosti, ale vášeň může být méně výrazná u tohoto typu člověka, protože přemýšlivost může potlačit část jejich iniciativy. Jsou kultivovanou třídou lidí s nádechem puntičkářství.

Černé oči
jsou velmi vzácné a když je potkáte, velice na vás zapůsobí. Patří osobám s poněkud prudší povahou, které ne vždycky prezentují svoje argumenty s citlivostí. Potřebovali byste zocelit vaši kůži, abyste mohli žít či pracovat s černookou osobností. Bouřlivá cesta leží před vámi, jestliže si vyberete život plný černooké legrace.

www.foto-mluvi.cz

 

Medové polibky pro krásu i pro zdraví.

Zdraví a krása


 

Med znali už naši dávní předkové, kteří si jej nemohli nechat v laboratoři rozebrat a prozkoumat, a přesto věděli, jak zázračné účinky tato sladká pochoutka má. Už v dobách před naším letopočtem byl med využíván na čištění ran, k hojení zánětů a spálenin. Přiložil-li se med ihned po zranění, rány se dobře hojily a netvořily se jizvy. Později bylo zjištěno, že med obsahuje minerální látky, železo a kromě selenu všechny stopové prvky.

medovéMá protizánětlivé účinky, je výborným prostředkem na dodání energie. Med je velmi energetická potravina, denní dávka by proto neměla překročit 100 až 150g. V teplém mléce bude med lepší uspávací prostředek než kdejaký lék. Posiluje také imunitní systém a naší obranyschopnost. Med prý má blahodárné účinky na naší psychiku. Napomáhá vyrovnávání se se stresem.

Aby měl opravdu všechny výše vyjmenované účinky, je potřeba dodržovat určitá pravidla při uchovávání. Skladovat by se měl na suchém, chladném a tmavém místě, ve skle, keramice nebo porcelánu. Pokud med zkrystalizuje a není tekutý, není to vada, ani tím neztrácí nic ze svých léčivých schopností. Jen obsahuje příliš mnoho přírodního cukru. Jednoduše jej nechejte ve vodní lázni pomalým zahříváním zase rozpustit. Samozřejmě, že nic nevydrží věčně, takže ani med, i když má právě díky vysokému obsahu cukru samokonzervační účinky. Při správném skladování v sobě zachová veškeré minerální látky i stopové prvky po dobu jednoho roku.

Med můžete používat jako sladidlo do čaje, využijete ho v kuchyni při pečení drůbeže nebo do sladkého pečení. Přelijete-li medem na drobno nakrájenou cibuli a necháte ji pustit šťávu, dostanete jedinečný prostředek proti bolesti v krku a kašli.

I med má své druhy. Můžete si dopřát med lesní, luční, pampeliškový, akátový či med smíšený. Každý z nich má svá specifika a přednosti, ale obecně lze říct, že med by rozhodně neměl chybět v žádné domácnosti.

A co vy a med? Máte ho rádi, nebo se ho  hrozíte coby kalorické bomby? Já si dodnes pamatuji prázdninové snídaně u babičky, kdy jsme dostali chleba s máslem a med, který nám všude tekl, a babička nás potom hubovala, že to všude lepí. Ale dodnes ve mně zůstala ta krásná vzpomínka a láska k medu...

Aneta Petrová

https://www.stastnezeny.cz/index.asp?menu=3

 

Vůně pro žhavé noci i romantické dny...


layout for myspace

Květinové, ovocné, tajemně smyslné, svěže elegantní … nové jarní vůně oplývají krásnou a vybranou originalitou, která spolu s vaší osobností vytvoří jedinečný celek okouzlující široké okolí. Moc síla parfému, známá od pradávna, dokáže zdůraznit vaši krásu, styl i náladu.

Sonet o lilii a motýlkovi
fotoLilie je od nepaměti symbolem francouzského království, ale její obraz je spojován i s čistotou a nevinností… Stejně tak ji ale můžeme vnímat i jako ztělesnění vášnivé lásky, byť možná nikdy nedojde svého naplnění… Motýl je pro nás zase synonymem pro půvabnou a delikátní lehkost, ale vnímáme jej i jako symbol ženy a její proměny v rozkošné stvoření, do jakého je nemožné okamžitě se nezamilovat.

Nyní se lilie a motýl setkávají v zahradách zámků někdejších francouzských panovníků a našim smyslům se otevírá bukolický milostný příběh, který jakoby sem zavál větřík přímo z galantních časů 18. století…

Romantické city a lehké doteky jsou předehrou k hymně lásky složené z něžných tónů ženské smyslnosti a jiskřivé svůdnosti. To vše v sobě ukrývá nová Eau de Lys stvořená imaginací francouzské princezny Mariny de Bourbon coby hold romantické a něžné lásce. Jiskřivý úvod tvoří orosená číše plná šťávy z čerstvých citrónů, jejichž chuť zjemňuje vodní akord zeleného jablka a bambusových lístků. Poté přichází řada na okouzlující kytici uvázanou ze smyslného jasmínu, elegantních bílých růží a ušlechtilých bílých lilií, které doplňuje svěží dotek hyacintu. Základem prostupuje ušlechtilost vzácného cedru doplněná jemnou stopou bílého pižma a tajnosnubné ambry.

Navždy v rozpuku
fotoVzduch je plně prosycen vůní jara, vůní, na kterou se všichni tolik těšíme. Jako mávnutím kouzelného proutku zmizí starosti běžného dne, všechno se rozzáří a ponoří do krásného úsměvu. Sladký květ lásky právě vyrašil. Zrodila se nová vůně s lyrickým názvem Today – Tomorrow – Always In Bloom, vůně kterou uvádí herečka Salma Hayek. Stejně jako slavná herečka a úspěšná producentka obdivovaná pro svůj vytříbený vkus a smysl pro vyvážený styl nadčasové elegance, smyslného temperamentu a dech beroucí ženskost, vyjadřuje nová vůně všechny tyto vlastnosti doplněné kapkou romantiky.

Elegantní flakón zdobí jemné květy broskvového odstínu, které prozrazují, co se skrývá v jeho nitru. Limitovaná edice nové svěží květinové vůně tone v opojných akordech sladkých květin, evokuje lásku, zamilovanost a spokojenost. Při prvním dotyku vůně se na kůži rozezní mocná symfonie začínající tóny lilie a jasmínu, ke kterým se postupně přidávají výrazně svěží noty šťavnatého grapefruitu a pomerančového květu. Vrcholem svůdně-elegantního parfému tvoří hřejivý mošus spolu s velejemným kašmírem.

Tajemství žhavé noci
fotoNikdo neví o báječných letních vůních víc než módní dům Escada, který každoročně uvádí voňavou novinku určenou právě na nejoblíbenější roční období. Uvedením vůně Sunset Heat vzniká přímo ztělesnění letní vůně, která dokonale vystihuje vášeň a vzrušení léta 2007.

Přeneste se do toho okamžiku…jste na dovolené s kamarádkami, slunce právě zapadlo a vy se na pokoji připravujete, že společně vyrazíte ven. Máte puštěnou skvělou muziku, tančíte a přemýšlíte, co si vzít na sebe, jak se učesat. Kombinujete doplňky a říkáte si, jak asi tahle noc skončí…Jste oblečená a pak jako finální dotek stříknete na svou rozpálenou kůži tu správnou sexy vůni, která vše završí. Právě Sunset Heat představuje onen magický, neviditelný závěrečný doplněk, který umocní slastné očekávání příslibu žhavé noci, kdy se srdce rozpalují a tělo dostává do smyslné extáze, rozechvívá se k toužebném očekávání z (nevinného) dobrodružství.

Tajemství novinky od Escady spočívá v mixu osvěžující exotického ovoce a cizokrajných květin, který završují vzácná dřeva. Vrchní tóny jsou ryze ovocné, papája, citrón, sorbet z manga a ananasová pěna dodávají vůni ihned svěžest a náboj energie. Střední tóny odeznívají velice pomalu, stejně jako západ slunce. Ledový vodní meloun, broskev, lotosový květ a ibišek propůjčují vůni šťavnatý a živoucí pestrobarevný charakter, který zvýrazňuje naší chuť žít naplno. Jemný základ je plně v režii santálového dřeva a pižma, krystalky ambry dodávají finální tečku pro hřejivost a záři skutečného slunečního svitu.


Foto: archiv firem
Dáma.cz

 

Vodní víly...? :)

Vodní víly

layout for myspace

Vodní víly

Archimédovo médium nám propůjčuje lehkost vodních víl a pomáhá zeštíhlit a zpevnit tělo. Nevěříte? Vyzkoušejte akvaaerobik!

 

Plaváním se dá spálit poměrně hodně kalorií, ale má to jeden háček – musíte být už opravdu dobrá plavkyně a ’mydlit‘ jeden bazén za druhým. Pokud vás však nebaví plácat se donekonečna mezi dvěma stěnami bazénu (a nechcete si namočit účes), akva aerobik je řešení šité na míru právě vám. Kromě toho je ideální pro každého, i pro toho, kdo má problémy s nadváhou nebo s klouby, je po úrazu...

„Voda klade odpor, takže při každém pohybu, při každém máchnutí rukou posilujete, aniž byste si to uvědomovala,“ vysvětluje Radka Svobodová, manažerka a trenérka fitcentra Top Deck v hotelu Corinthia Panorama, kde se konají hodiny akva aerobiku čtyřikrát týdně (jen tak mimochodem: v bazénu ve 24. patře s vyhlídkou na celou Prahu za příznivou cenu 85 korun na hodinu). „Zároveň se při cvičení zahřejete a zvýší se vám tepová frekvence, takže spalujete tuky. A protože se pohyb mnohokrát opakuje, nemusíte se bát, že by se zvětšoval objem svalstva; u žen to stejně nejde tak snadno. Pro zpevnění a zeštíhlení nohou je to naprosto ideální cvičení.“

Spojení pohybu ve vodě s hudbou je kromě toho mimořádně zábavné. Nejrůznější krokové variace, běh, poskoky, výskoky s otočkou, ’švihy‘ rukama a nohama vám půjdou takřka samy a jistě vás budou napadat i vlastní prvky. Pro inspiraci vám teď nabízíme několik cviků z akva gymnastiky, které si můžete vyzkoušet při nejbližší návštěvě bazénu. Celou sérii můžete samozřejmě zopakovat několikrát za sebou.

Co je co
Akva aerobik Cvičení ve vodě, které využívá výskoky, přitahování kolen, běh na místě a pod. Hudba slouží k navození dobré nálady.

Akva gymnastika Cvičení ve vodě buď na hudbu, nebo bez ní, jež protahuje a posiluje tělo za pomoci baletních a gymnastických prvků.

Akvabely Správně synchronizované plavání – závodní sport, který se hodnotí body podobně jako krasobruslení. Soutěž se skládá z povinných figur a z volných sestav pro jednotlivce, dvojice a týmy. Tento sport je extrémně náročný na fyzickou kondici (dlouhé pasáže se odehrávají pod vodou) a dokonalou koordinaci pohybů.

1/ Břicho, ruce, stehna
Postavte se zády ke stěně bazénu a lokty se zachyťte o okraj. Přednožte nohy pokud možno tak vysoko, aby se špičky dotýkaly hladiny, a v přednožení pomalu roznožujte a snožujte. Cvičení posiluje svaly břicha, rukou i nohou. Opakujte osmkrát. Dejte pozor, aby se záda stále dotýkala zdi.

2/ Boky, ruce
Postavte se čelem ke stěně, nohy dejte k‑sobě. Jednu nohu unožte doleva, potom ji vraťte na dno a‑zvedněte ještě sedmkrát. Totéž opakujte i na druhou stranu. Můžete stát i na vzdálenost paží ode zdi, procvičíte stabilitu.

3/ Pas, břicho, ruce
Postavte se zády ke stěně, zachyťte se lokty za okraj bazénu. Nohy skrčte a jeďte jakoby na kole. Pak obě kolena přetočte na jednu stranu a pokračujte v ’jízdě‘, totéž zopakujte i na druhou stranu. Celou dobu dbejte na to, abyste měla záda ’přilepená‘ u stěny bazénu.

4/ Protažení zadní strany nohou
Postavte se čelem ke stěně, rukama se chyťte za okraj bazénu, skrčte nohy a opřete chodidla o stěnu. Opatrně a pomalu dopínejte nohy v kolenou (ne přes bolest), chodidla zůstávají celou plochou na stěně. Máte-li zkrácené svaly, můžete dát nohy trochu dál od sebe a nemusíte úplně propínat kolena. Opakujte osmkrát.

layout for myspace

 

Sladkost ...

Čokoláda, návyková rozkoš

Čokoláda, návyková rozkoš

Setmělo se. Choulím se do deky. Šustí staniol. Konečně! Tlumené křupnutí. Sametový hladký polštářek se mi rozpouští na jazyku. Odkud přicestoval, aby mi mohl poskytnout potěšení a posilu pro unavené tělo?

 

Přepadla vás také neodolatelná chuť a v myšlenkách už míříte do cukrárny? Vaše svědomí však hned připomíná těžce vybojovanou štíhlou linii, viďte? Mohu vás uklidnit: poslední lékařské výzkumy potvrzují blahodárné působení čokolády na lidský organismus.

Ostatně, účinky výrobků z kakaových bobů znali už indiáni – kakaový nápoj jim dodával sílu k boji. Sladká tabulka byla také nedílnou součástí potravinového přídělu amerických vojáků za 2. světové války. Dnes víme, že hořčík a karbohydráty obsažené v čokoládě pozitivně ovlivňují uvolňování energie z potravy. Železo, které získáváme spolu s čokoládou, přispívá k tvorbě červených krvinek a rozvádění kyslíku po těle. Součástí kakaa je theobromin, který podporuje činnost ledvin, stimuluje centrální nervový systém a příznivě působí na dýchání. Antioxydanty (tzv. polyfenoly) zase zabraňují zhoubnému působení volných radikálů, omezují srdečně cévní choroby, snižují hladinu cholesterolu v krvi, uvolňují stres, vykazují protizánětlivé a v některých případech i protinádorové působení. Mléčná a bílá čokoláda dodává našemu tělu vápník, zinek, karoten a riboflavin. Opomenout nesmíme ani afrodiziakální účinky kakaa. Casanova pil horkou čokoládu místo šampaňského a nazýval ji elixírem lásky… Takže: jezme čokoládu a nechme ji, ať těší naše smysly i tělo. Ne nadarmo se jí přezdívá ,pokrm bohů‘. Vybírejme však pro sebe a své blízké jen to nejlepší. Proč si ničit figuru a chrup zbytečně vysokým množstvím cukru a tuků? Důležité je rovněž mlsání načasovat tak, abychom přijatou energii, pocit uspokojení a povzbuzení dokázali využít, nikoli pouze uložit do nechtěných tukových polštářů.

Z Ameriky do celého světa
Čokoláda pochází ze Střední Ameriky. Do Evropy ji v 16. století poprvé přivezli Španělé jako kořist z aztécké říše. Indiáni pili nápoj xocolatl uvařený z vody, rozdrcených kakaových bobů, chilli, hřebíčku, skořice a kukuřičné mouky. Mlsní Evropané pak do této hořké tekutiny přidali cukr, vanilku a nakonec vymysleli i onu tabulku z kakaového prášku, kakaového másla a cukru. Vynález byl na světě – a tak se mohl začít šidit. Snahy o další a další snižování ceny čokolády vedly posléze k nahrazování kakaového másla levnějšími tuky, k přidávání cukru a směsí bobů horší kvality. Až si budete chtít udělat radost a sáhnete v obchodě po čokoládě, zkuste si před zaplacením přečíst její složení. Jen na vaší volbě závisí, kolik procent kakaa v balíčku dostanete, kolik sníte cukru a přidaného tuku nebo chemických emulgátorů a umělých aromatických látek.

Kvalita je když…
Jaká čokoláda je tedy ta správná? Obecně platí, že tmavá čokoláda, aby nebyla přeslazená, má obsahovat alespoň 50 % kakaové hmoty. Mléčnou a bílou čokoládu není třeba odmítat. Stačí si u ní pohlídat množství cukru a nekakaových tuků. Přidané mléko sice zpravidla sníží obsah kakaa, ale na druhou stranu může zjemnit chuť, což ocení zejména děti. Znám mléčnou čokoládu se 40 % kakaové hmoty, kterou si troufám doporučit i opravdovým gurmánům.

Bílá čokoláda bývá často zatracována pro nepřítomnost kakaového prášku. Ne každému ale lahodí jeho hořkost a raději si vychutná směs pouhého kakaového másla, mléka a cukru. Na jazyku zvolna se rozpouštějící kakaové máslo v kombinaci s čerstvými jahodami – i tak si lze představit dokonalý požitek.

Čokoládový festival
Každý rok v říjnu se v italské Umbrii koná čokoládový festival Eurochocolate. Starobylé ulice i útroby místních skalisek se vždy na jeden podzimní týden zaplní turisty radujícími se z čokoládového šílenství. Italové nabízejí a představují více než 150 světoznámých značek čokolády. V místním muzeu se vystavují čokoládové sochy. Prodávají se nejen čokoládové tabulky, pralinky a nápoje, ale i čokoládové šperky, masáže či aromaterapie. Studenti malují dětem i dospělým na tvář čokoládové ,tetování‘. Probíhají soutěže, přednášky a konference týkající se jediného tématu: ČOKOLÁDA.
Návštěvníci si mohou prohlédnout i osahat plody kakaovníku, dozvědět se víc o přeměně surového kakaového bobu v lahodnou čokoládu. Italové umějí žít a užívat si. A tak zvesela kupují i nejkvalitnější čokoládu, a to i přesto, že 75gramová tabulka stojí minimálně dvě a půl eura. Celému městu vládne veselí, kultivované mlsání a pohoda. Atmosféra je dotvářena otevřenými dveřmi cukráren, kaváren…

Pomíjivé hodnoty, může někdo poznamenat. Já ale namítám: pomíjivé možná, ze zdejších historických staveb však na mě dýchá vzpomínka na životy lidí, kteří se tu smáli, milovali a dokázali si tu pomíjivost užít.

Feferonková čokoláda frčí
Čokoláda přetrvala staletí a stále drží krok s vývojem společnosti. Snažíte se být in v módním odívání? Buďte in i v mlsání! Loňský Eurochocolate 2005 představil dva základní hity pro nadcházející sezonu. Oblíbená bude kombinace hořké čokolády a štiplavých feferonek. Konzervativní jazýčky asi ostro-sladko-hořká chuť nenadchne na první ochutnání. Věřte však, že jde o návrat k indiánským kořenům. Nejspíš nebudete mít potřebu zbaštit na posezení celé balení čertovského mlsu, ale jedno sousto postačí k rozpálení nejen vašich úst, ale i všech smyslů. Partner jistě zaplesá…

Čokoholici jdou do sebe
Zásadním trendem, který se v čokoládovém světě dnes nosí, je důraz na solidaritu mezi chudými a bohatými zeměmi světa. Kakaové boby se pěstují v chudých státech podél rovníku. Na plantážích často pracují děti. Tamní zaměstnanci nemají základní sociální jistoty.

Přestože kakaovníky opečovávají, sklízejí jeho plody a kakaové boby fermentují a suší, většina z nich nikdy neochutnala čokoládu. Za svou práci dostávají mzdu, která jim jen stěží dovolí zabezpečit základní potřeby. Prosazují se proto snahy o takzvaný fair trade (,spravedlivý obchod‘), který pěstitelům kakaovníků zabezpečí dlouhodobou spolupráci a uspokojivé ceny za jejich produkty.

Čokoláda vyrobená z ,férově‘ nakoupených bobů bývá dražší. Spotřebitelům se však vyplatí ji koupit nejen proto, že budou mít dobrý pocit z projevené solidarity nebo že budou in, ale i proto, že organizace zabezpečující fair trade jim slibují kontrolu kvality zpracovávaných kakaových bobů a dohled nad jejich ekologicky šetrným pěstováním.

Víte, co je nejlepší? Pochutnávat si na jemné kvalitě, prospívat tím svému tělu i mysli, a zároveň ještě pomáhat k solidnímu životu chudším lidem. To vše nám dává kvalitní čokoláda. Mezinárodní den čokolády se každoročně slaví 12. října. Kdo byl ale čekal tak dlouho. Raději si běžím pro svou dávku už nyní...

layout for myspace
 

 

Knihy...

 Drazí zesnulí

Nelekejte se, neděste se, nejedná se z mé strany o žádné oslovení. Žádná pieta za naše drahé zesnulé, žádná nostalgie před blížícími se dušičkami.

V naší i světové historii se objevili velikáni, kterým stále náleží naše pozornost, ačkoli už dávno nejsou mezi živými. Přesto, že se s nimi už nikdo z nás osobně nesetká, jejich odkaz, ať už je to píseň, báseň, matematický vzorec, obraz, bitva, ve které se proslavili, se nám vryl do života. Díky jedinečnosti svých životů či vlastností nebo talentu jsou s námi napořád. Vydavatelství Egmont přichází na český trh s báječnou edicí. Nese název Drazí zesnulí. Nejedná se o jednu knihu, ale o soubor na sebe nenavazujících knih.

Slyšeli jste již někdy jméno Elvis Presley? Vážně? Báječné! Víte i něco málo o jeho divokém rock-n-rollu? Hudebním stylu, který ovlivnil celé 20. století? Elvis Presley byl ztělesněním medového hlasu, jímž podlamoval kolena desetitisícům fanynek. Svou pánví dokázal rozpohybovat celý svět. Byl vyznavačem extravagantních obleků, jež překonaly čas. Byl zhmotněním účesů, tak divokých a úžasných, že se je snažíme kopírovat do dnešních dob. Mimochem, Elvis Presley je ten nezapomenutelný muž, jehož zpodobňuje ve svém klipu Advertising Space idol dnešních dní, stejný velikán hudebního nebe, Robbie Williams.

 

https://www.moje-rodina.cz/

 

Příliš málo času na přátele...


Příliš málo času na přátele  Jednoho dne požádala učitelka své studenty,aby napsali jmenný seznam svých spolužáků na dva čisté listy papíru a mezi jednotlivými jmény nechali prostor. Potom
je požádala,aby vymysleli tu nejkrásnější věc,kterou mohou jeden o druhém říct a zapsali ji k danému jménu.
   Přemýšlení jim zabralo zbytek hodiny a při odchodu ze třídy každý student odevzdal své popsané papíry.
   O nejbližší sobotě sepsala učitelka seznam věcí,které studenti napsali jeden o druhém na individuální list každému jednotlivci. V pondělí odevzdala všem
jejich seznamy.
   Krátce na to se celá třída usmívala. "To opravdu?" slyšela šeptat z té či oné strany."Nikdy jsem si nemyslel,že něco pro někoho znamenám... "byly časté
komentáře.
   Nikdo ze třídy již vícekrát neupozornil na tyto seznamy vzájemných charakteristik a názorů. Učitelka se nikdy nedozvěděla,zda to ještě mezi sebou probírali,nebo
jestli si o tom povídali se svými rodiči. Ale na tom nezáleželo. Toto cvičení splnilo svůj účel. Studenti byli šťastni od sebe a zároveň jeden ze druhého.Život
každého plynul dále.

   Po několika letech byl jeden z těchto studentů zabit ve Vietnamu a pohřbu tohoto vyjímečného člověka,kdysi studenta,se zúčastnila i jeho tehdejší učitelka. Ještě
nikdy předtím neviděla vojáka v armádní rakvi. Svého studenta dlouhé roky neviděla,byl z něho krásný dospělý muž.
   Kostel byl přeplněný jeho přáteli a známými. Všichni,kdo ho měli rádi,jeden za druhým naposled kráčeli k jeho rakvi. Paní učitelka byla poslední. Jak tam
stála,jeden z vojáků,kteří nesli rakev k ní přistoupil a zeptal se: "Byla jste Markovou učitelkou? " Paní učitelka přikývla: "ano". Na to voják reagoval: "Marek
o vás hodně vyprávěl."
   Po pohřbu se většina Markových bývalých spolužáků sešla na tryzně. Markovi rodiče tam byli také a čekali na příležitost popovídat si s jeho bývalou učitelkou."Chtěli
jsme vám něco ukázat",řekl Markův otec vytahujíc z kapsy svoji peněženku."Toto našli u Marka když byl zabit. Mysleli jsme,že byste to mohla poznat." Opatrně
vytáhl dva ošoupané kusy kancelářského papíru. Na první pohled bylo zřejmé,že byly několikrát složeny a rozloženy.
   Učitelka aniž by se potřebovala blíže podívat věděla,že jsou to ty papíry,na které sepsala všechny dobré věci a vlastnosti,které o něm napsali spolužáci
."Nesmírně vám děkujeme za to,že jste to udělala",řekla třesoucím se hlasem Markova máma."Jak vidíte,Marek si toho velmi vážil."Ostatní přítomní spolužáci
se pomalu shromáždili okolo. Charlie se stydlivě usmíval a potom bojácně řekl:"Já mám svůj seznam stále položený doma v horním šuplíku pracovního stolu."
Chuckova manželka se přidala: "Chuck mě požádal,abych seznam vložila do našeho svatebního alba." "Já mám svůj také uložený",řekla Marilin,"ve svém diáři".
Potom Vicky,další spolužačka,sáhla do své kapsy,vyndala peněženku a vytáhla svůj ošoupaný seznam."Nosím jej vždy a všude."řekla a bez mrknutí oka a bez
nejmenšího zaváhání pokračovala: "Myslím,že každý z nás si svůj seznam starostlivě uschoval."
   Na to si paní učitelka musela sednout. Plakala. Plakala pro Marka. Plakala pro všechny jeho přátele,kteří už nikdy nebudou mít možnost ho vidět. Naše existenční
zatížení je tak silné,že zapomínáme na skutečnost,že život jednou skončí. A my netušíme,kdy ten den přijde.

   Proto prosím řekni lidem,které miluješ,že je miluješ. Dej jim najevo,že Ti na nich záleží,že jsou pro Tebe vyjímeční a důležití. Vyjádři to dřív,než bude
příliš pozdě. Jeden ze způsobů jak to udělat je ten,že pošleš tento příběh dále. Když to neuděláš,nestane se vůbec nic,jen Ty ztratíš další příležitost,udělat
něco krásného.
   Pokud jsi dostal tuto zprávu,je to proto,že někomu na Tobě záleží a to znamená,že pravděpodobně i Tobě na někom záleží. Jsi-li příliš zaneprázdněný najít
si pár minut a poslat tyto řádky dále, zamysli se, zda je to poprvé co jsi neudělal drobnost,abys posílil a změnil svoje vztahy.
   Co vložíš do života jiným ,vrátí se do toho Tvého.

 

Aby nebylo pozdě...


Kdybych věděl, že je to naposledy, co Tě vidím spát, lépe bych Tě přikryl. A prosil bych Boha, aby ochránil Tvoji duši.

Kdybych věděl, že je to naposledy, co Tě vidím odcházet z našich dveří, objal bych Tě a políbil o mnoho více.

Kdybych věděl, že to je naposledy, co slyším Tvůj hlas, nahrál bych si každé Tvoje slovo na video, abych ho mohl poslouchat každý den znova a znova.

Řekl bych Ti:  "Miluji Tě" místo: vždyť víš, že Tě miluji...

Zítřek nemá nikdo z nás jistý, ať už je starý, nebo mladý. Dnešek by mohla být pro nás poslední šance obejmout své milované.

Proto obejmi své drahé a řekni jim, jak Ti na nich záleží a vždy záležet bude. Najdi si čas říct jim třeba "je mi to líto", "promiň mi to", "děkuji", nebo "to je v pořádku"....

... aby jednou nebylo už pozdě.


 

 

Jak meditovat ?

 

1. Místo a čas
Vyberte si správnou dobu - nejlepší je soumrak či úsvit. Najděte si klidné a tiché místo. Může to být doma nebo v přírodě, ale nemělo by vás nic vyrušovat. V každém případě vypněte telefon.

 

2. Správná poloha
    Pohodlně si sedněte. Doporučuje se poloha lotosového květu, ale můžete sedět i v tureckém sedu. Měli byste mít rovnou páteř a zvednutou hlavu. Pokud se v sedu neuvolníte, můžete případně ležet na zádech.

 

3. Uvolnění
    Pokuste se uvolnit. Můžete vyzkoušet metodu relaxace, kdy si v lehu uvědomujete každou část těla a snažíte si ji uvolnit, zbavit napětí.

 

4. Opakujte mantru
    Začněte meditovat. Nejvhodnější pro začátečníky je použití posvátné fráze - mantry. Vyberte si nějakou známou mantru, která se vám libí (nebo si ji vymyslete), a opakujte ji stále dokola - nejprve nahlas a později v duchu. Jiný způsob nabízí soustředěné pravidelné dýchání. Do stavu meditace vás může dovést také upřený pohled do plamene svíčky.

 

5. Nechte plynout myšlenky
    Pokud se vám v hlavě honí myšlenky, nesnažte se je silou vůle zapudit. Nechte je plynout a soustřeďte se buď na opakování své mantry, nebo na dýchání. l když se vám zdá, že se nic neděje, vydržte.

 

6. Vnímejte účinky
    Meditace nekončete náhle, ale pozvolna. Zkuste pozorovat svou mysl a snažte se zachytit a uvědomit si účinky meditace, ať už jsou fyzické či psychické
...

 

Souznění s přírodou je nutné...

 

Náš život se stává přinejmenším zajímavějším, než byl kdykoliv předtím. Poslední století se vyznačuje takovým nebývalým rozmachem, že nad tím zůstává chvilkami stát rozum. Pomohla nám technika, vynálezy různých strojů a přístrojů, všechno je lehce dostupné, za peníze se dá koupit téměř vše. Kromě jediného. Tím jediným je a vždy bude - NAŠE ZDRAVÍ.
 

Poklad jediný a směrodatný ve všech sférách našeho života. Bez zdraví totiž není nic. Vůbec nic. Nemocnému člověku se nedaří v práci, pokud vůbec může pracovat, nedaří se mu v osobním životě, vždyť u věčně nemocného člověka stojí u druhých na prvním místě především soucit. Nemůže být platným členem rodiny, nic nezvládá, nemůže pomoci, nemůže se s rodinou radovat při různých akcích a jeho život se smrskne na malinké záchvěvy pocitu, že snad na chvilinku by to mohlo být lepší. Není to život. Je to něco, co se životu pouze zdánlivě podobá.

V naší moderní době využíváme převážně tzv. rychlé pomoci. Zajdeme za svým ošetřujícím lékařem, který nám předepíše spoustu léků,pošle nás na mnoho příjemných i nepříjemných vyšetření a jeho resumé je podpořeno další hordou tabletek a zázraky chemického průmyslu. Náš organismus se začíná z našeho pohledu uzdravovat, tělo se cítí lépe, ale málokdo si uvědomuje, že jde většinou pouze o potlačení příznaků, důsledků, vzácně o léčení příčiny. Ve velké pokoře ke klasické medicíně, která hraje nezastupitelnou roli, musíme ale později uznat, že v podstatě všechny chemické léky mají dosti závažné vedlejší nepříznivé účinky. Stává se to, že většina lidí začne konzumovat léky ve velkých množstvích, přidá spoustu léků volně prodejných v lékárnách - vlastně proč ne - přece mi tak pomáhají! Najednou se po čase cítíme o něco hůře, a opět nás začíná trápit semtam něco, a najednou se přidá ještě něco dalšího a dostáváme se pomalinku, nenápadně a plíživě ke hromadění toxických látek v našem těle, což způsobuje nemalé problémy. Jde vlastně o jakousi přiotrávenost, kterou si často neuvědomujeme.

Následuje celkem logický vývoj. Vzpomeneme si naše babičky, na lidi kolem nás, kteří jakýmsi způsobem souznějí s přírodou a jsou zdraví, vždy dobře naladění, netrpí depresemi, ani vysokým krevním tlakem tak jako my a najednou jim začneme závidět. Ruku v ruce se závistí jde i naše zvídavost. Uvědomíme si, že návrat k přírodě je zřejmě nezbytný. Začneme hledat a pátrat. Vyhledáváme přírodní prostředky a zjišťujeme, že fungují, obracíme se na různé osvědčené bylinky, mastičky, bereme si k srdci různé fáze luny, najdeme si něco o detoxikaci našeho přiotráveného organismu a pojednou si uvědomujeme, že se nám žije jaksi lehčeji, že k tabletkám od lékaře navodíme i zdravý životní styl, že se pohybujeme více v přírodě, pijeme bylinkové čaje, věnujeme se pohybu, zdravěji se stravujeme a zůstaneme stát v němém úžasu - FUNGUJE TO! Ano, ctěme klasické lékaře, studovali dostatečně dlouhou dobu na to, aby nás kvalifikovaně mohli léčit, ale nezanedbávejte i druhý aspekt v životě - fyzické i duševní souznění s přírodou. To nás dělá člověkem. Příroda nás vytváří a utváří, vše kolem nás nám předává bioenergetické informace.Pomáhá nám svojí energií a svými léčebnými účinky. Považuji návrat k přírodě za nezbytnou součást života lidstva - jinak vymizí z této planety. Zahubí samo sebe. Udělejme pro to něco. Pro sebe, pro lidi kolem nás, pro naše děti i všechny budoucí generace.Je to naše povinnost, ale zároveň i naše právo. Přeji vám z celého srdce štěstí na této cestě, věřte, že má šťastný cíl.

Autor: Iva Hédlová

 

Ovládněte se, prosím...:)Existují profese, kde je přetvářka náplň práce. Tělu ani psychice to však neprospívá
Ovládněte se prosím!


Letušky, telefonní operátoři, bankovní úředníci... S vlídnou tváří a klidným vyrovnaným hlasem plní každé přání zákazníka, s úsměvem čelí stížnostem, občas i nadávkám. Jejich nervový systém tím však může velmi trpět.
Odborníci z univerzity ve Frankfurtu nad Mohanem nedávno zorganizovali rozsáhlý experiment. Umístili dobrovolníky do fiktivního telefonického centra, v němž museli čelit slovním výpadům a nadávkám údajných zákazníků.
Jedna skupina pokusných osob se směla bránit a obhajovat, druhá musela zůstat přívětivá. U těch, kteří mohli polemizovat, sice došlo ke zrychlení srdečního rytmu, ale trvalo pouze krátce; u druhých přetrvávalo mnohonásobně déle. Závěr zní: lidé, kteří musejí neustále zastírat skutečné pocity, trpí takzvanou emocionální disonancí, jež může přejít v syndrom vyhoření nebo vyvolat deprese.
Ohroženi jsou zejména pracovníci ve zdravotnictví, učitelé, vychovatelé a sociální zaměstnanci. Vyhoření je vlastně zjištění, že už nemáme z čeho rozdávat druhým. Jsme zcela tělesně i duševně vyčerpaní, ztrácíme zájem o druhé, začínáme trpět cynismem a sami k sobě cítíme hluboké zklamání.


Naučte se nezuřit
Nucená empatie, laskavost, přátelství a neustálé potlačování skutečných pocitů není pro každého. Silnější povahy se dokážou od útoků distancovat a sprška nadávek po nich sklouzne jako po ledu. Citlivější jedinci to mají těžší. Konflikty se jich přímo dotýkají, berou je jako osobní selhání a nedokážou je řešit s chladnou hlavou. Jejich srdce, krevní oběh i nervová soustava začnou trpět. Neustálé rozčilení vyvolává tvorbu žaludečních vředů, zpomaluje hojení ran a uzdravování po nemocech, zeslabuje imunitu a ve výjimečných případech může vyvolat mnoho doprovodných chorob: od bolení zad až po rakovinu.
Sebeovládání se však dá celkem úspěšně natrénovat. "Emoce se řídí přílivem určitých chemických látek. Jde o to nedovolit tělu spustit stresovou reakci, tedy vyplavování příslušných hormonů a enzymů. Nácvik trvá tři měsíce a spočívá v autogenním tréninku. Člověk ho provádí každý den 10 minut před spaním. Jestliže člověk ví, proč se chce sebeovládání naučit, je trpělivý a důsledný, dokáže zvládat konflikty zcela v klidu. Stresová reakce se u něj nespustí a on zůstává ‚nad věcí'," vysvětluje pražský psycholog Jiří Novák.

Harmonii si nevynucujte
Ženy potlačují psychické problémy daleko častěji než muži a mylně se domnívají, že potíže samy zmizejí. Docílí však pravého opaku. Budou ztrácet sílu a sebevědomí i vlastní autoritu a respekt okolí. Aby se mohly jakékoli mezilidské vztahy zdárně vyvíjet, je třeba se čas od času sporům nevyhýbat - pročistí vzduch, vyjasní stanoviska a zbaví nás tlaku.

Aby hádky nebolely
K výměně názorů má dojít co nejdříve po kritické události a oba "protivníci" by měli mít stejný časový prostor pro své argumenty. Na závěr bychom měli přiznat i vlastní podíl chyb a nabídnout ruku ke smíru. Existují však přísná tabu, která se v případě sporu, od něhož očekáváme řešení problému, nesmějí překračovat:
1. Nezobecňovat. To znamená nepoužívat obvinění Ty nikdy..., Ty vždycky... atd.
2. Neargumentovat míněním druhých.
3. Neútočit proti osobám a předmětům, které má soupeř rád, jestliže nesouvisí s důvodem sporu.
4. Nevyčítat staré záležitosti.
5. Nezneužívat slabých míst soupeře: například důvěrných informací nebo tělesných handicapů.

Slzy jsou mýdlo pro duši
Pláč psychicky uzdravuje a dělá člověka šťastnějším. Uvolňuje nahromaděný tlak a přivádí nás k rychlejšímu nalezení rovnováhy. Ti, kdo si občas popláčou, významně snižují riziko žaludečních vředů. Potlačování potřeby pláče vede kromě toho i k zánětům tlustého střeva a poruchám srdeční činnosti.
Slzy obsahují mimo jiné látku leuzin enkophalin (zmírňuje bolesti a posiluje imunitu) a baktericidní lyosym, jenž zabíjí bakterie. Podle psychologického výzkumu americké Vanderbiltovy univerzity lidé pláčou v situacích, kdy se jim nedostává slov, nebo v okamžicích, v nichž neobstáli. Antropologové zjistili, že kultury, v nichž je pláč považován za běžnou reakci, se vyznačují větším emočním a uměleckým bohatstvím než ty, pro něž jsou slzy jen degradující slabost.

Co je to syndrom vyhoření?
V USA tento stav označují jako únavu z boje, u nás jako nervy nebo deprese. Všechno je to synonymum pro jediný stav: nezvládání situace. Jde o výsledek dlouhodobého emočního tlaku spojeného s účastí jiných osob. V České republice jím trpí stále víc lidí. Postižený cítí apatii, z ničeho se nedokáže radovat, na nic se netěší. Nejnáchylnější k tomuto stavu jsou ti, kteří drží své pocity, bolesti a rozrušení na uzdě a jsou s úsměvem nápomocni v řešení problémů ostatním. Nezáleží na tom, zda se jedná o zákazníky, či členy vlastní rodiny. Obrana spočívá v prevenci. Je třeba potlačit rutinní vztah k práci a udržovat si stále nějaké zájmy a koníčky.

Kdy k nám dorazí karoši?
Jev karoši byl popsán v Japonsku v roce 1982. Představuje náhlou smrt na srdeční či mozkovou příhodu v důsledku fyzického a duševního přetížení a přepracování. V Japonsku, zemi známé až patologickou vášní pro práci, na něj ročně zemře několik set lidí. V České republice podle odborníků karoši zatím nehrozí.


 

 

Historie Svatého Valentýna...

Girly Myspace Layouts

 

Dalo by se říci, že ještě před několika lety, přesněji sametovou revolucí v roce 1989, jsme datum 14. února přecházeli bez povšimnutí, kromě toho, že svátek má Valentýn, nebyl tento den nijak význačný.

V posledních letech se oslava tohoto dne poněkud rozšířila. Není se co divit, i když jsou tací, kteří mu příliš nefandí, je více těch, kteří lásku oslavovat chtějí a rádi formou Valentýnského přáníčka dají najevo svou lásku a náklonnost. Někteří dokonce na tento den přímo čekají, aby měli tu nejlepší příležitost své city ukázat. Mnohdy je svátek Svátého Valentýna využíván těmi, kteří mají ostych a tak se může stát, že dostanete do schránky přáníčko anonymní, bez podpisu.

Girly Myspace Layouts

Možná budete překvapeni, ale Valentýn, resp. jeho dnešní podoba svátku, má velmi zajímavou historii.
Valentýn, jako člověk, byl vlastně skoro historickou osobností a je hned několik  verzí o jeho původu a minulosti. Některé říkají, že to byl křesťanský kněz a existují různé názory na to, jak vlastně vznikl den Svatého Valentýna. Jedna z verzí říká, že původ tohoto dne se odvozuje od Římana, který byl zavražděn za to, že se nechtěl vzdát svého náboženství, tedy křesťanství. Zemřel dne 14. února roku 269 před naším letopočtem. Legenda také vypráví, že muž zanechal zamilovaný vzkaz pro ženu svého srdce. Byla to dcera jeho věznitele a byla také jedinou  jeho přítelkyní. Tento vzkaz byl podepsán: „Od Tvého Valentýna.“

Girly Myspace Layouts

Tento muž byl knězem v době císaře Klaudia. Klaudius byl velmi krutý císař a chtěl být nejmocnějším panovníkem. Proto si chtěl vybudovat velmi silnou armádu. Vojákem se mohl stát každý svobodný muž. Jak už to ale bývá, ne vždy je všechno podle našich představ. Tak to bylo také v případě Klaudia. Moc svobodných mužů se do jeho vysněné armády nehlásilo. Klaudius si to vysvětloval po svém. Myslel si, že dávají přednost lásce a proto do armády nechtějí nastoupit. Nenapadlo ho tedy nic chytřejšího než dát zakázat všechny sňatky. No a konečně se dostáváme k tomu, jakou roli v tom hrál Valentýn. V té době byl knězem v kostele a jeho velká víra mimo to, že věřil v Boha byla, že věřil v lásku. Rozhodl se nedodržovat nesmyslný Klaudiův zákon a dál oddával mladé zamilované páry.

Bylo to pro něj tak trochu dobrodružství. Oddával při světle svíčky a šeptem pronášel slova, které byly tak toužebně očekávány. Jenže jednu noc uslyšeli kroky, kterých se velmi dlouho báli všichni, nejen mladí, kteří chtěli být oddáni, ale také sám Valentýn. Císařovi vojáci vtrhli do kostela a Valentýna zajali. Mladý pár, který Valentýn oddával  naštěstí stihl utéci.

Girly Myspace Layouts

Klaudius uvrhl Valentýna do vězení. Potom se stalo něco velmi zvláštního. U jeho oken a dveří se začali shromažďovat dopisy a drobné dárečky od těch, kterým pomohl nebo se chystal pomoci tím, že je oddá. Dávali mu tím najevo, že věří stejně jako on v lásku. Dcera jeho žalářníka se také rozhodla, že jej navštíví a vymohla si dovolení na otci. Valentýn se do ní zamiloval. V den jeho popravy ji zanechal dopis, ve kterém se jí vyznává ze své lásky a podepsal jej:
„S láskou tvůj Valentýn“.

Girly Myspace Layouts

Existuje také jiná verze, která říká, že Valentýn byl velmi moudrý muž. O jeho moudrosti se také dozvěděl císař Klaudius II. Povolal ho k sobě a chtěl, aby se stal jeho přítelem. Jenže Valentýn tuto nabídku odmítl. Císař se tedy rozhodl, že jej nechá přísně sledovat. Kněze sledoval císařův prefekt Astorius. Astorius měl nevidomou dceru, do které se Valentýn zamiloval. Poprosila ho, aby se každý den modlil za navrácení jejího zraku. Po čase se tak opravdu stalo a zázrakem se jí zrak vrátil. Jenže lidé v tento zázrak nechtěli uvěřit, vtrhli do domu prefekta a Valentýna z jeho domu odvlekli a zabili. Od té doby se stal symbolem věrné a neutuchající lásky.

Girly Myspace Layouts

https://www.spokojenejsizivot.cz

 

   Girly Myspace Layouts

KREV...

Krev není jen životně důležitá tekutina. Lze z ní vyčíst i mnohé o vašem zdraví.

 

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics


Kdybych tak věděl, co mi chybí. Také se často ptáte, proč se necítíte dobře? Možná máte málo vitaminů či bílkovin. Nebo se v těle zabydlel skrytý zánět, který vám odčerpává energii. Řešení je jednoduché. Pokud máte nějaké zdravotní problémy, poproste svého lékaře o specializovaný odběr krve. Z krve je dnes možné vyčíst téměř všechno! Počítejte ale s tím, že některá vyšetření se nedělají běžně a budete si je muset třeba i zaplatit.
Vitaminy ne
Slyšeli jste už někdy od lékaře, že vám chybějí vitaminy? Kolik těchto důležitých látek v těle máme, to nám během života obvykle nikdo neřekne. A přitom by se tak mohla odhalit nejedna příčina zdravotních problémů. Mnohem častěji se z krve zjišťují minerály a stopové prvky, i když také ne všechny. Z vitaminů je možné z krve určit zejména množství vitaminu A, E a vitaminů skupiny D. Vitaminy skupiny B a vitamin C se takřka nezjišťují, protože se v organismu nehromadí. Pokud nejsou v těle využity, odcházejí močí ven. Vyšetření hladiny vitaminů vám provedou některé velké laboratoře i některá soukromá zdravotnická centra. Může to ale stát i několik stovek korun.
Viry,
nebo bakterie?
Úplně běžný není ani test, který odhalí původce infekce. Lékař pak může okamžitě nasadit účinnou léčbu. A to je v českých ordinacích často velký problém. Ačkoli je rýma nebo chřipka virového původu, léčí se antibiotiky. Ta ale zabírají jen na bakteriální infekce. A naopak na bakteriální nákazy mnohdy praktik nasadí jen paralen proti bolesti. Nevyhnutelná antibiotika zcela pomine. Bez speciálního vyšetření totiž prakticky nezjistí, co nemoc způsobilo. Pacient se tak zcela nevyléčí a problémy se mohou táhnout i týdny. Nemluvě o tom, že naslepo předepisované léky nesmyslně zvyšují náklady na zdravotní péči.
Infekce odhalena
Takzvaný CRP test může odhalit typ nákazy. Vyšetřuje se koncentrace bílkoviny zvané C-reaktivní protein. Ta se v krvi výrazně zvyšuje při bakteriální infekci. Pokud je její hladina v normě, jde s největší pravděpodobností o virové onemocnění. Přístroj, který bílkovinu změří už za čtyři minuty, ale zatím vlastní málo praktických lékařů. Podle některých odborníků je to chyba. Vždyť právě kvůli infekcím klepeme na dveře lékařských ordinací nejčastěji. Někteří lékaři ale tvrdí, že přístroj je poměrně drahý. Stojí kolem třiceti tisíc korun. Východiskem pak je krev poslat do laboratoře. V takovém případě je ale výsledek k dispozici později. Laboratoř ho sice má už za dvě hodiny, ale do ambulance lékaře se může dostat až za několik dnů.
Běžte na prohlídku
Životodárná tekutina poskytuje i další mimořádně cenné informace. V určitém věku má každý právo na zjištění některých látek v krvi. Hladinu cholesterolu a tukových látek vám lékař řekne v 18, 40, 50 a 60 letech. Jde o speciální preventivní prohlídky. Běžně se tyto látky zkoumají až při podezření na nějakou nemoc. Hladinu cukru lze vyšetřit bezplatně každé dva roky, ale až po dovršení pětačtyřiceti let.
Co ještě
Z krve je možné lehce poznat cukrovku, onemocnění štítné žlázy, trávicího traktu či vývojové vady ještě nenarozeného dítěte. Běžně se provádějí testy, které zjistí choroby ledvin nebo jater. To ale není zdaleka vše. Věděli jste například, že rozborem krve se prokáže infarkt? Ukazatelem je zvýšená hladina jistých bílkovin. Krevní vyšetření může poukázat také na rakovinné bujení, kdy se zvětšuje koncentrace látek, jako jsou některé enzymy nebo hormony. Spoléhat na to ale úplně nelze. Zjištěné hodnoty příslušných látek totiž mohou ukazovat i na zcela jiný zdravotní problém, nejen na rakovinu. Krevní testy mají význam hlavně během léčby. Ukazují, zda se postupně zlepšuje zdravotní stav pacienta, nebo se naopak nemoc nedaří dostat pod kontrolu.
Co se děje
po odběru
Zajímá vás, co se děje, když vám sestřička zalepí vpich po jehle a na zkumavku s krví zapíše vaše jméno? Krev chvilku zůstane v pokojové teplotě. Pak se při teplotě od čtyř do osmi stupňů odveze do laboratoře. Pokud to vyšetření vyžaduje, krev se při 2000 otáček za minutu „rozdělí“ na jednotlivé složky. Na dně zkumavky zůstanou červené krvinky a nad nimi jsou bílé krvinky a krevní destičky. Nahoře je sérum, což je vlastně mírně změněná krevní plazma, která má nažloutlou barvu. Zkumavky pak putují do přístrojů, kde probíhají různé chemické reakce. Ty umožňují stanovit požadované hodnoty. Přístroj pak výsledky vytiskne nebo odešle lékaři ke kontrole. I když se téměř všechno dělá automaticky, krev je možné stále prozkoumat pod mikroskopem.
Gabriela BACHÁROVÁ
Odborná spolupráce
prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., přednosta Ústavu klinické
biochemie a laboratorní
diagnostiky 1. LF UK a VFN v Praze.

Průvodce krví

l Člověk má pět až šest litrů krve, která je těžší než voda a má mírně nasládlou chuť.
l Krev rozvádí po těle kyslík, minerální látky, vitaminy a jiné látky.
l Až z poloviny tvoří krev tekutina zvaná krevní plazma. Červené krvinky tvoří pětačtyřicet procent, zbytek jsou bílé krvinky a krevní destičky.
l Krevní řečiště má délku neuvěřitelných 10 kilometrů.
l Člověk umírá při ztrátě 1,5 litru krve.
l Nejvíce lidí, 45 procent, má krevní skupinu A, skupinu 0 má 30 až
35 procent, B pak 15 až 20 procent a skupinu AB jen pět až sedm procent populace.

Na odběr připraveni!

Přijďte nalačno. To dnes nemusí zdravotnický personál před odběrem krve nikomu zvlášť zdůrazňovat. Víte ale, že jíst byste neměli minimálně 10 hodin před odebráním krve z vaší paže? Žádné rabování lednice ve tři ráno! Další „krevní zákon“ zní: ráno se trochu napijte, nejlépe vody. Silný čaj nebo mléko se nedoporučuje. Pokud se ráno napijete sladkého čaje, změní se hodnoty krevního cukru. Dobré není ani mléko, které obsahuje tuk. Krev by pak mohla nepravdivě vykazovat známky poškození metabolismu tuků. Tabu jsou i cigarety, alkohol, stres nebo zvýšená tělesná námaha. Tři kilometry běhu nebo posilovna před návštěvou ordinace opravdu nejsou ten nejlepší nápad. To všechno by mohlo zkreslit zjištěné laboratorní hodnoty.

Jak číst krevní obraz
Krevní obraz je nejzákladnější a nejběžnější krevní vyšetření. Ukazuje, v jakém stavu jsou jednotlivé složky krve. Jak se v něm vyznat?

Erytrocyty – červené krvinky. Když je jejich počet v normě, tělo je dobře okysličováno. Nižší počet erytrocytů signalizuje chudokrevnost, nedostatek železa nebo vitaminu B12.

Leukocyty – bílé krvinky, které zabíjejí škodlivé vetřelce. Je-li člověk nemocný, bílé krvinky se mobilizují. Extrémní nárůst může také znamenat zhoubné onemocnění krve – leukémii. Snížené hodnoty poukazují i na nižší obranyschopnost.

Trombocyty – krevní destičky, které slouží ke srážení krve. Kdyby se krev nesrážela, vykrváceli bychom i při malém poranění. Když je ale trombocytů moc, hrozí vznik nebezpečných krevních sraženin, které mohou zavinit i úmrtí. Nízký počet trombocytů může poukazovat na krvácivé stavy.

Hemoglobin – krevní barvivo, které transportuje kyslík do těla. Na tomto procesu se významně podílí železo.

Hematokrit – tato hodnota ukazuje podíl krvinek v celkovém množství odebrané krve. Vyšší hematokrit může značit dehydrataci, nižší chudokrevnost, šok nebo třeba těžký průjem.

Sedimentace – proces usazování červených krvinek. Měří se doba, za kterou se usadí na dně trubičky. Lehce zvýšená sedimentace značí menší zánět v těle, extrémní hodnoty zase těžší infekce, revmatismus, ale i nádory.

 

 

Pivo, víno, nebo ostré?


Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Pokud se na novoroční oslavy zásobujete alkoholem, dobře si promyslete, co koupíte! Víte, kterým nápojem je nejlepší si připít, aby prospěl i vašemu zdraví? A kolik skleniček neublíží?

Při vítání Nového roku nemusíte sedět s minerálkou v ruce a závistivě hledět na ostatní. Klidně si dopřejte skleničku nebo dvě. Tvrzení, že alkohol je škodlivý a že se mu musíme obloukem vyhýbat, je totiž přinejmenším přehnané. Potvrzují to dokonce i lékaři. „ Alkohol v umírněném množství je zdravý,“ tvrdí prof. MUDr. Viliam Bada, CSc. A jak své tvrzení vysvětluje? „Dnes máme o alkoholu už tolik odborných informací, že mohu zodpovědně prohlásit, že je v malé míře zdravý, protože je přirozený. Lidský organismus si sám v těle vyrábí jisté množství alkoholu. A tak jej v těle mají i naprostí abstinenti.“ Stejně jako on je mnoho dalších odborníků přesvědčeno, že umírněné popíjení alkoholu je pro některé skupiny lidí prospěšnější než naprostá abstinence. Prospívá nejen srdci, ale také zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu v krvi a chrání před demencí.

Na lačno ne

Typickým příkladem pozitivního vlivu alkoholu na zdraví jsou Francouzi. I když za rok v průměru zkonzumují více nezdravých tuků než Američané, na kardiovaskulární onemocnění jich umírá mnohem méně. Tento paradox připisují vědci nejenom pravidelné konzumaci čerstvé zeleniny, ovoce, ryb, olivového oleje, česneku, cibule, luštěnin, ale i střídmému pití červeného vína. „Ale není pití jako pití! Alkohol bychom měli popíjet hlavně jako součást stolování. Mnoho lidí jej pije na lačný žaludek a tak dlouho, až odpadnou. Většina Francouzů si však sklenici červeného dává k jídlu. Je to i otázka kultury. Kulturní člověk si vybírá, co pije, a umí si říct ne,“ upozorňuje kardiolog Bada. Avšak navzdory mnoha studiím, které prokazují zdraví prospěšné účinky alkoholu, se vědcům zatím nepodařilo přesně stanovit, kolikrát týdně a kolik přesně je třeba alkoholu pít, aby to zdraví přineslo maximální užitek. Názory se liší, i když převažuje ten, že sklenka červeného vína denně je ideální mírou. Někdo dá přednost každodenní sklence při dobrém obědě nebo večeři, jiný si dá raději dvě najednou, ale jen dvakrát třikrát týdně, další svou dávku vypije takřka na ex, za jeden večer. Kdo z nich postupuje ze zdravotního hlediska nejlépe? Pravděpodobně ti první. Alespoň to tvrdí nová studie amerických vědců. Lidem, kteří holdují většímu množství alkoholu, a to třeba jenom o víkendech, totiž hrozí větší riziko poškození jater než těm, kteří si dají jeden nebo dva drinky denně.
Nepodceňujte ho
Alkohol má ale i vážná úskalí, která lidé často podceňují, nebo dokonce vědomě ignorují: „Ne všichni dokonale znají sami sebe, svůj organismus i svou psychiku. A někteří lidé mohou mít sklony k alkoholismu vrozené. I když je genetické testy dokážou odhalit, jsou tak drahé, že se v praxi téměř nevyužívají,“ vysvětluje profesor Bada a doporučuje všem, kdo mají v rodině alkoholika, aby byli ohledně popíjení alkoholických nápojů nanejvýš opatrní. Mohli by skončit stejně jako jejich příbuzní. Závislostí jsou podle něj ohrožení i takzvaní lidoví hrdinové, tedy ti, kteří si hravě poradí s jakýmkoliv množstvím alkoholu. „Je to skupina lidí, která velice dobře snáší alkohol. Má to však jeden háček. V důsledku této mimořádné schopnosti jim chybějí varovné signály. Málokdo na nich pozná, že pili, normálně mluví, pohybují se, a dokonce i řídí. Takoví lidé mohou postupně získat pocit, že jsou výjimeční a že mohou pít alkohol jako limonádu. Nějakou dobu to tak skutečně funguje, ale bohužel ve většině případů to končí závislostí nebo vážným poškozením zdraví.“ Co tedy radí odborník? Dříve, než se vrhnete na skleničku, měli byste si uvědomit, jaký je váš celkový zdravotní stav, zejména pak v jakém stavu máte játra. „Je to nejvýznamnější orgán, který odbourává alkohol. Člověk s poškozenými játry by alkohol neměl pít vůbec. A protože je na alkohol velice citlivý i pankreas, měli by se mu vyhýbat i lidé s chronickým zánětem tohoto orgánu,“ doporučuje lékař. Totéž ale podle něj platí i pro těhotné ženy a lidi se žaludečními vředy.
Těžké rozhodování?
Ženám hrozí v souvislosti s alkoholem ještě jedno nebezpečí. Některé výzkumy naznačují, že i když alkohol prospívá srdci, zvyšuje riziko rakoviny prsu. A pokud žena nepřijímá ve stravě i dostatek kyseliny listové, je toto riziko ještě o něco vyšší. Vědci tuto skutečnost zatím neumějí přesně vysvětlit, ale jedna z pravděpodobných hypotéz je, že alkohol zvyšuje hladinu ženského pohlavního hormonu estrogenu. Právě vysoká hladina tohoto hormonu je spojována s rakovinou prsu. Mají tedy ženy na vybranou mezi zdravým srdcem a rakovinou prsu? Možná vám při rozhodování pomůže fakt, že srdeční onemocnění prokazatelně zabíjejí až desetkrát více žen než rakovina prsu. Ale samozřejmě musíte brát v úvahu i věk, zdraví, stravovací návyky a rodinnou anamnézu. Jste-li kuřačka a vaše matka má nebo měla rakovinu prsu, měla byste se skleničce raději vyhnout.
Aneta GRAINDOVÁ

Víno a životní styl

Léčivé účinky vína se připisují především účinným látkám, které tento nápoj obsahuje. Ale nejnovější studie naznačují, že se za pozitivním působením vína neskrývají pouze účinné látky. Lidé, kteří pijí víno v přiměřeném množství, totiž většinou žijí zdravěji než ostatní. Tuto zprávu přinesl nedávno časopis American Journal of Clinical Nutrition. Informace se zakládají na výsledcích studie, které se zúčastnilo téměř
3000 mužů a 1500 žen.
Jejich průměrný věk se pohyboval okolo
48 let, téměř všichni byli vysokoškolsky vzdělaní a žili ve stejné zeměpisné oblasti. Byli mezi nimi lidé, kteří upřednostňovali různé druhy alkoholu, tedy víno, pivo, destiláty, ale i abstinenti. Avšak jenom lidé, kteří dávali přednost vínu, se od většiny něčím lišili. Měli vyváženější životní styl a byli zdravější. Požívali menší množství nezdravých tuků, méně kouřili a více se hýbali.

Kolik neublíží

Vědci sice zatím neumějí stanovit, jaká míra alkoholu je zdraví nejprospěšnější, ale zato vědí celkem přesně, kolik alkoholu člověku neublíží. Muži mohou vypít maximálně dva alkoholické nápoje denně. U žen je limit ještě přísnější. Povolený je jenom jeden drink. Při překročení této hranice už jsou ohroženy srdce, cévy, játra, ledviny, ale i žaludeční sliznice a trávicí trakt. Avšak pozor! Pod slovním spojením „jeden drink“ si v žádném případě nepředstavujte láhev whisky. Myslí se tím malé pivo, deci a půl vína nebo malý panák tvrdého alkoholu.
 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
 

 

Relaxujte s horkým svařákem...

Máme konečně zimu!

 

 
 | Relax |

Představte si zimní večer kdesi v horské chalupě. Vrátíte se vymrzlí a příjemně unavení z procházky či lyžovačky, za okny chumelí jedna radost a vy se posadíte ke krbu s hrnkem horkého svařeného vína…

 
 
Relax u vína
No není to romantika? A proč si takové kouzlo zimy užívat jen na horách? Přeneste si jej také domů a místo sledování stále stejných televizních pořadů raději jednou poseďte s partnerem či kamarády u výborného teplého svařáku. A nemusí to být jen klasicky červené víno s hřebíčkem a skořicí.
 
Bílý svařák
Není tak obvyklý, ale tvářičky vám zbarví dorůžova stejně dobře, jako jeho červený kolega. Horké bílé víno vás zahřeje a jistě vám i zachutná, takže jej určitě nevyzkoušíte pouze jednou. V troše vody svařte kousek vanilky, skořice a několik hřebíčků. Pak přidejte místo cukru med a dolijte bílé víno. Důležité je, aby se nevařilo. Měli byste jej pouze zahřát přibližně na teplotu 80 °C. 
 
Vinný punč
Na klasický moravský vinný punč budete potřebovat litr bílého vína, litr domácího jablečného moštu, dva chemicky neošetřené citrony a dva pomeranče, jednu až dvě deci vínovice, 10 – 15 dkg obyčejného cukru a jeden sáček cukru vanilkového. Nastrouhanou citrónovou kůru promačkejte s vanilkovým cukrem a z citrónů i pomerančů pak vymačkejte šťávu. V hrnci s troškou vody nechte zkaramelizovat cukr a potom velmi pomalu, aby se cukr nesrazil, přilévejte mošt. Do zahřáté směsi přidejte nastrouhanou citrónovou kůru s cukrem a slupky z pomerančů. Ve chvíli, kdy se mošt začne vařit, zchlaďte jej přilitím bílého vína a vymačkané šťávy. Dochuťte podle potřeby cukrem a před podáváním přidejte vínovici.
 
Co radí odborníci?
 • Víno v horkých nápojích by nemělo přejít varem. Ve chvíli, kdy začne mizet pěna, která se vytvořila při ohřívání, nádobu s vínem odstavte.
 • Koření a citrónovou kůru svařte nejprve v malém množství vody a pak teprve přidejte víno.
 
 
Říkají vám něco »svařákové sedánky«, nebo raději popíjíte něco jiného?
 
 
Zdroj: Bárta, Luboš, Černý, Branko; Velká kniha o kráse snoubení vín a pokrmů

Autor: Anna Menoušková
 

 

TEST PRO ŽENY :)


Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

TEST PRO ŽENY

Chápe muž vaši duši, nebo je to pařez?

Na následující položky jsou na výběr odpovědi:
souhlasím, je tomu tak, nebo:
nesouhlasím, tak to není.

1. „Dlouhá, Široká a Hloupá šly spolu na houby. Jedna z muchomůrek je požádala, aby ji nerozkoply, že jim za to splní tři přání. Stalo se. Dlouhá si přála být malá, Široká hubená a Hloupá toužila být chytrá. Muchomůrka jim přání splnila. První z dam měřila poté 155 cm, druhá vážila 48 kg a třetí byla chlap.“
Tuto anekdotu by váš muž přinejmenším v přítomnosti dam nikdy nevykládal.
    souhlasí nesouhlasí

2. Váš muž si nemyslí: „Žena bez manžela je poloviční člověk.“
    souhlasí nesouhlasí

3. Váš muž se vyhýbá sexuálnímu harašení typu: „Ta má kozy, že by na ně měla mít zbrojní pas.“
    souhlasí nesouhlasí

4. Zcela bez projevů jeho žárlení můžete jít kdykoli například s kamarádkou plavat, na výlet, cvičit, nakupovat.
    souhlasí nesouhlasí
5. Máte-li pracovní nebo jiný úspěch, přeje vám ho ze srdce.
    souhlasí nesouhlasí

6. Když vyděláváte víc než on, má z toho radost neb každá koruna dobrá.
    souhlasí nesouhlasí

7. V sexu nevymáhá jen své. Je vstřícný vašim požadavkům.
    souhlasí nesouhlasí

8. O děti se nejen zajímá, eventuálně se jimi pyšní, ale též se o ně stará.
    souhlasí nesouhlasí

9. Dokáže s vámi aspoň občas posedět a popovídat si.
    souhlasí nesouhlasí

10. Když je vám těžko na duši, dokáže porozumět, aniž by vám vynadal, že nejste fit.
    souhlasí nesouhlasí

11. Dokáže vám říci, jak se cítí a co prožívá.
    souhlasí nesouhlasí

12. Nepoučuje vás (zejména o věcech, kterým nerozumí).
    souhlasí nesouhlasí

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
    
    VYHODNOCENÍ:
 
    12 souhlasů: To není pařez, to je anděl.
9 až 11 souhlasů: Ne, to není pařez. Někdy pařízek, obvykle však vaši duši chápající.
4 až 8 souhlasů: Soužití není peříčko. Místo aby chápal on vaši duši, musíte mít nadmíru pochopení vy pro něj.
0 až 3 souhlasy: On nechápe vás a ti, kdo vás znají, nechápou, jak jste to s ním dodnes vydržela. Asertivita vám zřejmě v tomto vztahu příliš nepomůže.
 

 

Je vaše stravování zdravé?!

zamyslete se se mnou...

img222/9468/fleur125ns2.gif

 

Jak se stravovat zdravě v tomto nezdravém světě? Jak si vybírat potraviny, když jeden radí tohle a druhý zase tamto? Jak se naučit správným stravovacím návykům? Na to se určitě ptá nejeden člověk.

Výživa je jedním z hlavních faktorů vnějšího prostředí uplatňujících se jak při vzniku, tak i při prevenci onemocnění. Výživová doporučení se postupně mění podle vědeckých poznatků, což vyvolává nedůvěru.

Avšak naše strava má řadu nedostatků: nadměrný energetický příjem, vysokou spotřebu tuků, nadměrnou spotřebu cukru a soli (tzv. bílých jedů), nedostatečný příjem vitaminu C a vlákniny.

CUKRY

Cukr je zdrojem tzv. prázdných kalorií. Je pouze energetickým zdrojem a neobsahuje žádné další živiny (vitamíny, minerály).

 • Cukr a sladkosti jsou návykem. Jejich spotřebu je třeba snížit!

TUKY

Vysoká spotřeba tuků patří k hlavním chybám naší stravy. Podporuje vznik srdečně cévních nemocí, některých nádorů a vede k nadváze.

Rozlišujeme dva druhy tuků:

1. Nasycené tuky, jejichž nadměrná spotřeba vede ke zvyšování hladiny krevního cholesterolu (LDL cholesterol) Zdroje nasycených tuků: potraviny živočišného původu – vepřové, hovězí maso a výrobky z nich (hlavně uzeniny), mléko a mléčné produkty (máslo, šlehačka, sýry, jogurty), ale i rostlinné produkty jako kokosový a palmový olej, čokoláda.

2. Nenasycené tuky. Optimální přísun přispívá k normální hladině LDL cholesterolu a zvyšuje hladinu HDL cholesterolu, který je považován za ochranný faktor. Zdroje nenasycených tuků: převážně rostlinné oleje (slunečnicový, kukuřičný, sojový, olivový), rostlinná semena (slunečnice, sezam), ryby (makrely, sardinky, tresky apod.).

Co udělat pro své zdraví? Nejdůležitější je snížit celkovou spotřebu tuků a tuků nasycených. Přičemž část tuků nasycených (tučná masa, sýry, máslo) je vhodné nahradit tuky nenasycenými, zejména rostlinnými oleji.

SŮL

Nadměrná spotřeba soli vede u citlivých osob ke vzniku vysokého krevního tlaku a s ním spojených komplikací. Doporučuje se nepřekračovat dávku 6g soli denně. Průměrná spotřeba je však u nás kolem 12g denně. Přitom jen 1/4 se vyskytuje přirozeně v potravinách. Zbytek přidáváme při přípravě, průmyslovém zpracování a dosolování

 • tak jako sladká chuť je slaná také návykem, který lze omezit!

ZELENINA A OVOCE

Jíme málo ovoce a zeleniny! Zelenina a ovoce jsou hlavním zdrojem vitaminů (C,A), minerálů a vlákniny a dalších důležitých látek v naší stravě. Většina druhů zeleniny má jen nízký energetický obsah, takže její spotřebu nemusíme omezovat. O něco větší opatrnosti je potřeba u ovoce, zejména u sladkých plodů (mají vyšší energetický obsah), který je však daleko menší než u ostatních druhů potravin.

 • dávejte přednost syrové ev. mražené zelenině

TEKUTINY

1,5 – 2 litry tekutin denně, v dospívání – 2,5 litru denně. Voda je nejlepším nápojem a to jak z vodovodu, tak balená. Minerální vody pijte s ohledem na vysoký obsah různých minerálních látek (obsah je uveden na etiketě).

 • KOLOVÉ NÁPOJE – jsou pro běžné pití nevhodné (mají vysoký obsah cukru – 110 mg/l a kofeinu – 250mg/l), dále TONIKY (místo kofeinu obsahují chinin – 85 mg/l).
 • KÁVA – většina odborníků se shoduje v tom, že 3 šálky denně zdraví neškodí. Přitom překapávaná káva je vhodnější než „turek“

Velmi duležité je se stravovat pravidelně a mít na stravování dostatek času! A hlavně neopomíjet snídani, která dodá tělu energii do stávajícího dne.

img222/9468/fleur125ns2.gif

zdroj: www.drixx.php5.cz

 

Aloe Vera - královna mezi léčivkami!

Zdraví...

 

Čisté Aloe vera

Novinky - prohlédněte si video

Active HA - revoluční pomocník v péči o klouby
přehrát ZDE.
Pomesteen Power - antioxidační nápoj
přehrát ZDE.
Pro 6 - komplexní pomocník pro problémy s prostatou
přehrát ZDE.

Aloe Vera

Aloe Vera

Aloe Vera je rostlinou, kterou můžeme právem nazvat královnou mezi léčivkami. Její historie je tak fascinující a zajímavá jako svazek populárních historických románů. Jádrem všech jejích neobyčejných léčivých vlastností je její gelovitá dužina, kterou znali již v biblických dobách ...

Aloe Vera

Aloe Vera je známá mnoho tisíc let a dodnes je populární jako tišící a hojivý prostředek na odřeniny a popáleniny. Mnohem méně známé, a proto velmi nedoceněné, jsou však vynikající ozdravné účinky při pití Aloe Vera gelu (dužiny z listu). Synergické působení více než 280 mikronutrientů je schopno neuvěřitelným způsobem oživit, naladit a ozdravit náš organismus. Přírodnější už to být nemůže. Stabilizace přírodními látkami zastudena, kvalita je garantovaná IASC – Mezinárodní vědeckou radou pro aloe, minimum aditivních látek (obsah čistého Aloe Vera až 96%!) ... to jsou hlavní přednosti Aloe Vera produktů od firmy Forever Living Products, největšího světového pěstitele, zpracovatele a distributora Aloe (zhruba 80% veškeré světové produkce výrobků z Aloe Vera).

... o rostlině Aloe Vera

 

zdroj: https://www.aloeinfo.cz/

 

Pěkné, z prezentace...


Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Proč ženy pláčou

 

Malý chlapec se zeptal maminky:
„Proč pláčeš?"
„Protože jsem žena," odpověděla mu.
„Nerozumím!" odpověděl syn.
Jeho máma ho jen objala a řekla:
„A nikdy ani neporozumíš."
Později se chlapec zeptal svého otce:
„Proč se mi zdá, že máma pláče bez důvodu?"
„Všechny ženy pláčou bez důvodu," bylo všechno, co mohl otec odpovědět.

Malý chlapec vyrostl a stal se mužem, avšak stále nerozuměl, proč ženy pláčou.
Nakonec zavolal Bohu a když se dovolal, zeptal se:
„Bože, proč se ženy rozpláčou tak lehce??"
Bůh odpověděl:
„Když jsem stvořil ženu, musela být výjimečná.
Stvořil jsem její HRUĎ dost silnou na to, aby unesla váhu světa,
ale natolik jemnou, aby poskytovala pohodlí.
Dal jsem jí vnitřní SÍLU, aby vydržela porod dítěte a odmítnutí,
které častokrát zažije od svých dětí.
Dal jsem jí TVRDOST, která jí pomůže stále pokračovat,
i když se všichni ostatní vzdávají a starat se o svoji rodinu i přes choroby a únavu, bez stěžovaní si.
Dal jsem jí CIT milovat svoje děti za všech okolností, dokonce i tehdy,
když ji její dítě hluboce zraní.
Dal jsem jí SÍLU přijmout svého manžela i s jeho chybami
a vytvořil jsem ji z jeho žebra, aby chránila jeho srdce.
Dal jsem ji MOUDROST, aby věděla, že dobrý manžel nikdy nezraňuje svou ženu, ale někdy zkouší její sílu a rozhodnutí stát vedle něj bez výhrad.
A nakonec jsem jí dal SLZU, kterou uroní a která je jen a jen její,
aby ji použila kdykoliv ji bude potřebovat, aby to všechno zvládla.

Na tu slzu má opravdu právo, nikdo nevydrží bez slova tolik jako žena!

Photo Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at Photobucket

 

 

Hezké romantické dárečky...

Zdroj: Dáma.cz

 

Krásné balíčky jsou již neodmyslitelnou součástí Vánoc. Krásné balení, spousta překvapení a dárků či produktů navíc. Letošní vánoční balíčky budou blýskavé, lákavé a bohaté. Dopřejte svým blízkým dárečky v podobě atraktivní kosmetiky, která potěší každou ženu jakékoliv věku.

 

 

Tělo zahalené do květin
Ze široké nabídky vánočních sad vynikají u Marks&Spencer ty zaměřené na péči o tělo s květinovou vůní. Růže a magnólie krásně provoní celé tělo a speciální balení zároveň elegantně přikrášlí koupelnu. Jemné vůně inspirované rozkvetlou jarní zahradou potěší srdce ženy, která o sebe ráda pečuje kosmetickými přípravky s přirozeným aroma. Malá růžová sada obsahuje hydratační sprchový gel a krém spolu s mycí houbou v růžovém odstínu. V kulaté krabici na klobouky naleznete čtyři tělové produkty s vůní magnolie a mycí houbu ve zlaté barvě. Nemalou předností kolekcí je jejich obal, již nebudete muset ztrácet čas (a kolikrát i nervy) nad balením, vše je již opatřeno elegantními krabicemi v barvách jednotlivých výrobků. Malá sada Rose i velká Magnolia vás přijdou na 435 korun.


 

Vše pro krásné ruce
Avon se v široké nabídce kosmetiky a módních doplňků letos zaměřuje také na ženy, které rády hýčkají o své ruce. Ve vánočním katalogu najdete hned dvě sady plné přípravků pro krásné ruce a pěstěné nehty zabalené pro elegantní kosmetické taštičky z bílé krajky. První sada obsahuje sérum na vyhlazení odumřelých buněk kolem nehtů, zjemňující krém na ruce a posilující komplex na nehty. Tuto sadu ocení žena, která o sebe dbá se zvýšenou pozorností a dává přednost přirozeného vzhledu. Druhá sada je určena pro vyznavačky tolik oblíbené francouzské manikúry, sada obsahuje jemně barevný a bílý lak na špičky, proužky pro přesné nalakování a víceúčelový pilník. Obě sady zakoupíte za zvýhodněné ceny 269 a 289 korun.
Profesionální péče o vlasy
Oblíbená značka kadeřníků Wella pro letošní Vánoce připravila speciální balíček pro všechny ženy, které považují vlasy na svou největší chloubu a proto o ně také tak pečují. Bledě modrá krabička v sobě ukrývá vlasovou masku a lesk na spreji. Bonus představuje módní náhrdelník z černých korálků. Samozahřívací maska Lifetex dostane vlasy za půl minuty do perfektní kondice díky regeneračnímu komplexu s mandlovým olejem. Unikátní je působení masky: pomocí tepla, vznikajícího v kontaktu s vodou, se výrazně urychluje pronikání účinných látek do nitra vlasů a činí je hydratovanými a lesklými. Lesk z řady High Hair se používá jako lehká sprška na již hotový suchý účes a doslova uzamkne vlasy do zářivého lesku, takže i unavené matné vlasy získají vitální a přitažlivý vzhled. Sadu pořídíte ve specializovaných kadeřnictví za 599 korun.

 

zdroj: dáma.cz
 

 

e-MAGAZÍN ŠPERKY, MÓDA, STYL, ŽENA IN

 


Čištění šperků - tipy, rady, návody

Jiskřičky - stříbrné náušniceFlowers-náramek na rukuPiercing pupíku - duhový motýlek
 

Šperky z drahých kovů, tedy i ze stříbra, nám nevydrží pořád stejně lesklé a hladké. Podléhají oxidaci a také jim škodí náš pot a prach. Proto lidem, kteří se více potí nebo se pohybují v příliš prašném prostředí, zachází šperky mnohem dříve.

Abyste vrátili svému šperku ztracenou krásu, musíte ho průběžně čistit a leštit.

Klenot zirkonové srdce-přívěsek

Některé šperky ze stříbra jsou upraveny rhodiováním. Povrch šperku je potažen vzácným rhodiem (3x dražší než zlato), které tvoří ochrannou vrstvu, která šperku propůjčuje tmavější kovovější vzhled (podobný bílému zlatu) a také šperk chrání nejen proti oxidaci, ale díky své tvrdosti také proti poškrábání, kterému se šperky z drahých kovů pro svou "měkkost" běžným nošením a používáním nevyhnou.

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Existuje několik možností, jak můžete stříbrné šperky vyčistit:

 1. Prvním způsobem je vložit šperk do speciálního roztoku, který vyčistí nečistoty i v prohlubních a složitém zdobení. To je také velká výhoda tekutých čističů. Nevýhodou je, že na šperky s kameny by se neměly používat, mohlo by totiž dojít k poškození povrchu kamenů. Univerzální roztoky na čištění barevných kovů lze zakoupit v běžné drogerii za cca 50,- kč.
 2. tipy, rady, návody-čištění šperků hadříkem
  Druhou možností je čištění speciální vatou nebo hadříkem. Růžovou či bílou vatu na cídění určitě znáte, ta je v prodeji již mnoho let. V poslední době se častěji používají speciální hadříky napuštěné roztokem. Prodávají se v různých barvách a velikostech, také cena je různá od pár korun až po desítky či dokonce stovky. Hadýrky šperk vyčistí, ale především se používají k leštění. A protože se nedostanete na všechna místa, je ideální, nejdříve šperk vyčistit v roztoku a pak vyleštit hadříkem.
 3. tipy, rady, návody-nejšetrněji vyčistí zlaté i stříbrné šperky ultrazvuková čistička
  Třetí možností, jak vrátit lesk a krásu šperku, je čištění pomocí ultrazvuku. Tento způsob čistění je nejšetrnější, protože se nepoužívá chemie, a nejefektivnější, protože ultrazvukové vlny se ve vodě dostanou úplně všude. Bohužel je toto čištění také nejdražší. Pořizovací cena ultrazvukové čističky se pohybuje v tisícovkách, záleží na velikosti přístroje. Můžete ale využít služeb některých klenotnictví, které tento způsob čištění nabízejí.


Pokud máte chuť experimentovat, nabízíme vám pár osvědčených tipů, rad a návodů, jak můžete vyčistit své stříbro bez chemických prostředků.

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
 

Tipy na čištění stříbra:

 • tipy, rady, návody-čištění šperků kartáčkem a zubní pastou
  » Do kastrůlku dejte vodu, 1 prášek do pečiva a alobal na dno, přidejte šperky a povařte.
 • » Vyčistěte šperky starým kartáčkem a bílou zubní pastou.
 • » Do kastrůlku dejte vodu, jar a trochu jedlé sody, přidejte šperky a nechte projít varem.

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
 

 

Snídej sám, obědvej s přítelem a večeři nech svému nepříteli

 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 
Vnímejme staré lidové moudrosti, vycházejí z dlouholetých zkušenností, je v nich pravda. Vědecké týmy, které se zabývají zdravím tyto moudrosti potvrzují. Snídat patří ke zdravému životu. To je hlavní závěr finské vědecké studie, jejíž výsledky zveřejnila německá společnost pro dietetiku v Bad Aachemu.

Dlouhodobé sledování 5500 mladých lidí i jejich rodičů prokázalo, že ti, kdo vynechávají snídaně, mají sklon častěji sahat k různým nezdravým svačinám, ale také k alkoholu a cigaretám. Dosahují nižšího vzdělání a v produktivním věku si hůře shánějí práci. Rozhodující je v tomto směru příklad rodičů. Děti rodičů, kteří nesnídají, mají tendenci tendenci tento zlozvyk napodobovat a rovněž žít nezdravě, tvrdí vedoucí výzkumného týmu Anna Keski-Rahkonenová. "Je zřejmé, že jedinci, kteří vynechávají snídani, se všeobecně méně starají o své zdraví," řekla Anna Rahkonenová. "Děti, které snídají, mají více energie, a tím se vylepšuje schopnost jejich koncentrace při školní výuce," vysvětlila Rahkonenová fakt, proč snídající děti to dotáhnou v životě dál.
Snídat je tedy samo o sobě zdravější než nesnídat. To ostatně tvrdí i lidová moudrost - snídej sám, obědvej s přítelem a večeři nech svému nepříteli. Že najíst se je třeba ráno před pracovním dnem, zatímco živiny večeře už se nespotřebují a uloží se do tukových zásob, věděly už naše prababičky. Kdo chce ale navíc ještě snídat vyloženě zdravě, měl by podle poznatků finských vědců zařazovat na svůj jídelníček zejména rostlinnou stravu s množstvím vláknin a celozrnných produktů. Vedle této známé"babičkovské" stravy - zeleniny, rostlinných tuků a obilných vloček doporučují odborníci již ke snídani také ryby, zvláště mořské. Vhodný je prý i rosbíf a ementálský sýr. Proč však studie doporučuje právě tuto úpravu hovězího a tento typ sýra už agentury neuvádějí. Kávu ani čaj vědci příliš nedoporučují, pít bychom podle nich měli zejména ovocné šťávy a minerální vody
.

Photo Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at Photobucket
 

 

Rozhovor s Bohem...

Moc hezké...

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Tak tedy :
" pojď dál"-řekl Bůh-" ty bys se mnou chtěl udělat rozhovor ? !
" Jen jestli máš čas" -odpověděl jsem.Bůh se usmál a odpověděl:"můj čas je věčnost a proto je ho dost na vše.Na co se chceš zeptat ?"" Co tě na lidech nejvíce překvapuje"-ptám se.Bůh odpověděl:
"To, že je nudí být dětmi a tak pospíchají,aby dospěli a když jsou dospělí,zase touží být dítětem.
Překvapuje mne-že ztrácejí zdraví,aby vydělali peníze a potom utrácejí peníze za to, aby byli zdraví.Překvapuje mnme,že se tolik obávají o svoji budoucnost,že zapomínají na přítomnost a tak vlastně nežijí ani pro budoucnost ani pro přítomnost.


Překvapuje mne,že žijí,jako by nikdy neměli zemřít a umírají tak, jakoby nikdy nežili."


Bůh mne vzal za ruku a chvíli jsme mlčeli.
Pak jsem se zeptal:" Co bys chtěl jako rodič naučit své děti ?"


Bůh se usmál a odpověděl:

Chtěl bych-
aby poznali,že nemohou nikoho donutit, aby je miloval.Mohou jen dovolit, aby je druzí milovali.


Aby poznali,že nejcennější není to, co v životě mají-ale koho mají.


Aby poznali,že není dobré porovnávat se s druhými.Každý bude souzen sám za sebe,ne proto,že je lepší nebo horší než jiní.

Aby poznali, že bohatý není ten,co má nejvíce,ale ten co potřebuje nejméně.

Aby poznali,že trvá jen pár sekund způsobit lidem, kteríé milujeme,hluboké rány, ale trvá mnoho let, než se tyto rány zahojí.

Aby se naučili odpouštět,odpouštět skutkem.

Aby věděli,že jsou lidé,kteří je velmi milují,ale kteří nevědí,jak své city vyjádřit.

Aby věděli,že za peníze lze koupit všechno,kromě štěstí.

Aby poznali,že skutečný přítel je ten, který o nich všechno ví a přesto je má rád.

Aby poznali,že vždy nestačí, aby jim odpoustili druzí,ale že oni sami musí odpouštět."

Chvíli jsem seděl a těšil se z jeho přítomnosti.

Potom jsem poděkoval za vše,co pro mne a moje blízké činí.

A Bůh odpověděl:
" Kdykoliv-jsem tu dvacetčtyři hodin denně.Jen se ptej a já ti odpovím.

Lidé zapomenou,co jste řekli.
Lidé zapomenou,co jste udělali.

Ale nikdy nezapomenou, jak se vedle Vás cítili...

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 

 

Fenomenálním ženám...

Našla jsem na Dámě.cz


Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Věk 3 roky: podívá se na sebe a vidí Královnu

Věk 8 let : podívá se na sebe a vidí Popelku

Věk 15 let: podívá se na sebe a vidí Škaredou sestru / takhle přeci nemůžu jít do školy!!/

Věk 20 let:podívá se na sebe a vidí:
moc tlustá/ hubená,moc malá/ velká,moc plochá/moc okrouhlá-ale rozhodne se i tak jít ven

Věk 30 let: podívá se na sebe a vidí"
moc tlustá/ hubená,moc malá/velká,moc plochá/ moc okrouhlá,ale protože nemá čas to napravit,jde i tak ven

Věk 40 let-podívá se na sebe a vidí:
moc tlustá/hubená,moc malá/velká,moc plochá/okrouhlá,ale řekne si-alespoň jsem čistá a jde ven.

Věk 50 let: podívá se na sebe a vidí - já jsem a jde kamkoliv,kam chce jít

Věk 60 let: podívá se na sebe,vzpomene na všechny lidi,kteří se už do zrcadla dívat nemůžou.Jde ven a patří jí svět.

Věk 70 let: podívá se na sebe a vidí moudrost,smích a schopnost-jde ven a těší se ze života

Věk 80 let: neobtěžuje se díváním.Dá si na hlavu purpurovou čapku a jde ven,bavit se světem... :)

Photo Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at Photobucket

 

 

Dráždivé vůně plné svěžesti...

K moři a krásné exotické dovolené, patří i neodolatelná vůně...

Svěží vítr, hřejivé sluneční paprsky, chladivý příliv a touha po dobrodružství představují hlavní inspiraci pro nejnovější vůně stvořené pro ženy, které se nebojí objevování netušených možností, experimentů nejen ve výběru parfému.

 

fotoTvůrci parfémů hledají inspiraci kolem sebe, myslí na ženy, které oděné do jejich vůně okouzlují své okolí a sálají sebejistotou. Jejich fantazie musí být velmi bujná až bezbřehá. Jen si představte, že byste měla vytvořit vůni evokující vánek ve vlasech. A co třeba den strávený na mořském pobřeží pod rozžhaveným sluncem? Zavřete oči a vysněte si vůni připomínající mořské vlny, které ochlazují rozpálenou pokožku těla …

Své pocity z krásně prožité letní dovolené naleznete uzavřené do elegantních flakónů nových vůní, které přicházejí na trh právě o prázdninách.

SLUNCE
fotoRodačka z Argentiny Gabriela Sabatini přirozeně tíhne k moři a slunci. Není proto divu, že její poslední vůně evokuje pocit bezstarostného letního dne na pláži. Ocean Sun je svěží a lahodná květinově ovocná vůně s pižmovými tóny. Vrchol vůně mísí svěžest letního mořského vánku se sluncem políbenou mandarinkou, šťavnatým zeleným mangem a nashi. V srdci vůně se rozvíjí hřejivý buket zlaté orchideje Cattleya se zářivou mimózou a fialkou pro přirozenou hloubku a ženskost. Čiré dřevité akordy naplaveného a amyrisového dřeva jsou zjemněné bílým pižmem a dodávají základu vůně závěrečný dotek uvolněného a radostného letního pocitu. Mějte svou pokožku provoněnou aromatem mořského vánku, šťavnatého ovoce, hřejivým dotekem slunce a smyslnosti …

VODA
fotoLéto voní dálkou, mořem a sluncem. Na dovolené, ve městě i kdekoli jinde se můžete ochladit kapkami oblíbené vůně Blue Rush. Až doposud byla k dispozici jen její pánská varianta, nyní Avon uvádí celou novou řadu pro ženy. Chladivá dámská verze letní vůně Blue Rush voní po amarylce, mořské soli a modré frézii. Je stvořena pro ženy, které mají rády lehké a osvěžující vůně. Blue Rush dodává pocit čistoty s dlouhodobým účinkem, koncentrace vonných složek je velmi vysoká a dosahuje 12%. Vůně je uvězněna v štíhlém kónickém flakónu modré barvy se stříbrným víčkem. Chladivá vůně se snoubí ruku v ruce s čistotou v hydratačním sprchovém gelu Blue Rush. Průzračný gel citlivě odstraňuje nečistoty celého dne, zanechává pokožku jemnou, čistou a nádherně parfémovanou. Kuličkový deodorant antiperspirant nezanechává bílé skvrny na oblečení, je šetrný, jemný a ošetřující.

VZDUCH
fotoMezi vůně, které jsou inspirovány přírodními živly, se zařazuje i nová Toaletní voda Air od Oriflame. Můžete být spalující jako oheň (toaletní voda Fire), či jiskřivě omamná jako led (toaletní voda Ice). Nebo vzlétněte do oblak a na křídlech fantazie se nechte unášet vzdušným prostorem magnetizující silou toaletní vody Air. Křišťálově čistá vůně v průzračném flakónu vás přenese do světa plného nadějí a harmonie. Uhrančivě okouzlující je tato květinovoovocná vůně. Získá si vás výraznou vůní černého rybízu, citrónu a břečťanu, která přechází v květinové tóny muguetu, růže a osmanthusu. Nakonec vévodí jiskřivá a omamující vůně malé bílé květiny tiare, santálového dřeva, vanilky a jantaru. Air představuje magnetizující sílu větru, která je sexy a dech beroucí.

DOBRODRUŽSTVÍ
fotoUtečte ze své každodennosti! Udělejte něco nečekaného a bláznivého! Nehleďte na to, co řeknou ostatní – máte přeci svou hlavu a své srdce, které ve vás probouzí touhu po něčem novém! Nová vůně od Tom Tailor podporuje vaší chuť být svobodný a spontánní, mít svůj neopakovatelný styl. New Experience Woman fascinuje smysly neobvykle ženským buketem ovocných a květinových akordů se vzácnými dřevy. Vrchol je plný energie a nadšení, kombinuje bergamot s vyzývavým černým rybízem a stimulující mandarinkou. Srdce kvete vzrušením zářivé frézie, magickým jasmínem a šarmantním heliotropem. V základu spočívá hřejivé santálové dřevo, lahodná mléčná pěna a pižmo, které zve ke spontánní radosti a tvoří elegantní tečku této okouzlující dámské vůně.

autor: Simona   

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 zdroj: https://kosmetika.dama.cz/

 

Intimately BECKHAM

Tip na krásný dáreček...

 

 

Žijí obklopeni aurou slávy, bohatství a luxusu a mají náročný životní styl, kterého dosáhli díky svému talentu a tvrdé práci. David a Victoria Beckhamovi jsou známými celebritami a zároveň manželským párem. 

Partneři v očích veřejnosti... partneři v životě... a nyní i partneři při návrhu a uvedení vůní. Uplně nová dvojice vůní byla stvořená, aby vyjádřila jejich svět módy a luxusu...

 

Káva
 

952199670.gif picture by darmarka4


Káva je obvykle horký lahodný nápoj z plodů kávovníku. Označuje tak také prášek či zrna, které se k výrobě tohoto nápoje používájí. Prášek se vyrábí mletím pražených plodů /bobulí, přesněji pecek plodu, který jsou podobné třešni/ kávovníku.

Káva je charakteristická svou silnou vůní a černou barvou. Obsahuje mimo jiné alkaloid kofein, který povzbuzuje srdeční činnost a to je také hlavní důvod její konzumace.

Káva ráno po procitnutí dodá důležitou energii, v průběhu dne pomáhá překonávát únavu. Ve večerních a nočních hodinách přichází znovu káva, aby zahnala spánek a udržela naši mysl v bdělém stavu, jestliže potřebujeme ještě setrvat v pracovní činnosti.

Káva se připravuje ze směsi plodů 2 druhů kávovníku. Ze 60 druhů kávovníků, pocházejících pravděpodobně z Etiopie, je nejvýznamnější kávovník Arabica a kávovník Robusta, které právě používají k výrobě kávy. O chuť a vůni se starají různé druhy arabiky, o barvu druhy robusty. Čím je káva tmavší a trpčí, tím více robusty obsahuje. Nejdražší značky obsahují minimum robusty. I přes označení kávy 100% arabica, se jedná vždy o směs obou druhů.

Pro tmavou barvu a povzbuzujkící účinky byla káva dříve považována lidé za ďáblův vynález.

Nápoj se připravuje mnoha různými způsoby a s různými přísadami. Základem je vždy kávový prášek spařený vařící vodou.

Pití kávy a čaje nemá vliv na riziko vývinu reumatoidní artritidy jak se dříve tvrdilo. Konzumentům kávy se vyhýbá cirhóza jater.

Listy kávovníku jsou oválné s vlnitými okraji, deset centimetrů dlouhé. Rostlina Coffea, z čeledi mořenovitých, kvete jen pár dní, ale několikrát ročně. Bílé květy se podobají květům pomerančovníku a jejich vůni lze přirovnat k vůni jasmínu nebo růže. Plody kávovníků jsou vejcovité. Pod tuhou slupkou je nasládlá dužina s dvěma zelenými semeny. Pokud se v plodu nachází jen jedno semínko, nazývá se "perlová káva". Nezralé plody rostliny Coffea jsou zelené, zráním mění barvu do žluta, pak postupně zčervenají. Zralost a barva plodů je pro kvalitu kávy velmi podstatná.

Příběh...

...a moc milé přání... :)
 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Žena vyšla z domu a uviděla tři staré muže s dlouhými bílými vousy, kteří seděli vpředu na dvoře. Nepoznala je. Pověděla: ' Nemyslím, že vás znám, ale musíte být hladoví. Prosím pojďte dál a vezměte si něco k jídlu.'
 

'Je tu pán domu ?' , zeptali se.

 

'Ne', odpověděla.

 

'Potom nemůžeme vstoupit', odpověděli oni.
 
Večer, když se manžel vrátil, žena mu pověděla, co se stalo.
Běž a pověz jim, že jsem doma a pozvi je.
Žena vyšla ven a pozvala muže dovnitř.

 

'My nemůžeme společně vstoupit do domu' odpověděli.
 

Proč ne?' zeptala se.
 

Jeden z těch starých mužů začal vysvětlovat. Ukázal na jednoho z nich a pověděl: ' Jeho jméno je Zdraví'. Ukázal na druhého: 'tenhle se jmenuje Úspěch a moje jméno je Láska.' Potom dodal: 'Teď běž a prodiskutuj se svým mužem, kterého z nás chcete doma.
 
Žena se vrátila a pověděla, co slyšela. Její manžel měl velkou radost. ' Jak milé!' pověděl. 'Vzhledem na tuto situaci pozveme Zdraví. Ať přijde a naplní náš dům zdravím.'

 

Jeho žena nesouhlasila. 'Drahý, proč nepozveme Úspěch?'

 

Tchýně, která slyšela jejich rozhovor, vběhla do pokoje se svým návrhem: 'Nebylo by lepší pozvat Lásku ? Náš dům by byl naplněný láskou!'

 

'Dáme na radu naší tchýně' pověděl manžel svojí ženě. Choď ven a pozvi Lásku, bude to náš nejlepší host.'
 
Žena vyšla ven a zeptala se těch třech mužů: 'Který z vás je Láska? Pojďte, prosím a buďte naším hostem.'

 

Muž jménem Láska vstal a šel k domu. Ostatní dva vstali taky a následovali ho. Překvapená žena se zeptala Zdraví a Úspěchu: 'Pozvala jsem jenom Lásku, proč jdete také?'

 

Staří muži odpověděli společně. 'Když byste pozvali Zdraví, anebo Úspěch, ostatní dva by zůstali venku, ale vy jste pozvali Lásku a kamkoliv on jde, my jdeme s ním. Kdekoliv je Láska, tam je i Zdraví a Úspěch !!!!!!!!!'
 
Moje přání pro Tebe ...
Tam, kde je bolest, přeji Ti klid a mír. Tam, kde jsou pochyby, přeji obnovení důvěry v Tvoje schopnosti pracovat na nich.Tam, kde je únava a vyčerpání, přeji Ti porozumění, trpělivost a nové síly. Tam, kde je strach, přeji Ti lásku a odvahu.

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 

Yin-Yang

Co pro vás znamená tento úžasný černobílý znak? :)


Zkráceně řečeno je to symbol rovnováhy a harmonie,a to je pro život důležité...

    

    

 

   

 

 

 

 

   

 

 

Yin-Yang
Pro mě je to vzoreček života.. na který se můžu spolehnou stejně jako na jakýkoli fyzikální zákon.. a dost toho využívám.. život pak neni jen černý a bílý..

Už asi víc než rok nosim tenhle znak jako přívěšek na krku... A ani ho nedam z krku.... Asi mi nějak pomáhá všechny těžkosti všedního života zvládnout.. :-)

:-)
pro mě znamená tento symbol všechno, každičkej moment je vyjádřen čínskou monádou, protože všechny věci mají své protiklady.... ;-)

Od kdy je tento symbol cernobily??? ;-)

..odjakziva :-)) neni potreba tam vkladat barvy, kdyz zakladni rozdeleni "den a noc" staci..! Poctatny je ten princip, ne jak to interpretujes ;-)

Yin-Yang
tento obrazec mě strašně uchvátil už od děctví mám před ním strašný rspekt a nevím proč!

Podle mého názoru to není o dobru a o zlu. Já to vnímám jako symbol naprosté vyváženosti a dokonalosti, jako vyjádření harmonie, vyjádření celistvosti vesmíru. Co je tma bez světla a co je světlo bez tmy, co je žena bez muže a muž bez ženy, akce vyvolá reakci, nic není bez příčiny, nic není bez následku. Když je někdo divoký podvědomě hledá někoho kdo je jeho opakem, když je toho na člověka moc, tak onemocní aby bylo tělu i duši umožněno dát se do rovnováhy, když se nacházíme v určitém stádiu, potkáváme určité lidi. Nic se neděje náhodou. Vše je o tom najít střed, vyvážit. Tohle a mnohem víc vnímám já z tohoto symbolu. Vypadá to možná složitě, ale přitom je to velmi jednoduché. Takhle to vnímám já ;-) :-))

Zkráceně řečeno je to symbol rovnováhy a harmonie,a to je pro život důležitééé...

já ho nosim furt sebou,budto na šátku,nebo na čelence,mam ho i jako nášivku na kalhotech....myslim,že sem dost pověřčivá,miluju východní země a prostě věřim tomu,že mě chrání když ho mam!


...je hezký že existují tyhle dvě jasný slova která ve skutečnosti představují tak strašně moc.. škoda že takových slov není víc.. slov a symbolů.. člověk v současný uspěchaný době si povšimne jen všeobecně známých prvků.. a yin-yang je jedním z nich.. když už člověk opomíní tolik životních pravd, které za ty časy lidi objevili, zažili, a bez nároků je v mnoha formách přenechali nám.. je to v podstatě to poslední co lidem zbylo.. jediná pravda.. na ostaní budou muset ty uspěchaní přijít sami..
 

 

Osel

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Jednoho dne starý osel spadl do studny. Chudák zvíře brečelo a brečelo po několik hodin a farmář se snažil vymyslet, co dělat. Nakonec si uvědomil, že to zvíře je staré a že tu starou studnu už nepotřebuje. Nemělo tedy cenu se snažit to zvíře zachránit.Tak požádal pár sousedů, aby mu pomohli. Každý popadl lopatu a začal házet půdu a písek do studny. Napřed si osel uvědomil co se děje a začal hlasitě brečet. Pak všechny překvapil, protože se utišil.

Ještě tam hodili pár lopat plných půdy a pak se farmář podíval. Tam viděl něco neuvěřitelného. Jak lopata půdy padla na osla, on to otřásl a pak na to šlápl, aby se dostal výše.A čím více farmáři na osla házeli hlínu, tím více ji otřásl a výše vyšlápnul. A nakonec osel byl tak vysoko ze studny, že jen vykročil na pastvu a odběhl.

Život na tebe bude házet špínu, různé druhy špíny. Umění je to otřást a šlápnout výše.

Každá naše potíž je schůdek, po kterém se dá jít nahoru. My můžeme tak vylézt z těch nejhlubších studen. Jenom nesmíme přestat, nesmíme se vzdát. Otřesme tu špínu a vezměme krok nahoru.Pamatuj si těch 5 jednoduchých pravidel na spokojenost:

1. Osvoboď srdce od nenávisti. Promiň.

2. Osvoboď mysl od starosti. Většina starostí se nikdy nesemele tak jako tak.

3. Žij jednoduše a měj radost z toho co máš.

4. Dej více.

5. Očekávej méně.


Dost už toho ...

Osel se později vrátil a kousnul farmáře, který ho chtěl pohřbit, do zadnice. To kousnutí se podebralo a farmář umřel v bolestích z té infekce.

Ty máš na vybranou. Usměj se a zavři tuhle stránku, nebo to pošli někomu jinému, aby se také usmál.

Co nás dnešní lekce naučila?

Když uděláme něco špatného a pak se to snažíme pohřbít, vždycky se to vrátí a dá nám to do čumáku nebo do druhého konce.Ty máš na vybranou. Usměj se a zavři tuhle stránku, nebo to pošli někomu jinému, aby se také usmál.

 

Přátelství


Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket


Co bys dělala kdyby tady nikdo nebyl pokaždé, když někoho potřebuješ?Co bys dělala, kdyby po každém okamžiku opravdového štěstí následovalo 10 okamžiků smutku ?Co bys dělala, kdyby tvůj nejlepší přítel zítra zemřel a tys mu už nikdy nemohla říct, jak se cítíš?Chtěl jsem prostě jen říct, že i kdybych už nikdy v životě nemohl být znovu s tebou, jsi pro mě něco víc a změnila jsi můj život.


Vzhlížím k tobě, vážím si tě a chovám si tě ve svém srdci.Řekni to všem svým přátelům, nehledě na to jak často se stýkáte nebo jak moc jste si blízcí.Ukaž starým kamarádům, že jsi na ně nezapomněla, a řekni těm novým, že nikdy nezapomeneš.Pamatuj, že každý potřebuje přítele, jednou se může stát, že se ti bude zdát, že nemáš vůbec ŽÁDNÉ KAMARÁDY, až se tak stane vzpomeň si na toto psaní a potěš se vědomím, že někomu tam venku na tobě záleží a vždycky bude.


Budu vždy nablízku:


Když budeš mít problém,
Když budeš potřebovat,
Když budeš NA DNĚ,

Můžeš se mnou počítat.
I will give you a wink,
Mrknu na tebe,
Budu tě objímat,
Dokud se neusměješ,
A stát na tvé straně.


Budu tady pro tebe až do konce,
Budu stále a navěky tvým přítelem.


HODNĚ ŠTĚSTÍ!


 Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 

Máte rádi legraci? Tak nakoukněte...

LEGRACE.CZ

 

  

 

Archiv zábavy a humoru

 

Hladový studenti...:)))

Sedí takhle vyhladovělí studenti na koleji a fantazírujou :

 "Co takhle začít chovat prase?"

 "Ti hrabe, ne?

Proč..., ta špína? A ten smrad?" ... "Si zvykne..."

 

Říkáš - Miluji Tě?

 
 
myspace layouts, myspace codes, glitter graphics
 
... miluješ?
myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Říkáš: "miluji květiny a trháš je",

říkáš: "miluji ptáky a zavíráš je",

říkáš: "miluji stromy a kácíš je",

říkáš: "miluji zvířata a jíš je,"

Teď dostávám strach,

když slyším Tvoje „MILUJI TĚ."

 

Aby Vás lidé měli rádi....


- zajímejte se upřímně o druhé
- usmívejte se, nic to nestojí a ostatní to potěší
- pamatujte si jména druhých lidí
- buďte dobrým posluchačem
- povzbuzujte druhé, aby o sobě vyprávěli
- přispívejte k tomu, aby se druzí cítili důležitými
- myslete to upřímně
- povzbuzujte a chvalte ostatní
- projevujte úctu k názorům druhých
- nikdy neříkejte ‘Nemáte pravdu!’
- nemáte-li pravdu, uznejte to hned a rázně

(D. Carnegie)


 

Správná výživa může ovlivnit plodnost i zpomalit stárnutí

Zdravá výživa má na organismus mnoho blahodárných účinků - zejména pokud jde o plánované početí dítěte. foto: Profimedia
 

Drastické změny v jídelníčku mohou být pro tělo při nesprávném průběhu nebezpečné. Zároveň však mohou být oním zázračným elixírem, který nejen zpomalí stárnutí organismu, ale může učinit plodnou i čtyřicetiletou či dokonce padesátiletou ženu.

1. 8. 2008 10:00 - MELBOURNE

Podle Sarah Dobbynové, odbornice na výživu, lze omezením příjmu alkoholu a cukru a zvýšenou konzumací bio zeleniny uvést tělo zpět do plodné fáze života. Dobbynová závěry svých zkušeností z praxe shrnula v publikaci Fertility Diet (Jídelníček plodnosti) a tvrdí v ní, že v současné době je význam výživy na plodnost a úspěšnost metody umělého oplodnění velmi podceňován.

„Obrovské částky peněz jsou investovány do technik asistovaného početí, v něž doufají řady párů, které vůbec netuší, že alkohol a kofein jsou tekutou antikoncepcí, sladidla mohou zabránit ovulaci a zjevně nevinná jídla jako hrášek, rebarbora či sója také plodnost brzdí,“ tvrdí Dobbyová. Sója je bohatá na rostlinné estrogeny, které v ženském těle působí stejně jako ty vlastní. 

Před početím s jídlem opatrně

Podle dietoložky je důležité pít minimum alkoholu, nekouřit, neužívat umělá sladidla, vyhýbat se kofeinu a sójovým výrobkům minimálně měsíc před nástupem umělého oplození. Stejně negativně na ženský hormonální systém působí hrášek a rebarbora.

Druhý měsíc léčby by se páry měly vyhnout červenému masu, omezit zcela příjem cukru a snížit také příjem mléčných výrobků. Třetí měsíc pak ženy omezí ještě konzumaci vajec a ovocných džusů.

Naprosto neomezeně mohou páry konzumovat fazole, luštěniny (vyjma hrášku a sóji), bio zeleninu a bylinky, koření a ořechy. Zeleninu a ovoce je zapotřebí konzumovat syrové. Dieta pomůže také snížit tělesnou váhu, která hraje v plodnosti klíčovou roli. Obézní patří mezi nejčastější pacienty klinik asistované reprodukce.

 

Chaloupkova dieta - Holky zkusíme to? :o)

- zkušenost čtenářky z Ženy-inVLADUSKA:
Taky už jsem vyzkoušela cokoli. Sestřenka třeba hubla pod dozorem lékaře a tak mi nějaké z těch svých pilulí dala. Chtěla jsem shodit asi 2 kila - výsledek byla naopak ta 2 kila nahoře. Pak jsem zkoušela nejíst - to sice mělo výsledek, ale dočasný. A pak jsem nasadila Chaloupku - výsledek : 10,5 kila za 6 týdnů dole. A to jsem byla stále přecpaná. Teď je to dva roky, dá se říct, že hřeším, ale mám za ty dva roky nahoře 4 kila. Tak si ho zopáknu - protože jsem zjistila, že to jediné je 100%.Je to vlastně docela jednoduché - snídám sladké a džus, svačím např. racio chlebíček s džemem,obědvám maso a syrovou zeleninu, na odpolední svčinu mám ovoce - kiwi, pomeranč,večeřím maso, ryby a dušenou zeleninu. K tomu to chce hodně pít neperlivou vodu, nesladit cukrem,ale medem a nesolit.Zpočátku je nezvyk nesolit, ale pak to ani nepřijde.Herbalife je k ničemu - taky jsem to zkusila. Chaloupkova dieta je pestrá, žádné ochucené koktejly.

 


 

Očista organismu, už jste začali?

Pokládáte si otázku, jak se zbavit nějakého toho kila navíc?Obrázky na Lide.cz

S očistou organismu můžeme očekávat zlepšení vitality, kondice
a dostaví se také nová chuť do života.Co je hlavní příčinou přibírání během zimního období? Během zimy často omezujeme pohybovou aktivitu a také přísun tekutin. Tím přispíváme nejen ke zvýšenému ukládání tuku, ale také k hromadění toxinů. Jejich zátěž se může projevit i v podobě nepříjemně nošených kilogramů zadržované tekutiny. Paradoxně jednou z důležitých příčin zadržování tekutin je dehydratace. A dalším, velmi častým je tvoření a uchovávání toxických zplodin v organismu. Organismus zadržuje vodu, aby se rozpustil. Jak se tedy těchto toxinů nejlépe zbavíme?

 

Existují bylinky, které nám pomohou zlepšit vylučování toxinů z těla a podpoří odbourávání nahromaděné tekutiny. V kombinaci s nasazením kaloricky podhodnoceného jídelníčku se dají kilogramy na ústup. Společně s očistou organismu můžeme očekávat zlepšení vitality, kondice a dostaví se také nová chuť do života.
 

 
 
Které bylinky konkrétně nám pomohou organismus očistit?
Mezi přírodní produkty, které nám pomohou zbavit se přebytečných tekutin v těle patří například: majoránka, rozmarýn, fenykl, maté, zelený čaj, chaluha nebo smilix lékařský. Zlepšení detoxikace organismu prostřednictvím stimulace ledvin a močového měchýře napomůže také černý bez, heřmánek, bříza a pampeliška. Pampeliška prospívá i správné funkci jater. Jejich detoxikační činnost doporučuji podpořit zařazením artyčoku a ředkve seté. Pokud docílíte odbourání toxinů, začnete také odbourávat přebytečné tuky, především v oblasti bříška. Ženy, které trápí spodní partie těla, ocení očistu od toxinů a vody pomocí extraktů z borůvky, hroznového vína, semínek hroznového vína a citrónu. Dojde tak k očistě lymfy, posílení žilní stěny a uleví se také otékajícím nohám.
 
Jak zní rada na závěr?
Radím všem, aby zapojili vytrvalostní pohybovou aktivitu. Ostřejší chůze, běh, jogging, kolo, plavání ... Spolu s vyváženým redukčním a očistným jídelníčkem povede k cíli. Zkuste například středomořskou stravu v podobě ovoce, zeleniny, jogurtů, vlákniny, ryb, cereálií a olivového oleje. Zůstává poslední nezbytný předpoklad úspěchu: osobní rozhodnutí něco se sebou udělat!

 

Přišlo mi mejlíkem, určitě se hodí i někomu z vás... :o)

Navíc máme začátek měsíce, takže holky, s chutí do toho! :o)Dobrý den,


obracím se na Vás s naší pravidelnou infolinkou pro VIP klienty.

Na velikosti záleží - tedy pokud opravdu chcete vypadat fantasticky!

Nepřibírejte pitím

Byli byste překvapeni, kolik zákeřných kalorií se může ukrývat v něčem tak nenápadném, jako jsou nápoje?

- základem je tedy voda, a to čistá a bez bublinek

- snažte se omezovat pití sladkých džusů a nadměrnou konzumaci kávy (využijte náš Thermojetics instantní bylinný nápoj, který je zdravou alternativou kávy: www.katalogcrv.cz/havel/index?detail_id=30Správné složení jídelníčku

- maso a drůbež: libové vepřové, jehněčí, kuřecí a krůtí maso je skvělým zdrojem proteinů, mělo by proto být obsaženo v každém vašem hlavním jídle (také se zaměřte na příjem proteinu rostlinného charakteru /správný poměr je 1:1 během dne/, který je především v soji, sojovém mase, tofu ;)

- ryby a korýši: připravují se snadno a jsou hotoví za pár minut, neobsahují skoro žádné nezdravé tuky a jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které nás chrání před nemocemi srdce, jejich ideální porce je 170 g

- mléčné výrobky: jsou skvělé pro vysoký obsah proteinů a vápníku; ale pozor na krémové sýry, šlehačku nebo třeba máslo, ty obsahují méně vápníku (tavící soli) a hodně kalorií

- zelenina a ovoce: obojí je bohaté na vlákninu, jejich minimální doporučená denní dávka je pět porcí

- "zrní": celozrnné produkty jsou pro naše tělo nezbytným zdrojem komplexních sacharidů, jejichž trávení trvá déle, takže se delší dobu cítíme nasyceni, dopřejte si jich 28-57 g denně (30g vlákniny každý den)

- sladkosti: pro mnoho z nás nedílná součást jídelníčku, většina ale obsahuje příliš cukru, tuku a téměř žádné živiny, takže se po nich opravdu jen tloustne; když už si musíte dát něco sladkého, pak ne velkou porci, ale jen trošku na chuť (čokolády 70% a více /kakaa/ – dodají endorfiny a jistě postačí jen pár kostiček)Cvičení je důležité

- žádná změna životního stylu nebude úspěšná, pokud se nezačnete dostatečně hýbat, takže ani pokud se budete stravovat přímo ukázkově, nezíská vaše tělo vše, o co si Vás žádá

- nejenže cvičením spálíte kalorie, ale zároveň tak rozhýbete metabolismus, navíc jedině jím zpevníte a vytvarujete své tělo a přitom stačí 1 hodina tělesné aktivity 3-5krát do týdne

- za normálního stavu se tuky ve Vašem těle začnou spalovat až kolem 40. minuty aerobní aktivity (aerobic, power joga…), pokud si před cvičením dáte nápoj s kofeinem, účinky spalování se krátí zhruba na polovinu, tzn. kolem 20. min Vám tuky "mizí"

- během chůze na pásu spálíte až 6,5 kalorie za minutu a třeba plaváním až 9 kaloriíA tady jsou tipy pro ty, kteří nesnášejí posilovny nebo nechtějí cvičit doma:

- nepoužívejte výtah

- své auto zaparkujte dva bloky od místa, kam máte namířeno, a projděte se

- pohyb obměňujte, aby byl různorodý, jednou jděte ven se psem, jindy vyrazte na kolo

- do práce choďte pěšky, ještě tak ušetříteTipy, jak jíst méně

- vsaďte na kvalitu a omezte kvantitu; dopřávejte si skutečně kvalitní potraviny, například biopotraviny, které nejsou "vylepšované" chemikáliemi a více zasytí (bohužel tady cena hraje proti, ale jíst a žít zdravě něco stojí, navíc toho opravdu sníte méně)

- pokud je to pro Vás složité, doporučuji to, co dělám já každý jeden den – mám svůj shake: www.katalogcrv.cz/havel/index?detail_id=25

- dejte si na čas a své jídlo si snězte pěkně v klidu, žaludku totiž trvá patnáct až dvacet minut, než dá vašemu mozku signál, že jste sytí

- při jídle se nerozptylujte třeba sledováním televize; tak totiž vyluxujete celý talíř, aniž si toho všimnete

- nejezte z pytlíků, pak totiž sníte celý jeho obsah, od čeho máme talířeSPRÁVNÁ SNÍDANĚ - každý si ji zaslouží.

Navíc právě na začátku dne (po probuzení) je správná výživa potřebná, snažím se lidi naučit a poskytnout jim "správnou snídani".Již ráno potřebujeme:

1. energie = polysacharidy (složité cukry)

2. živiny (vitamíny, minerály, stopové prvky)

3. více jak 1 litr vody (toto jediné dosahujete)

4. protein = bílkovina (snižuje hladinu cukru v krvi)Chcete tedy změnit Vaši snídani?Příště (za 14 dnů) si probereme další nová témata. Budu se na Vás těšit. Pokud něčemu nerozumíte, ozvěte se mi, rád Vám pomohu. Super také bude to, když si tyto články budete uchovávat nebo přímo tisknout a pomáhat tak i druhým.S pozdravem Váš osobní Wellness poradce
Roman Havel
tel.: +420603911767
https://www.katalogcrv.cz/havel
--
V případě, že máte potíže se zkontaktovat s Vaším poradcem,
obraťte se přímo na naši centrálu: info@hubnuti.info

Seznamte se s nejoblíbenějšími dietami

 

 

V dnešní době mnoho lidí hubne a téměř každá žena vyzkoušela ve svém životě nějakou dietu. Většina z pokusů o shození kil je ale nesystematické. Představíme vám nyní dvě nejoblíbenější diety a jejich principy.

První z nich je dieta nízkosacharidová (v literatuře i na internetu ji můžete najít taky pod názvem Atkinsova). Dříve se jí říkalo též bezuhlovodanová nebo bodová. Už tyto názvy vám jistě něco napoví. Tato dieta doporučuje jíst potraviny, které mají nulový nebo minimální obsah sacharidů. Omezením jejich příjmu se totiž výrazně tlumí vyplavování hormonu inzulínu do krve.

Inzulín má totiž na svědomí zvýšenou tvorbu tukové tkáně. Zpočátku nízkosacharidové diety je nutno zapomenout na velké množství takzvaných zdravých potravin. Tím se myslí i ovoce. Potraviny rostlinného původu by se měly zredukovat pouze na zeleninu. Mezi další doporučené potraviny patří maso, ryby, dary moře, sýry a ořechy. Zakázány jsou sladkosti, chléb, těstoviny, rýži, obiloviny a brambory.

Tato dieta má tu výhodu, že během ní nepociťujete chuť k jídlu. Naproti tomu se zvyšuje pravděpodobnost vzniku aterosklerózy a nádorových nemocí. Neposkytuje totiž dostatek ochranných látek rostlinného původu.

Druhou z nich je dieta zónová. Zóna je stavem ideálního vyladění organismu, při kterém je duševní a tělesná výkonnost nejvyšší. Důsledkem toho má být pomalé, ale stálé hubnutí až na ideální váhu. Zóna není ani tak dietou jako spíše způsobem výživy. Jídelníček je sestaven tak, že v každém z denních jídel je 30% bílkovin, 30% tuků a 40% sacharidů.. Tento poměr má například oběd skládající se z kuřecího masa, brokolice a dvou lžic vařených těstovin.

Pozitivum je, že v jídle vůbec nestrádáte. Stálá hladina krevního cukru brání pocitům hladu. Negativum může být systém náročný na pochopení i realizaci. Je nutno plánovat dopředu a mít u sebe stále vhodné potraviny.

1.Jaká dieta vám může způsobit žaludeční potíže?
2.Jaké potraviny si dát do ledničky při držení zónové diety?
3.Jaké jsou výhody dvou nejoblíbenějších diet?

Výsledky kvizu a další zajímavosti naleznete na https://doformy.cz/kviz65

 

Zdraví § krása

Tipy na jídelníček..

Photobucket - Video and Image Hosting

 

Je důležité dbát na správnou životosprávu, tzn. jíst v menších dávkách průběžně po celý den a dodržovat pitný režim. Ideální je lehká, ale výživově bohatá snídaně, která skvěle odstartuje Váš den. K svačině je nejlepší ovoce nebo zelenina – ovoce je vhodnější dopoledne a zelenina odpoledne. Oběd by Vás měl přiměřeně zasytit a dodat Vám potřebnou energii na zbytek dne. Tu ještě doplňte zdravou odpolední svačinkou. Konec dne je nejlepší završit opět lehkým a výživově bohatým jídlem, nejméně dvě hodiny před spaním.

Tipy na zdravý jídelníček naleznete v pododkazech.

 

 

 

Maso

 

Polévky

 

Saláty

 

Zdravé moučníky

 

Zelenina a sója

 

Image Hosted by ImageShack.us

zdroj: https://www.zdravavyziva.tym.cz/index.htm

 


Já vím že jsme my ženy většinou nespokojené se svojí váhou... (o sobě rači ani nemluvím! ) a našla jsem zajímavou nabídku na Ženě-in...  Tak se taky koukněte... :))

https://www.doformy.cz/

 

**********♥♥♥**********♥♥♥**************

Na ukázku: Seznam lekcí:

 

 1. Zlatá pravidla:  kontrola, motivace, energetická bilance 
 2.  Jak správně jíst:  kolik, jak často, rady
 3. Tělesná aktivita: jak začít, jak cvičit, výdej energie.
 4. Pitný režim a energetické hodnoty potravin.
 5. Ovoce a zelenina a hotová jídla.
 6. Mléčné výrobky,vejce, maso.
 7. Pečivo, tuky, cukry, glykemický index.
 8. Pohyb a sport pro pokročilé: tepová frekvence,vývoj fyzické kondice,tréninkový plán
 9. Jak si svou hmotnost trvale udržet.

 

A ještě nakonec... nebo na začátek? :)

 

Našla jsem zajímavou dietu:

 

Dieta, kterou Vám tady prozradím Vás asi překvapí. Je podobná Atkynsonově dietě, ale na druhou stranu se dost liší. Já jsem už slyšel o lecčems a také jsem i leccos zkoušel. Ale možná to znáte sami, buď je to drahé, drastické a nebo to prostě nefunguje.
Tady tedy máte k dispozici jednu dietu, která funguje zaručeně, nemáte při ní hlad a v podstatě to nestojí skoro nic navíc než co by jste normálně stejně projedli.
Celá dieta spočívá  v tom, že můžete cokoli v jakémkoli množství, ale nesmí to obsahovat cukr. Záhy zjistíte, že tedy vlastně smíte jen asi 6 věcí : Maso, ryby, drůbež, vajíčka, houby a šunku. Dají se z toho nadělat docela zajímavé dobroty jako je například hemenex, ale fakt je, že se toho brzy přejíte.
No a co můžete pít? Vodu.
Během diety zapomeňte na pivo, kafe, limo, šumáky či vitamíny a další bezva věci.

Pozitivní na tom všem je to, že každý den zhubnete jedno kilo, což znamená, že pokud skutečně chcete zhubnout, tak to musíte chvilku vydržet. Oporou Vám může být pohled na váhu každý den ráno. Nebo tedy alespoň mne to vždy donutilo to ještě jeden den vydržet...

 

 

PRANOSTIKY - LEDENV lednu za pec si sednu.
V lednu mráz - těší nás; v lednu voda - věčná škoda.
Ve dne jas, v noci mráz.
Je-li teplo v lednu, sahá bída ke dnu.
Mokrý leden - prázdné sudy (neurodí se vína).
Mlhavý leden - mokré jaro.
Roste den, roste i zima.
Leden studený, duben zelený.
Neudrží leden, neudrží ani jeden.
Ryje-li krtek v lednu, končí zima v květnu.
V lednu moc sněhu, v červnu moc sena.
Lednové mlhy věští mokré jaro.
1. ledna (Nový rok)
Na Nový rok déšť - o velikonocích sníh.
Na Nový rok hezky, bude tak i o žních.
Na Nový rok o slepičí krok.

2. ledna (Makaria)
Jaké počasí na svatého Makaria bývá, takové se i v září ozývá.

3. ledna (Jenovefy)
Třetí den ledna jasný - časné bouřky.

4. ledna (Idy)
Svatá Ida, ta dne přidá.

5. ledna (Jména Ježíš)
Na Jména Ježíš - ke kamnům nejblíž.
Je-li na Jména Ježíš hezký den, bude úrodný rok; je-li vítr, bude málo ovoce.

6. ledna (Tří králů)
Na tři krále o krok dále.
Na Tři krále mrzne stále.
Na Tři krále mnoho hvězd - urodí se hojně bramborů.
Je-li na tři krále jasno, zdaří se pšenice.

Masopust (od 6. ledna do popeleční středy)
Masopust na slunci - pomlázka u kamen.
Jsou-li v masopustě dlouhé rampouchy, je úrodný rok na mouchy.

7. ledna (Luciána)
O svatém Luciánu bývá často mlha k ránu.

8. ledna (Erharta)
O svatém Erhartu zima zebe do nártu.

9. ledna (Basilisy)
O svatém Baziliši zima všudy čiší.

11. ledna (Hygin)
Na svatého Hygina pravá zima začíná.

14. ledna (Hilaria; Vigilia)
Svatý Hilarius - vyndej saně, schovej vůz!
Svatý Vigil z ledu mosty zřídil; a když neřídil, to je břídil.

15. ledna (Pavla poustevníka)
Na den svatého Pavla poustevníka pěkný den - dobrý rok: větrný den - mokrý rok.

16. ledna (Marcela)
Na svatého Marcela zima leze do těla.

17. ledna (Antonína poustevníka)
Svatý Antonín poustevník přináší led, nebo jej láme; nemá-li žádný, vyrobí hned.

18. ledna (Prisky)
Na svatého Priska pod saněmi píská.

19. ledna (Kanuta)
Na svatého Kanuta přichází zima krutá.

20. ledna (Fabiána a Šebestiána)
O svatém Fabiánu a Šebestiánu zalézá zima za nehty i otužilému cikánu.
Na svatýho Šebestiána se musí někdo utopit, nebo zmrznout.
Nezmrzne-li cikán do Fabiána a Šebestiána, potom už nezmrzne.
Na svatého Fabiána a Šebestiána stromům opět míza dána.

21. ledna (Anežky Římské)
O svaté Anežce od kamen se nechce.
Svatá Anežka když laskavá, vypustí skřivana z rukáva.

22. ledna (Vincence)
Jasné slunko na Vincence k vinobraní chystá věnce.

24. ledna (Timotea)
Svatý Tymotyj ledy láme, nemá-li je, nadělá je.

25. ledna (Pavla obrácení)
Na Pavla obrácení i zima se promění - buď popustí nebo zhustí.
Medvěd na svatého Pavla obrácení obrací se na druhý bok.

26. ledna (Polykarpa)
Na svatého Polykarpa plná sněhu každá škarpa.

28. ledna (Karla Velikého)
Je-li Karel Veliký málo ledový, únor to zase napraví.

29. ledna (Františka Saleského)
Na Saleského Františka meluzína si často zapíská.

 

PRANOSTIKY - ÚNOR

 


PRANOSTIKY - ÚNOR
 
Únor bílý, pole sílí.
Sněhový únor - sílí úhor.
Únorová voda - pro pole škoda.
Je-li v únoru sucho a zima, bude horký srpen.
Netrkne-li únor rohem, šlehne ocasem.
Leží-li kočka v únoru na slunci, jistě v březnu poleze za kamna.
Mnoho mlh v únoru přináší toho roku mnoho deště.
Co si únor zazelená - březen si to hájí.
co si duben zazelená - květen mu to spálí.
Kdyby měl únor takovou moc jako leden, nechal by v krávě zmrznout tele. 


2. února (hromnice)
Na hromnice o hodinu více.
Na hromnice zimy polovice.
Hromnice-li jasné, čisté, potrvá déle zima jistě pakli sněží nebo hřmívá, jaro jistě v blízku dlívá.
Na hromnice kalužky, budou jabka i hrušky.


Vyjde-li jezevec o Hromnicích z díry, za čtyry neděle zpátky zas pílí.
Na Hromnice si musí skřivan vrznout i kdyby měl zmrznout.

3. února (Blažej)
Na svatého Blažeje kamínek se ohřeje.
Na svatého Blažeje teče-li voda kolejí jen tolik, co by vozka střapec od biče smočil, čekají dlouhý len.

4. února (Veronika)
Svatá Veronika seká ledy z rybníka.
O svaté Veronice bývá ještě sanice.

5. února (Háta, Agáta)
Svatá Agáta bývá na sníh bohatá.


6. února (Dorota)
O svaté Dorotě uschne košile na plotě.
Svatá dorota - sněhu forota.
Když na dorotu svítí slunce, ponesou hodně slepice.
Je-li svatá Dorota ucouraná, zvedou se brambory.

7. února (Romuald)
Svatý Radko - na poli hladko.

9. února (Apolena)
Svatá Apolena bývá mlhou zahalena.

10. února (Scholastiky)
O svaté Šcholastice navleč si rukavice.12. února (Eulalie)
Svatá Eulalie - se střech se lije.

14. února (Valentin)
Na svatého Valentinka sej přísadu do záhonka.

16. února (Juliána)
O svaté Juliáně připrav vůz a schovej sáně.
Když slunce na sv. Juliánu stromy osvítí, bude mnoho jablek.

18. února (Šimon)
O svatém Šimoně schází sníh ze stráně.

22. února (Nastolení sv. Petra)
Je-li na stolici sv. Petra zima, ještě hodně dlouho potrvá.

24. února (Matěj)
Je-li na sv. Matěje mráz, tož jich je ještě čtyřicet, není-li, tož je jich bezpočtu.
Najde-li Matěj led, seká ho hned, nenajde-li led, dělá ho hned.
Nenajde-li Matějova pila, najde Josefova širočina.
Na sv. Matěje šelma sedlák, který nevěje. (obilí k setí)
Prší-li na sv. Matěje, bude se brzo sít.
Na sv. Matěje začíná v Praze pouť. 

 

Pranostiky - BŘEZEN
PRANOSTIKY - BŘEZEN1.března - Albína, Eudokie
Závěj svaté Albíny zaplavuje doliny.
Svatá Eudokie psa až po uši sněhem zavěje.
Eudokie příznivá, ale blátivá.

3. března - Kunhuta
Mrzne-li o Kunhutě, mrzne ještě čtyřicet dní.


6. března - Felicita
Svatá Felicita sníh z polí odmítá.

7. března - Tomáš
O svatém Tomáši sníh bředne na kaši.

10. března - čtyřiceti mučedníků
Mrzne-li na čtyřicet mučedníků, přijde ještě čtyřicet raních mrazíků.

12. března - Řehoř
Na svatého Řehoře čáp letí přes moře, žába hubu oteře a líný sedlák, který neoře.

15. března - Longin
Na svatého Longina práce v poli záčíná.

17. března - Gertruda
Mrzne-li na sv. Gertrudu, mrzne ještě celý měsíc.

19. března - Josef
Pěkný den na svatého Josefa zvěstuje dobrý rok, prší-li nebo padá sníh, bude mokro a neúroda.
Josefova širočina ničí poslední ledy.

21. března - Benedikt
Za rovnodenní větry nelení.
Na svatého Benedikta má se ječmen a cibule síti.25. března - Zvěstování Panny Marie
Do matičky boží tráva neroste i kdyby ji kleštěma tahal, po Panně Marii roste i kdyby ji palicí zatloukal.
Panny Marie zvěstování vlaštovičky zpět přihání.
Svítí-li slunce na den Zvěstování Panny Marie, bude úrodný rok.

27. března
Jaké počasí bude na sv. Ruprechta, takové bude i v červenci.

30. března - Kvirin
O svatém Kvirinu je teplo i ve stínu.

31. března - Balbína
O svaté Balbíně je už po zimě.

Pranostiky čtvrtého měsíce v roceCo duben našetří, to květen spálí

Aprííííl !
1. duben
Prší-li na 1. dubna, bude mokrý květen.

4. duben
Pomine Isidora, pomine i sever.

5. duben
Svítí-li slunce na svatého Vincence, starej se o víno pro žence.(bude hojná úroda)

6. duben
Na svatého Celestína nemáš-li sedláčku zaseto, je to tvoje vina.

11. duben
Na svatýho Lva papeže, travičky se už nařeže.

14. duben
Na Tiburcia se má už všecko zelenat.

18. duben Řípská pouť21. duben
O svatém Anselmě semeno do země.

23. duben
Při svatém Vojtěchu dělává trn květem útěchu.
Když na Vojtěcha prší, nebude ovoce.

Na Svatého Jiří vylézají hadi a štíři...24. duben
Na svatého Jiří vylézají z děr hadi a štíři.
Ondřej mosty staví, Jiří je odplaví.
Kolik mrazů do sv. Jiří, tolik do svatého Václava.
Jak hluboko před svatým Jiřím namokne, tak zase hluboko po něm vyschne (a naopak).
Jak dlouho žába před svatým Jiřím křičí, tak dlouho bude po něm mlčet.
Před Jiřím sucho, po něm mokro.
Svatý Jiří trávu zžiří.
Co se před svatým Jiřím zazelená, to se po něm ztratí.
Do sucha zaseti do svatého Jiří jest velmi dobře, ale do mokra je hrob.
Je-li na sv. Jiří přímrazek, urodí se oves i pod křovím.25. duben
Kolik tepla před Markem, tolik zimy po něm.
Jiří a Marek, mrazem nás zalek.
Svatého Marka deštivo, sedm týdnů blátivo.
Na svatýho Marka saď oharka.

Ať si Duben sebelepší bývá, přec ovčákovi hůl zasněžívá.
Mokrý duben a pak květen chladný, k sýpkám a senům přístup radný.
Sníh dubnový jako mrva pohnojí.
Teplé deště v dubnu - teplé dny v říjnu.
Je-li v dubnu teplý déšť, hojné požehnání jest.
Je-li duben pěkný, bude květen ještě lepší.
Když dubnový vítr do stodoly fičí, po žních díru nenajde.

30.duben

Pálení Čarodějnic


 

Pranostiky - ČERVEN

KABRŇÁK ČERVEN

Už se zas tráva předstihuje v délce se dnem. Už zas to v lukách
voní nejvyhlášenějšími parfémy a pivoně s růžemi se v zahrádkách
předhánějí ve rdění. Je zkrátka červen. A když se rozhlédnete po
darech, jimiž nám šestý měsíc oblažuje, musíte uznat, že se mu
děje křivda. Čím to, že ne on, ale květen se považuje za lásky čas?
Ne on, ale ten květen, který leze za nehty ledovým Pankrácem,
Servácem a Bonifácem. Ten květen, který se umí vždycinky,
vždycky, když Marii, Janu, Olinu konečně umluvíte k dostveníčku,
připomenout aprílovým počasím !Jó to červen, ten je jiný kabrňák ! Ten k vodě, do lesů a jejich strání,
svůdník jeden, táhne sám. A na léto roztápí sluníčko, dokud Vás na
březích rybníků nesvlékne do plavek. A když je noc nad roklí plná
hvězd, nabídne uondaným k spočinutí voňavou duchnu senných
kupek .....


Samozřejmě i červen má nějaké to minus ! Jeho noci třeba jsou
ze všech nocí roku nejkratší. Ale taková maličkost zamilovaným
nevadí. Jen se podívejte pěkně kolem sebe - ani to nevnímají ! 

S pravdou nejdál dojdeš... :)

S pravdou vždycky pěkně ven!
 


♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥


Zas jednou to trvalo ve firmě trochu déle. Hned po posledním diktátu se
sekretářka posadí šéfovi na klín, začne mu hladit temeno a s citem se mu
prohrabávat ve vlasech. Začíná to být příjemné, nalijí si víno, pak jsou oba
v posteli a jde se na věc. Věnují jeden druhému dávku rozkoší.. On najednou
ustrne, mrkne na hodinky a s hrůzou zjistí, že už je jedna hodina v noci.
Chvatně si navlékne svršky a ještě ve dveřích se k milence obrátí:
"Nemáš tu náhodou kousek křídy?"
"Jakou křídu potřebuješ?" ptá se ona.
"No, křídu na psaní, na tabuli."
Ona prohledá zásuvky a skutečně křídu najde. On křídu popadne a zmizí.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
 
Doma ve dveřích již čeká manželka a vítá ho otázkou: "Kdes byl tak dlouho?"
On stručně vysvětlí:
"Ále, zas to trvalo ve firmě trochu dýl. Hned po posledním diktátu se mi
sekretářka posadila na klín, začala mě hladit na temeni a s citem se mi
prohrabávala ve vlasech. Když to mazlení začalo být příjemné, dali jsme si
skleničku. Pak se situace stala natolik důvěrnou, že mě pozvala k sobě do
bytu. Vypili jsme tam trochu sektu, vrhli se na francouzskou válendu a tam
jsme se pořádně vydováděli. Vždyť mne znáš, starýho kocoura.
Manželka se jen usměje:
"Ty starej vejtaho. Zase jsi byl s chlapama v kuželkárně, vždyť máš ještě
křídu za uchem!"


♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
 

 

Photobucket
 

Jestliže je některá z Vás skleslá, vzpomeňte si, že:

 
- jsme krásné pohlaví
- nepotřebujeme nosit kravaty...
- sedět se zkříženýma nás nohama nebolí...
- jestliže se rozhodneme dělat práci, která je jinak výhradně mužská, jsme
průkopnicemi...
- jestliže se muž rozhodne dělat práci, která je jinak výhradně ženská, je gay.
- naše inteligence je srovnatelná s inteligencí jakéhokoliv muže ... a náš vzhled
je lepší
- jestliže někoho zabijeme a řekneme, že to bylo v době tzv.menstruačního
syndromu, mnohdy se dočkáme zmírnění trestu
- náš mozek má stejnou kapacitu jako ten mužský, přestože máme o 6 biliónů
neuronů méně .... naše neurony jsou tedy výkonnější
- jsme schopny věnovat pozornost více věcem zároveň - vždy víme, kde máme
ponožky
- manželka prezidenta je nazývána "první dáma" ... manžel prezidentky je nula
v pozadí
- pokud se vdáme za následníka trůnu, budeme královny ... jestliže si muž
vezme následnici trůnu, stane se jen manželem královny
- jestliže jsme podváděny, jsme oběťmi ... pokud my podvádíme, oni jsou
paroháči - my se rozhodujeme, kolik dětí mít
- cítíme, když se v nás dítě pohybuje
- vždy víme, že se jedná o naše dítě - máme mateřskou dovolenou
- gynekologická prohlídka je příjemnější než vyšetření prostaty
- jsme monogamní ... přestože je potřebné vyzkoušet několik mužů, dokud
nenalezneme toho, který stojí za to
- vždy jsme přítomny narození našich dětí - jsme ozdobami svateb
- každý někdy slyšel o inspirující "múze"
- žijeme déle
- jsme odolnější vůči bolesti a infekcím
- máme méně srdečních problémů - méně se potíme
- máme přednost při nástupu do záchranného člunu
- jsme citlivější
- ženy, které žijí samy, jedí zdravěji
- máme mezinárodní den

TEDY JSME OKOUZLUJÍCÍ!
 

Image Hosted by ImageShack.us

Něco o líbání... :o))
Cast prvni: POLIBEK
1. Polibek na ruku ...... Ctim te.
2. Polibek na tvar ...... Chtel bych, abychom zustali pratele.
3. Polibek na siji ...... Chce te.
4. Polibek na rty ...... Miluji te.
5. Polibek na ucho ...... Jen si s tebou pohravam.
6. Pohledy do oci ...... Polib me.
7. Hraje si s tvymi vlasy ..... Bez tebe nemuzu zit.
8. Ma ruce kolem tveho pasu .... Vychutnam si te.Cast druha: TRI DOBRE RADY
1. Pro divky: Kdyz je na tebe chlap drzy, zpohlavkuj ho.
2. Pro chlapce: Kdyz te divka pohlavkuje, polib ji.
3. Pro divky a chlapce: K libani nepatri oci - kdo je ma
otevrene, casto prehledne to nejdulezitejsi.Cast treti: ZASADY SPRAVNEHO LIBANI
1. Prilis tluste pysky se nakonec slisuji.
2. Neptej se zda smis libat. Proste to jen udelej, nebo jdi od
toho.
3. Vyuzij kazde vhodne i nevhodne prilezitosti k libani.

NEZAPOMEN!!!!!!!!!!
Ruze je ruze,fialka zustane fialkou,
Polibek vsak neni zadnym polibkem bez radne davky vasne. Proto
otevri usta, zavri oci a libej, libej, libej - opakovani je matkou
znalosti.

A TED NASLEDKY:
Kdyz pretrhnes retez dopisu, budes mit v lasce smulu. Pokud tento dopis jednou prectes, musis jej IHNED odeslat peti lidem!!!!!!!!!
Az splnis ukol, neco si prej!

Splni se ti to do nekolika dnu. O kolik hodin se spozdis s odeslanim, tolik dni bude trvat, nez se ti prani splni.

NEPREHLEDNI:
Cim vice lidi tento dopis dostane, tim vice stesti budes mit ve svem zivote.

HODNE STESTI :o)

Co se škádlívá...:))Photobucket  Photobucket

Photobucket

Photobucket
 

Masáž se vždy určitě hodí ...:)
Photobucket


00024.gif picture by darmarka

Photobucket

 

Co říkají přistižené ženy... :))
MySpace hosted images   MySpace Layouts

Angličanka:

Jamesi, kdybys mě byl včas informoval o tom, kdy přijdeš domů, mohli

jsme se oba vyhnout této skutečně oboustranně trapné situaci.MySpace Layouts  MySpace hosted images  

Němka:

Hans, dnes jsi přisel z práce o 4 minuty a 45 sekund dřiv než obvykle.

To mi budeš muset vysvětlit.MySpace hosted images   MySpace Layouts

Francouzka:

Jean, dobře, že jdeš, tohle hovado uz nemůže.MySpace Layouts  MySpace hosted images  

Švédka:

To jsi ty, Olafe? Já už jsem sice hotova, ale Sven se ješte chce bavit,

přidej se k nám.MySpace hosted images   MySpace Layouts

Ruska:

Ivane, konečne pořadný chlap! Tenhle mi před tím ani po hubě nedal.MySpace Layouts  MySpace hosted images  

Židovka:

Izáku, to jsi ty? A kdo to potom, proboha, leži na mně?MySpace hosted images   MySpace Layouts

Rumunka:

Dumitru, o nic se nestarej, zaplatil dopředu.MySpace Layouts  MySpace hosted images  

Maďarka (vyskočí z postele):

Ištváne, věřiš víc mně nebo svým očím?MySpace hosted images   MySpace Layouts

Češka:

Pepo, můžeš bejt klidnej. Právě jsem se dozvěděla, že tohle je tvůj

přiští šéf.MySpace Layouts  MySpace hosted images  
 

Slovenka:

Jano, čo iného som mu mala ponuknúť, keď si vyslopal všetku borovičku?

MySpace hosted images   MySpace Layouts
 

Rómka:

Dežo, držim ho tu už dvě hodiny, abys mu ukradl peněženku! 

 

Trochu politické poezie...K.J.Erben - Finančnice

U záložny lidé stáli
z plna hrdla křičeli.
Kde jsou naše prachy, králi
kam úspory zmizely?

Královy jim ruce kynou
mlčte, dám vám svobodu
Lid však kleje, piješ víno
nás posíláš pro vodu!!!

Tady každá rada těžká
ve čtvrtek i v pondělí
Zeptejte se Klause, Ježka,
kam se prachy poděly.

Král jim hází hračky z věže
Klause, Ježka, Kohouta,
Všechno marno, Klaus i Ježek
bum bác letí do kouta.

Bude-li vám, lidi, zima
bude-li se krátit dech
Chcete-li se míti prima
čtěte si v mých dramatech

Zase křičí, rudnou v líci
čti si svoje kydy sám
Že na vás, vy nezbedníci,
Koženého zavolám?

Pojď si pro ně, zbohatlíku
pojď, vem si ty > zlostníky
A hle, kdosi bere kliku
lodě, banky, podniky-

Jako stín se ruka plíží
na co sáhne - otočí
Z obýváků, ložnic, spíží
vybírá si obročí.

Již vztahuje černé ruce
po chlebě i po soli -
Sametová revoluce
dneska právě vrcholí.

Slyšte, první, druhá, třetí,
v poledne zvon udeří
klika cvakla, dveře letí
EU vchází do dveří.

Ve mdlobách tu národ leží
na čele se perlí pot
Pokladna je prázdná, temná -
Zbudou prachy na důchod?


 

 

Desatero pro štíhlů líniu od Bolka Polívku:


layout for myspace

1. Dyž neco jíte a nikdo vás nevidí, tož to nemá žádné kalorie.

2. Dyž do seba cpeš čokoládu a chlastáš k temu slivovicu, tož
tá ti ty kalorie zruší.

3. Dyž sa postaráš, aby všecí okolo přibrali víc kilo než ty,to budeš

najštíhlejší.

4. Dyž sa vás bude cpat víc, tož sa počítajů kalorie enom temu, kerý sní

najvíc.

5. Jídlo, co sníš v kině a nebo u televize popřípadě u počítatača, jako

polárka, oplatky, sušenky, to sa nepočítá, protože to patří do zábavy a

né do jídla.

6. Kakao, brandy, topinky, dorty, chleba se sádlem, špek a klobásky

neobsahujů kalorie, dyž sa jijů ze zdravotních důvodů.

7. Jídlo, keré sníte, dyž vaříte, taky nemá kalorie, protože to
nejíte, ale koštujete.

8. Jídlo, keré má stejnů barvu, taky neobsahuje kalorie. Třeba dyž sníte

špenát a pistáciovů zmrzlinu, tož to je jak dybyste nesnědli nic.

9. Obezita je nemoc a tož je potřeba pořádně sa nadlábnůt, aby s ňů

tělo mohlo pořádně bojovat.

a navíc

10. Ženská bez břucha je jak hrnek bez ucha !!! A ženská bez řiti je jak váza bez kvítí !!!

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

 

Máte špatný den?

Nezoufejte, život je vlastně docela jednoduchý... :))


Photobucket


FILOZOFIE  ŽIVOTA

 

 1. Pokud se k vám jednoho dne život otočí zády, chyťte ho za  prdel.

 

 1. Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, takže pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste vy.

 

 1. Na dosáhnutí cíle je potřeba snít. Takže se na všechno vykašlete a běžte spát.

 

 1. Když je vám jednoho dne vaše milovaná osoba nevěrná a vy chcete vyskočit z okna, pamatujte: To, co vám nasadili, jsou parohy, ne   křídla.

 

 1. Sex je jako karetní hra - pokud nemáte dobrého spoluhráče, pak je lepší mít dobrou ruku.

 

 1. Když jednoho dne ucítíte velké prázdno - jezte, je to hlad.

 

 

TAK   JEDNODUCHÝ   JE   ŽIVOT !!!

 

Photobucket

 

Jakou máte odvahu??? :))


ODVAHA 1.STUPEŇ  Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 Ráno ve tři přijdeš domů ožralý. Tvoje žena stojí u dveří s koštětem a Ty se jí zeptáš: "Zametáš, nebo ještě někam letíš?"


ODVAHA 2. stupeň:Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Ráno ve tři přijdeš domů ožralý. Manželka leží v posteli a nespí.
Vezmeš si židli a sedneš si k ní. Na její otázku: "Co to má znamenat?"odpovíš:
 "Chci sedět v první řadě, až ten cirkus začne."


ODVAHA 3. stupeň: Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Ráno ve tři přijdeš domů ožralý. Smrdíš dámským parfémem a na košili
máš rtěnku. Plácneš manželku po zadku a řekneš: "Tak a teď jsi na řadě
ty!"


ODVAHA 4. stupně: Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Ve tři ráno dorazíš domů v náladě a objetí dvou slečen a manželce ve
dveřích řekneš: "Stará, nebuď mrcha, řekni že jsi ségra."

 

Zasmejte sa po slovensky... :)))


Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket  Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket  Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Sexuálny súlad po štyridsiatke? To bolí hlava nielen ju, ale aj mňa... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Moju manželku som si zobral, pretože protiklady sa priťahujú.
Ona bola tehotná a ja nie... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 Na Valentína som zažil nezabudnuteľný erotický večer!
Ona bola v priesvitných nohavičkách, hore bez, na nádhernej širokej posteli... 
A ja som bol v teplákoch a papučiach..., s ďalekohľadom v dome oproti...

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Skutočná depresia je stav, keď sa už aj pri skupinovom sexe stále cítiš
 akosi osamelý... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Aj tak mi je milovanie vzácnejšie než Vianoce... 
Však Vianoce sú tu každú chvíľu... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Žena ma už dlhšiu dobu podvádza a veľmi ma to trápi...
Stále mi totiž nerastú parohy! Bože, čo ak mám málo vápnika...?! ¨

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Keby ľudia neboli tak závistliví, zlí a lakomí, tak by jedna ženská stačila
 pre celú dedinu... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 Každý muž potrebuje k životu tri ženy: matku, manželku a aspoň jednu,
 ktorá ho považuje za muža... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 Pravý muž sa nemusí hanbiť za svoje slzy... 
No sopeľ by mu pritom zrovna visieť nemal... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Vždy, keď ma oserie holub, ďakujem Bohu, že nedal krídla aj krave... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Rokmi muž získava jednu takmer mysterióznu schopnosť - dokáže ukojiť
 svoj sexuálny hlad obyčajným jedlom... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 Ak ide láska naozaj cez žalúdok, tak kde teda potom končí...? 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 Potreboval by som znížiť svoju potenciu! Sexu mám stále plnú hlavu, no
chcel som to posunúť nižšie... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Je to veľmi nespravodlivé, že jedlo zostáva niekoľko sekúnd v ústach,
 niekoľko hodín v žalúdku a niekoľko mesiacov na bokoch... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Na staré kolená sa začínam podobať na dvere - keď som namazaný,
tak si nevrznem...

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Do čerta aj s týmto stredným vekom! Dôchodok mi nedajú,
pretože som príliš mladý
 a ženy mi nedajú, pretože som príliš starý... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 Keď ti bude v živote smutno a nič sa ti nebude dariť, spomeň si na to,
 že si bol kedysi tou najrýchlejšou a víťaznou spermiou... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 Prechod na letný čas mi fakt spôsobuje problémy...
Predtým sa mi ráno postavil doma, teraz až v autobuse... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Peniaze prichádzajú a odchádzajú..., a odchádzajú..., a odchádzajú...,
 a odchádzajú... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 Vždy, keď som vstúpil do tajomných dverí s nápisom "Ženy",
našiel som tam iba WC... 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 Kedysi, keď ma manželka pohladila po vlasoch, postavil sa mi vtáčik. 
Dnes, keď mi pohladí vtáčika, postavia sa mi vlasy...

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Podľa niekoho je najrýchlejšia na svete myšlienka, podľa iného zase
svetlo.
Ja som však prišiel na to, že je to hnačka!
Skôr, než som stačil pomyslieť, skôr než som posvietil, ....

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket  Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket  Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 

Máte rádi český jazyk? Je s ním legrace... :)))

Jazykolamové říkanky 

Kolouch, kohout

Kolouch, kohout
S mouchou mnohou
S hloupou chloubou
Houpou nohou
Plovou dlouhou
Strouhou ouzkou
Chroupou oukrop
S pouhou houskou

 

Šla Prokopka pro Prokopa

Šla Prokopka pro Prokopa:
„Pojď, Prokope, pro proroka!“
Na Prokopa promokne kdekterá kopa.
Před potokem pět kopek konopí,
Za potokem pět kopek konopí.
Tak pokopete-li mi to pole,
nebo nepokopete-li mi to pole?
A to mám pracovat na tom nejneobhospodařovávatelnějším pozemku?

 

Copak si to šuškáte?

Copak si to šuškáte
v květináči muškáte?
Šuškáte do ouška mouše,
že vás stále něco kouše.
Šuskáte, ale ta moucha
kouše vás a neposlouchá.
Protože jí chutnáte,
vzácný pane muškáte!

 

Lolita dělá jelita

Lolita dělá jelita.
Jelita ta jsou elita.
Elita mezi jelity,
to jsou ta jelita Lolity!
Je-li to jelito, je-li to jelito, je-li to jelito její,
rád je sní, má milá Lolito,
kdo jiná jelita nejí!

 

Kouzlí kouzelník

Kouzlí, kouzlí kouzelník,
Vykouzlí nám za pětník:
Žlutý šátek, rudou růži,
Ďáblu zaprodal svou kůži.
Je to příliš tajemné,
Hrůza, úděs jímá mě.
Jímá mně při pomyšlení,
Jak se dojmy rychle mění.
Včera cirkus, kouzla, čáry,
Dneska - černooká Máry.
Černá Máry v kantýně,
Přítulná jen při víně.
Při víně a za pětník,
Kouzlí, kouzlí kouzelník.

 

Dělám, dělám kázání

Dělám, dělám kázání,
Čtyři kočky svázaný.
Přiletěla vrána, uchytila Jána.
Přiletěl kos, uchytil nos.
Přiletěla sojka, uchytila Tomka.
Přiletěl slavíček, uchytil malíček.
Přiletěla Terezka, uchytila želízka.
Přiletěla Maruška, uchytila tvarůžka.
Přiletěla slípka, uchytila Pepka.
Přiletěl ras, uchytil nás,
Všecky naráz.

 

V tom královském sídle

V tom královském sídle,
Měli mouchu v jídle.
Moucha jedla, pila,
Pak se utopila.
Odvezli ji k faře,
Bez már, bez trakaře.
Tam(k) ji pochovali,
Smutně zaplakali,
Nápis na ní dali.

 

Oře, oře Jan

Oře, oře Jan,
Přiletělo k němu devět (hejno) vran.
První praví dobře oře.
Druhá praví nedobře oře.
Třetí praví dobře oře.
Čtvrtá
Devátá praví dobře oře.
Jan.

 

Slouha troubí

Slouha troubí pod podloubím,
Vstávejte vy Anky dlouhý.
A vy krátký ještě spěte.
Však dlouho spát
Nebudete.

 

Dále od hradu

Dále od hradu dále,
ať se nestane neštěstí
nenadálé.

 

Všechny myši

Všechny myši
v naší chýši
mají šaty šedé,
všechny myši
v naší chýši
šedý myšák vede.

 

Baraka abrada

Baraka abrada dabraka,
Baraka u draka
Abraka dabra

 

Ježibába

Ježibába s ježidcerou
Ježihusí peří derou.
Ježitetě na peřinu.
Ježipes má z toho psinu.

 

Poslali mě

Poslali mě naši k vašim,
Aby přišli vaši k našim.
Když nepřijdou vaši k našim,
Tak nepřijdou naši k vašim.


 

(převzato z www.kormoran.webzdarma.cz)

 

Další zajímavosti o českém jazyce :)Jestliže mladá žena je mladice,
tak silná musí být silnice,
když se brání - bránice
a když je rovná - rovnice.

A jestliže mnoho soch je sousoší,
pak tedy mnoho žen je soužení.

A to není všechno, znám toho více,
ženský rod vzniká třeba koncovkou -ice:

Od slova krab je to krabice,
od slova had - hadice,
od berana beranice,
z čepu je čepice,
ze slepce slepice,
z jalovce jalovice,
z palce palice,
ze slunečníku slunečnice.
Rovník - rovnice,
poledník - polednice,
ručník - ručnice,
oběžník - oběžnice
a zimník - zimnice.

Jo, jo, málokdo se v tom vyzná tak, jako já.
Ženský rod vzniká i koncovkou -a.

Kos - kosa, patron - patrona,
rým - rýma, Váh - váha,
Nor - Nora, lup - lupa.
Kýl - kýla, vir - víra.

Když člověk přemýšlí, hned všechno jde,
i třeba pohrát si s příponou -e.

Mandl - mandle, vůl - vůle,
Brusel - brusle, datel - datle.

Řekl jsem : "Mluvíš jako učebnice,
ale koncovky nejsou jenom -e, -a a -ice.
Co takhle rošťák a roštěnka ?"
Chvíli přemýšlel, nabral sil,
a pak me lavinou slov zavalil.

Kopr - kopretina, mandarín - mandarinka,
herec - herka, růženec - Růženka,
jedlík - jedle, orient - orientace,
duch - duchna, stud - studna,
pes - psina.

Vdova po Norovi je ponorka,
po četníkovi - početnice,
manželka kata je Katka
a jejich děti kaťata.

A potom, málokdo má zdání o časování a skloňování.

Jablko, tyblko, onblko, myblko, vyblko, oniblko.
Fibych, Fybys, Fyby, Fybychom, Fybyste, Fyby.
Zeměkolule, ztebekoule, zněhokoule, znáskoule, zváskoule, znichkoule.
Město, toběsto, jemusto, námsto, vámsto, jimsto.

A pokud Ti to něco říká, v češtině je i matematika.

Například netopýr je bruttopýr mínus terrapýr,
stožár je dvěstěžár dělený dvěma
nebo třicetižár krát dvě plus ctyřicetižár.
Stodola je dvacetidola na druhou mínus třistadola,
Třinec je osminec bez pětince
a sedmikráska polovina čtrnáctikrásky.

Zdroj: Literární doupě.   https://ld.johanesville.net/

 

Vzácné fialky...
Prosba:

Fialky-v-trave.jpg

Má-li někdo z vás možnost sehnat odnož nebo popř. semínka této fialky, 
dejte mi prosím vědět. 


Děkuji!!! :))

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Ideální rodina z pohledu TV reklam :))
 Ideální rodina žije v novém domku s velkou zahradou a bazénem,
 zatíženém hypotékou. V garáži mají rodinný vůz pořízený na leasing,
 stejně jako mají na splátky vybavenou celou domácnost.

Členové rodiny jsou čtyři, otec,matka a dvě děti.
Starší je kluk, mladší dcera.
 Otec pracuje jako ředitel firmy a v pracovní době chodí na tenis.

 Ještě že má schopnou sekretářku, která mu ochotně podá tenisáky.Matka je žena v domácnosti, ale od rána má strašně moc práce. Musí
 vstávat nejpozději v pět, aby byla při servírování snídaně skládající se ze sušenek a pomerančového džusu upravená, namalovaná a svěží. Po snídani musí doprovodit děti do školy, nesmí však zapomenout vzít sebou do kabelky láhev aviváže, aby mohla lidem v autobuse ukázat v čem si pere svetr.

Pak jde nakupovat, samozřejmě platí kreditní kartou.
 Po návratu z nákupu uvaří oběd ze sáčku, do polévky nesmí zapomenout přidat vejce, občas ji u vaření asistuje šéfkuchař firmy, která jídla v pytlících dodává. Odpoledne má relativně volno, které tráví s kámoškama u bazénu na
zahradě a mezi její největší přání patří na rozdíl od kámošek, které
 se chtějí vdát nebo rozvést, láhev minerálky. Odpoledne se ze školy
 vracejděti. Špinavé od čokolády a syn zamilovaný do paní učitelky, s vědomím, že se musí ještě moc a moc učit.

 Pak děti dovádějí s kamarád na zahradě, většinou si hrají na indiány nebo s míčem.


 K svačině jim pak nabídne mléko a čokoládu, což děti nechává ledově
klidnými. Dostane je až jejich babička, která vytáhne z lednice nějakou
tu pochoutku s tučňákem.

 Otec mezi tím, při návratu z práce způsobí dopravní nehodu, ale
 protože má skvělé pojištění, tak od poškozeného řidiče po hubě
 nedostane. Po návratu domů se otec zabývá natíráním plotu tou
 nejlepší barvou, do čehož mu neustále mudruje tchýně, kterou celkem vkusně uzemní.


 Manželka mezi tím dovádí na zahradě s rodinným psem a nemůže si
 vynachválit v jak skvělé kondici a jak krásnou srst má díky
 granulím, kterými ho krmí. Dcera už asi hodinu telefonuje s kámoškami, protože s telefonním
 tarifem, který mají, se to určitě vyplatí.

 Je čas večeře.
 Objednávají si přes rozvoz pizzu, která je ta jediná pravá italská. Po večeři manželka vezme totálně špinavý ubrus, na kterém jsou zbytky jídla a mapy od vína - mimochodem jediného pravého portského - postříká skvrny zázračným prostředkem a šoupne jej do pračky. Do praní samozřejmě nepřidává žádný běžný prací prášek. Když už je v té koupelně, tak na doporučení jedné paní doktorky přetře
 dalším zázračným prostředkem obklady a umyvadlo a pohledem na špinavý hadřík to vypadá, že už tam neuklízela minimálně pět let. Manžel mezi tím s kamarády na pivu řeší, že ten výčepní je nějak divný. Děti šly spát pod peřinami, jejíchž povlečení je tak heboučké,
 protože je pral sám králík Azurit, se jim budou zdát určitě jen ty
 nejkrásnější sny.
 Manželka si napustí vanu, přidá do ní úchvatnou pěnu, díky které se
 po vykoupání bude cítit tak skvěle, jako by celý den nedělala vůbec
 nic.
 Manžel se vrací z hospody, ale protože má opět své dny, jde ještě
 se sousedem vypít láhev něčeho výjimečné hořkého a výjimečně dobrého.
Pak do sebe hodí modrou pilulku a přitulí se k manželce. Před tím si
 samozřejmě vloží do úst plátek žvýkačky pro svěží dech, protože alkohol
moc vábný dech nevytvoří. No, nesmí na ženu moc dýchat, aby mu při
sexu díky jeho svěžímu dechu neumrzla.


 Z toho vyplývá, že v ideální rodině manžel fláká práci a po večerech pije, manželka řeší s kámoškama kraviny, děti jsou rozmazlené a
pořád špinavé, neumí kulturně stolovat, mají špínu v koupelně, ale na venek se tváří, že jsou všichni strašně šťastní a spokojeni.

 Ámen.


 

 

Bůh a Satan

 
Click!

Na počátku pokryl Bůh zemi brokolicí, květákem a špenátem, zelenou, žlutou a červenou zeleninou všeho druhu, aby muž a žena mohli žíti dlouho a zdravě.
  A Satan stvořil Algidu a Rafaelo. A zeptal se: "Ještě pár horkých višní k té
  zmrzlině?"
  A muž odpověděl: "Ano, rád" a žena poznamenala: "Mě prosím ještě horkou vafli se šlehačkou."
  A tak každý nabral 5 kilo.
  A Bůh stvořil jogurt, aby si žena mohla uchovat figuru, která se muži tak
  líbila.
  A Satan vytvořil z pšenice bílou mouku a z řepy cukr a zkombinoval je.
  A žena změnila svou konfekční velikost z 38 na 46.
  I řekl Hospodin: "Zkuste můj čerstvý okurkový salát"
  A Ďábel k němu stvořil dressing a česnekový toast jako přílohu.
  A mužové a ženy si po tomto požitku povolili pásky alespoň o jednu dírku.
  Bůh ale prohlásil: "Dal jsem vám přece čerstvou zeleninu a olivový olej na
ni!"
  A Satan vytvořil malé brioąky a Camembert, humrové chlebíčky a kuřecí prsíčka na másle, k čemuž bylo již třeba druhého talíře.
  A hladina cholesterolu lidstva stoupala k nebesům.
  Tak Hospodin stvořil běžecké boty, aby jeho děti ztratili nějaké to kilo.
  A Satan stvořil kabelovou televizi s dálkovým ovládáním, aby se člověk nemusel obtěžovat s přepínáním.
  A mužové a ženy se smáli a plakali před blikající obrazovkou a počali se
  odívati do stresových joggingových dresů.
  Nato Bůh stvořil brambory, s nízkým obsahem tuku a bohaté na draslík a další cenné látky.
  A Satan odstranil zdravou slupku a vnitřek rozdělil na plátky, které smažil ve zvířecím tuku a poprášil spoustou soli.
  A člověk získal dalších pár kilo.
  Pak Hospodin vynalezl sojové maso, aby jeho děti nemusely zpracovávat tolik kalorií, a přitom aby se zasytili.
  A ďábel stvořil McDonalds a Cheeseburger.
  A pak se Satan zeptal: "Hranolky?"
  A člověk odpověděl: "Jasně - extra velkou porci s majonézou!"
  A Satan řekl: "tak to má být."
  A člověk utrpěl srdeční infarkt.
  Bůh si povzdychl a stvořil čtyřnásobný bypas.

 

Desatero pivních přikázání...


stara.jpg

1. Nevystřízlivíš
2. Nezabliješ
3. Nepoděláš sebe ani bližního svého
4. Neokradeš hospodu svou ani pivovar svůj
5. Nesmícháš pivo s vínem ani jiným nápojem
6. Nenecháš bližního svého na suchu
7. Nezachlastáš vodu, pokud nemáš v těle alespoň 2 promile
8. Vždy půjdeš s chlastem nahoru (pivo=>víno=>tvrdej)
9. Nepromeškáš jedinou chlastačku
10. Pokud jsi totálně mimo, je ti prominuto

image002-3.gif

 

 Ten, kdo teskní, tomu je teskno...
Ale jak je tedy tomu, kdo si hoví...?

:))

 

 

V čem se liší ženy a muži???

Nevíte? :)))


L14_2130_B.gif (40619 bytes)

Báseň ženy
Chci muže který je krásný, chytrý a silný,
Milující dlouhé naslouchání,
Muže který myslí dřív než mluví,
Muže který zavolá a nečeká týdny.
Jeho zaměstnání je prostě skvělé,
Jeho konto pro mě vždy vroucně otevřené.
Galantní u stolu, etikety znalý,
Záda mi mne a to bez váhání.
Muže který mysl mou miluje
A ví co odpovědět na „můj zadek, jak velký je?“
Muže takového nekonečně chci milovat
A jako svého nejlepšího přítele znát.

L14_2112_B.gif (18484 bytes)

Báseň muže
Chci hlucho-němou nymfomanku
S velkejma prsama, co vlastní pivnici a rybářskou loď.
Vím, že se to nerýmuje a je mi to u pr**le.

 

 

 

Jak opravdu vznikl svět?

 

Jak opravdu vznikl svět?


1. Na začátku všeho bylo slovo a ve slově byly dva bajty, a víc nebylo
nic.
2. Oddělil Bůh jedničku od nuly, a viděl, že to bylo dobře.
3. Bůh řekl: "Budiž data."
4. Bůh řekl: "Ať se uloží data na svoje místo." A vynalezl diskety,
harddisky
a kompaktní disky.
5. A Bůh řekl: "Budiž počítače, aby bylo kam strkat diskety, harddisky
a kompakty."
Stvořil počítače a nazval je hardwarem, a oddělil software od hardwaru.
6. Softwaru ještě nebylo, ale Bůh rychle stvořil programy - velké a
malé a řekl jim:
 "Jděte a množte se, naplňte celou paměť."
7. Ale unudilo se Bohu samému vytvářet programy a řekl si: "Stvořím
Programátora
k obrazu svému a ať on vládne počítačům, programům a datům."
Stvořil Programátora a usadil ho v Počítačovém Centru, aby v něm pracoval.
Zavedl
 Programátora ke stromové struktuře a řekl: "V každém adresáři můžeš
spouštět
programy, jenom z Windows nic nespouštěj nebo zemřeš.
8. Bůh řekl: "Není dobré, když je Programátor sám, stvořím toho, kdo
bude obdivovat
Programátorskou práci." Vzal od Programátora kost, ve které nebylo mozku a
stvořil
To, co bude obdivovat Programátora, zavedl To za programátorem. To dostalo
jméno
 Uživatel. A seděli nazí pod nahým DOSem a nestyděli se.
9. Ale Bill byl chytřejší než všechna jiná zvířata, které Bůh stvořil.
Bill řekl Uživateli:
 "Určitě řekl Bůh, abyste nespouštěli žádné programy?"
A řekl Uživatel: "V každém adresáři můžeme spouštět programy, ale v adresáři
 Windows ne, nebo zemřeme."
 A řekl Bill Uživateli: "Jak můžeš o něčem mluvit, když jsi to nevyzkoušel!
Ten den, kdy spustíte program z adresáře Windows budete rovni Bohu, protože
jedním
tlačítkem myši stvoříte to, co budete chtít." I uviděl Uživatel, že ovoce
Windows byly
 pastvou pro oči a hodně závidění, proto
že jakékoliv vědomosti byly od této chvíle zbytečné, nainstaloval Windows na
svém počítači.
A řekl Programátorovi, že to je dobré, a on si ho taky nainstaloval.
10. A hned šel Programátor hledat nové drivery.
 A Bůh se zeptal: "Kam jdeš?"
A on řekl: "Jdu hledat nové drivery, protože nejsou v DOSu."
A na to Bůh: "A kdo ti řekl, že potřebuješ drivery? Nespustil jsi náhodou
programy
z adresáře Windows?"
 Programátor odpověděl: "Uživatel, kterého jsi mi přidělil, si objednal
programy pro
Windows a proto jsem si i já nainstaloval Windows."
 A řekl Bůh Uživateli: "Proč jsi to udělal?"
 Uživatel odpověděl: "Bill mě navedl."
11. A řekl Bůh Billovi: "Protože jsi to udělal, budeš navěky prokletý
mezi vší chátrou,
 divokou zvěří. A bude nepřátelství mezi tebou a Uživatelem, navěky tě bude
uživatel
 nenávidět, a ty mu budeš prodávat Windows."
12. A uživateli řekl Bůh: "Windows tě velmi zklamou a zničí tvoje
zásoby, budeš muset
používat špatné programy, a bez programátora neuděláš ani ránu."
13. Programátorovi zase: "Protože jsi poslechl Uživatele, prokleté ať
jsou tvoje
počítače,
vznikne v nich mnoho chyb a virů, v potu čela budeš stále opravovat svoje
dílo."
14. Odpravil je z Počítačového Centra, a vstup zabezpečil heslem.
15. General protection fault.

 

 

Jsi ve stresu???

Tak si klikni... :))
 
 
  klikni a pusť si repráky!!! 

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

 

 

Hurá jde se na kafíčko,

tak honem, ať nevystydne!!!


kava.gif picture by darmarka02

 GO

 

ale pozor na opičky... :))

 

 

Druhy sexu :)

 

Image Hosted by ImageShack.us

 

Tragický - máš s kým, nemáš čím.
Komický - máš čím, nemáš s kým.
Studentský - máš čím, máš s kým, ale nemáš kde.
Filozofický - máš čím i s kým i kde, ale na co? 

ŘEKNI TO ALESPOŇ PĚTI LIDEM A BUDEŠ MÍT S ČÍM, S KÝM, I KDE A PROČ...

:)))

 

 

Pozor, nový virus!!!

Nový virus !!!Nový virus !!!Nový virus !!!Nový virus !!!Nový virus !!!

wh-barrow-a.gif

Objevil se nový virus znamý pod jménem: "práce". Když dostaneš "práci" od některého z kolegů, nadřízeného, anebo e-mailem, v žádném případě se jí nedotýkej!!!

Tento virus uplně zničí tvůj soukromý život. Když se dostaneš do styku s virem, okamžitě si seber kabát, oslov dva kamarády a ihned vypadněte do nejbližší hospody ničit virus. Objednejte 3 nápoje, zopakujte si to 4-krát, následně můžeš zjistit, že "práce" je z tvého mozku úplně vymazána.

Neváhej, okamžitě zděl toto upozornění minimálně 5 přátelům. Když zjistíš, že nemáš ani 5 přátel, tak jsi už byl virem infikován a "práce" řídí celý tvůj zivot !!!!           

  Tak, jedem... :))  NASEDEJ!!! Od tohoto viru, co nejdál... :)

 

 

cartoonglitter21.gif

Promiň, ale už tu není takové teplo, aby se vyplatilo zůstat...

(Finvelia-Hovory s vanou)  :O))

Photobucket
 

 

 

Něco extra :)

"Pro domácnost"
Houpací postel

Vložil Vratislav H. Čt, 07/02/2008 - 09:00 | Pro domácnost

Občas je ranní vstávání z vyhřáté postele dosti obtížné. A co teprve, kdyby to byla vyhřátá houpací postel? Pro designéry není nic nemožné. Díky oválným tvarům se postel může houpat, nebo ji můžete zabrzdit v určitém náklonu.

Zdroj: private-cloud (via luxist) 

Ustelte si na kameni

Vložil Vratislav H. Út, 05/02/2008 - 12:20 | Pro domácnost

Takových pár pořádných balvanů může celkem ozvláštnit váš obývací pokoj? Ale kdo je vynese po schodech? Nemusíte se bát, tyto kameny unesete velice lehce a navíc se vám na nich bude výborně spát, jsou totiž vyrobeny z vlny a plněny umělými vlákny.

Zdroj: livingstones (via popgadget) 

Svítící kniha

Vložil Vratislav H. Út, 29/01/2008 - 17:52 | Pro domácnost

Po pracovním dni si jistě zasloužíte odpočinek s dobrou knihou. Z knihovny tedy vytáhněte svou oblíbenou knížku a lampičku. Lampička ve tvaru tlusté knihy dokonale zapadne do vaši knihovny, přitom vám může kdykoliv posvítit. Svítící kniha stojí 89 dolarů.

Zdroj: lightupyourworld (via dvice) 

Stůl i postel

Vložil Vratislav H. St, 26/03/2008 - 06:58 | Pro domácnost

Našli jsme ideální pracovní stůl pro všechny programátory a nadšené hráče počítačových her. Prostě ráno vstanete, postel "zavřete" a hned se můžete posadit k počítači. Samozřejmě je to vhodné i na odpolední pauzy.

Zdroj: flyingbeds (via crunchgear)No není to super??? :))) Více zde:  https://gadgets.zive.cz/

 

 

Vláčky miluju...

Vydržím se na ně dívat, dívat a dívat....


viadukt.jpg

 

 

Jedna moje báseň...

"Sen a naděje nesmí nikdy umřít... "


98e6a2fda8e5c25cfb61c6ec3a73faa3_we.gif picture by darmarka02

Sen a naděje


Na lavičce sedávám,
na lásku tam čekávám...
Tak mnoho vody uplyne
sen můj se navždy rozplyne?

To né..

Já stojím tam a čekám dál,
jen měsíc ví a vidí v dál,
snad s nadějí, si počkám,
jestli se jednou dočkám...

dari*

Photobucket


Nehledej krásu, ta srdce nemá.
Hledej srdce, krása přijde sama...

 

Zdroj: https://www.balzam.cz/balzam.html

♥♥♥
 

Víte že...

Déšťokno.gif picture by darmarka2Déšť je hydrometeor, který řadíme mezi kapalné vertikální srážky, tedy srážky vypadávající z oblaků. Déšť je tvořen kapkami vody o průměru větším než 0,5 mm, popřípadě i menšími. Pokud jsou vypadávající srážky menší než 0,5 mm, mluvíme o mrholení. Ojedinělé vypadávání dešťových kapek se lidově označuje jako krápání.


Dešťová kapka
Vodní kapky mají kulovitý tvar, který je proudícím vzduchem jen nepatrně deformován. V animovaných filmech a na dětských kresbách jsou kapky kresleny s ostrou špičkou, což je tvar odkapávající kapky. V takovémto tvaru kapka ovšem zůstane jen zlomek sekundy. Velké kapky jsou odspodu ploché nebo dokonce lehce duté.

Vodní kapky mají průměr mezi 0,5 a 7 mm. Nejčastěji ale z oblaků vypadávají kapky o velikosti 1 až 2 mm. Největší dešťové kapky na Zemi byly zaznamenány nad Brazílií a Marshallovými ostrovy v roce 2004, některé z nich dosahovaly až 10 milimetrů.


Více se dozvíte na stránkách: https://cs.wikipedia.org/wiki/Hlavn%C3%AD_strana


 

 

Inspirativní život Pipi Dlouhé Punčochy


Photobucket

Ptáte se, co dělá hrdinka dětských knih a filmů na stránkách magazínu o osobním rozvoji, luxusu a úspěšných lidech? Ale na druhou stranu - kdo patří do magazínu Dreamlife víc než slavná dětská hrdinka Pipi? Je přeci bohatá, šťastná, dokáže vždy nemožné, je svéhlavá a hlavně – má svá vlastní pravidla, kterými pomáhá světu. Žije svůj vlastní sen a takový život je jedním z hlavních pilířů Dreamlife.

Když se v roce 1945 objevila na pultech knihkupectví kniha Pipi Dlouhá punčocha, její autorka Astrid Lindgrenová musela čelit obrovskému náporu kritik. Je si prý vědoma, že nese za svou hrdinku zodpovědnost? A je si vědoma toho, že Pipi je vzor pro děti velice nebezpečný, kdyby se jí nechaly inspirovat? Děti nemají být vychovávány výstředně (jako Pipi), nesmějí si myslet, že mohou dokázat vše, po čem touží (jako Pipi) a otázka peněz je pro děti v útlém věku nepříspustná (narozdíl od Pipi). A tak zatímco si malá, pihatá a zrzavá hrdinka získávala srdce dětí, pobouřila také mnoho jejich rodičů.

Postupem času se však začalo ukazovat, že Pipi není pohádka stvořená pro malé naivní čtenáře, nýbrž je určena nám všem, kteří si plníme své vlastní sny! Však se jejími osudy můžeme nechat inspirovat:

Je bohatá a vždy bude

Pipi dostala kufřík plný zlaťáků od svého otce námořníka. Zdá se, že peníze jí nikdy nedocházejí, naopak se množí a ona se cítí neustále bohatá. Zná hodnotu peněz a umí je šikovně využívat.

Nic pro ni není nemožné

Letět balonem, cestovat lodí, uzvednout koně nebo nakoupit dárky pro celou školu. Není nic, co by naší Pipi mohlo odradit, zastavit, vynervovat. Nevěří v limity, překážky ani boje. Stojí si za vším, co podnikne.

Žije si tak, aby byla šťastná

Pokud něco opravdu charakterizuje Pipi, pak je to dobrosrdečnost, citlivost, štěstí. Žije si ve své vile Vilekule s opičkou a koněm, o které se stará. Má své věrné přátele Aničku a Tomíka a fascinuje svou spontánností všechny okolo. Je vychytralá a umí si poradit i se zloději. Vše řeší ale s ohledem na ostatní a je tak zářícím příkladem široko daleko.

Nikdy není průměrná

A nikdy nezapadne v davu! Nechce se za každou cenu lišit a nechová se výstředně, zná ale svou osobnost, svůj esprit a podle toho se i obléká, mluví, jedná. Ví, že každý jsme nezaměnitelný originál, co si zaslouží pozornost.

Photobucket
 

Ráda se s ostatními dělí o to, co dostala

Umí moudře užívat jak svých peněz a nakoupit dárky chudým, ale dělí se i o zážitky, zkušenosti a příběhy. Je štědrá i ke svým oponentům zlodějům a nikdy nezapomene dát ještě něco navíc. A všechno to dobro se jí vrací v několikanásobně větší míře...

Autorka Astrid Lindgrenová pomocí této pohádky nechala ty nejmenší vstoupit do kouzelného světa, který ovšem není nereálný. Nejsou v něm kouzla, ani nadpřirozené bytosti. Je tam jen mnoho duchovních zákonů, jež vedou ke stejně neuvěřitelnému a krásnému životu, jako měla Pipi. A ti nejmenší čtenáři vždy někde uvnitř věděli, že to není pohádka, že i oni tak mohou žít.

S příchodem různých myslitelů hlásajících myšlenky úspěchu se ke knize o dětské hrdince vrací i sami rodiče. Hledají tam východiska a nové způsoby myšlení, snad i filosofii. Už dávno nevychovávají své děti k tomu, aby byly průměrné, ale aby nikdy nezapadly v davu.

Malá nepřehlédnutelná zrzka s každou punčochou jinou se už dočkala jak filmové, tak divadelní premiéry a patří do kategorie příběhů, ke kterým se budou vracet ještě mnohé generace po nás. Astrid Lindgrenová byla vlastně geniální a poděkování za Pipi se ji nakonce dostalo - právě tímto dílem se stala světoznámou dětskou spisovatelkou!

Zdroj: https://www.dreamlife.cz/
 

 

Statečný cínový vojáček

Vzpomínka na dětství ...


Photobucket

Bylo jednou pětadvacet cínových vojáčků a všechno to byli bratři,
protože byli uliti z jedné staré lžíce. V ruce drželi zbraň, hleděli vpřed
a stejnokroj měli červený a modrý, zkrátka převelice krásný. První, co
uslyšeli na tomto světě, když kdosi sejmul víko z krabice, v níž leželi,
byla slova:
 „Cínoví vojáčkové!"
 Vykřikl je malý chlapec a radostně tleskal rukama. Dostal vojáčky,
protože dnes slavil narozeniny, a hned je stavěl na stůl. Voják podo-
bal se na vlas vojákovi, jen jeden z nich byl trochu jiný. Měl pouze je-
dinou nohu, protože byl ulit jako poslední a už se na něj nedostalo
dost cínu.
 Přesto stál na své jedné noze právě tak pevně jako ostatní na dvou,
a poslyšte, jaký ho čekal osud.
 Na stole, kde chlapec vojáčky rozestavil, bylo ještě mnoho jiných
hraček, ale největší pozornost budil krásný papírový zámek s malý-
mi okénky, jimiž bylo vidět přímo do pokojů. Před ním stály malé
stromečky a kolem dokola jej obklopovalo malé zrcadlo ve tvaru je-
zera. Po něm plavaly - a zrcadlily se v něm - voskové labutě.
 To všechno bylo hezounké, ale nejroztomilejší byla malá panenka,
která stála uprostřed otevřené zámecké brány. Byla rovněž vystřiže-
na z papíru, ale měla na sobě bělostnou sukničku, přes ramena ten-
kou modrou stužku - a uprostřed ní zářící hvězdu, právě tak velikou
jako celý její obličej. Malá panenka vztahovala obě ruce, neboť to by-
la tanečnice, a jednu nohu měla zvednutou tak vysoko do vzduchu,
že ji náš cínový voják ani nemohl rozeznat a myslel si, že druhou no-
hu nemá stejně jako on.


 „To by byla žena pro mne!" pomyslel si. „Ale je příliš vznešená,
bydlí v zámku, kdežto já mám jenom krabici a v té nás je dvacet pět.
To by nebylo vhodné místo pro ni! Ale přesto musím hledět, abych
se s ní seznámil."
 Schoval se za dózu na šňupavý tabák, která také trůnila na stole,
neboť odtud měl pěkný výhled na milou jemnou dámu, jež vytrvale
stála na jedné noze, aniž ztratila rovnováhu.
 Když nastal večer a ostatní cínoví vojáci se vrátili do krabice a lidé
v domě ulehli do svých postelí, začaly si hračky hrát mezi sebou na
návštěvy, na válku a na ples. Cínoví vojáčci šramotili v krabici, pro-
tože i oni chtěli být u toho, ale nemohli zvednout víko. Louskáček
metal kozelce a kamínek jezdil po tabulce. Byl to takový rámus, že
se probudil kanárek a začal s nimi křičet o závod, navíc ve verších.
 Jediní, kdo se nehýbali z místa, byli cínový vojáček a malá tanečnice.
Ona se stále vzpínala na špičce, ruce rozepjaté, on dál trpělivě
stál na jedné noze a ani na okamžik nespouštěl tanečnici z očí. Pak
začaly bít hodiny dvanáct - a cvak, odskočilo víčko od tabatěrky
a uvnitř jako kouzlem nebyl šňupavý tabák, ale malý černý skřítek.
 „Aby sis nevykoukal oči!" zahrozil cínovému vojáčkovi.
 Ale cínový vojáček dělal, jako by ho neslyšel.
  „No jen počkej ráno!" řekl ještě ten podivný panáček.
 A vskutku. Ráno, sotva děti vstaly, postavily cínového vojáčka do
okna, a ať už to způsobil skřítek či průvan, okno se najednou ote-
vřelo a vojáček letěl střemhlav z třetího poschodí.
  Byl to strašlivý pád. Vojáček přistál na čepici, s nohou trčící k nebi
a bajonetem zaraženým hluboko  v dláždění. Služka s nejmenším
chlapcem se pro něj honem rozeběhli, ale přestože jej málem za-
šlápli, nenalezli ho. Kdyby býval cínový voják volal: „Tady jsem!" -
snad by jej objevili, ale on nepokládal za vhodné hlasitě křičet, když
byl ve stejnokroji.
  A tu začalo pršet. Kapka za kapkou padaly k zemi, bylo jich stále
víc a nakonec se dalo do pořádného lijáku. Když déšť ustal, prošli
kolem dva uličníci.
  „Koukni!" řekl jeden, „...tady leží cínový vojáček! Dáme ho do loď-
ky a pustíme po vodě!"
  I udělali loďku z novinového papíru, posadili do ní cínového vo-
jáčka a pustili stružkou, která tekla podél chodníku. Oba chlapci bě-
želi vedle a tleskali rukama. Vždyť to byl také nějaký proud! A ty vl-
ny! A jak by ne, když pršelo tak prudce!
  Papírová lodička se houpala nahoru dolů a občas se otáčela kolem
dokola, až se náš cínový vojáček třásl hrůzou.
  Ale nedal na sobě nic znát, nepohnul ani brvou, dál se díval čelem
vpřed a svíral v ruce zbraň. Najednou vletěla lodička pod most, jenž
vedl nad  stružkou, a byla tam právě taková tma, jaká bývala v jeho
krabici.
  „Kampak se to asi dostanu," pomyslel si vojáček, „ano, ano, to zavi-
nil skřítek! Ach, kdyby tu se mnou aspoň seděla ta malá panenka,
pak ať si je třeba dvakrát tak velká tma!"
 Jenže místo malé panenky přiběhla veliká krysa, která bydlela pod
mostem.
  „Kde máš propustku?" povídá. „Sem s ní!" Avšak cínový vojáček se
ani teď nepohnul, jen pevněji sevřel pušku.

 Lodička spěchala dál a krysa za ní. Hu, jak ta skřípala zuby a volala
na třísky a slámu plující kolem:
 „Chyťte ho! Chyťte ho! Nezaplatil za vstup! Neukázal propustku!"
 A proud stále sílil. Cínový vojáček konečně uviděl světlo na konci
mostu, ale zároveň k němu dolehl hukot, který by vyděsil i toho nej-
statečnějšího muže. Jen si pomyslete, stružka se řítila přímo do pří-
stavního průplavu. To bylo pro ubohého vojáčka právě tak nebez-
pečné, jako pro nás jízda přes velký vodopád.
 Už téměř nebyl s to udržet rovnováhu, přesto se držel zpříma, jak
jen dovedl, aby nikdo nemohl říci, že dal byť jen mrknutím oka na-
jevo strach.
 A náhle se s ním loďka třikrát čtyřikrát otočila, naplnila se vodou
a začala se potápět. Za chvíli stál cínový vojáček ve vodě až po krk
a loďka stále ještě klesala - to jak se papír čím dál více uvolňoval.
Pak už voda přesahovala vojáčkovi přes hlavu. A tu začal vzpomínat
na malou rozkošnou tanečnici, kterou již nikdy nespatří, a v uších
mu zněla píseň:

 , Jen pluj, jen pluj, můj vojáčku,
 smrt na tebe čeká!"

 Potom se papír docela rozpustil a vojáček se propadl do hlubiny,
kde ho spolkla veliká ryba.
 Br, že v ní ale byla tma! Ještě větší nežli pod stružkovým mostem.
a jak těsno! Ale cínový vojáček byl i vleže statečný a svíral pušku, ať
sebou ryba mrskala, jak chtěla, ať dělala sebestrašlivější pohyby.
 Konečně ztichla úplně, zazářilo jasné světlo a jakýsi hlas zvolal:
 „Cínový vojáček!"
 Rybu totiž chytili, prodali na trhu, a tak se dostala do kuchyně, kde
ji služka rozřízla velikým nožem, vzala vojáčka dvěma prsty okolo
pasu a odnesla ho do pokoje, kde všichni chtěli vidět podivuhodné-
ho muže, který plul v rybím břiše. Leč cínový vojáček necítil vůbec
žádnou hrdost. Ani uprostřed stolu, kam ho postavili. Ale potom -
no ne, dějí se to na světě neuvěřitelné věci! Zjistil, že je ve stejném
pokoji jako předtím, viděl tytéž děti a tytéž hračky na stole, i krásný
zámek se spanilou malou tanečnicí. Stále ještě stála na jedné noze
a druhou držela vysoko ve vzduchu. Byla tak vytrvalá, že by nad ní
málem ronil cínové slzy, ale to se neslušelo. A tak se na ni pouze dí-
val a ona se dívala na něj, dokud jej jeden z chlapců nepopadl a ne-
hodil do krbu. Neměl k tomu žádný důvod, a tak je nasnadě, že i to
zavinil skřítek v tabatěrce.
  Cínový vojáček se ocitl v jasné záři ohně a pocítil strašlivé horko.
Zda za to mohly skutečné plameny či láska, nevěděl. Barvy z něho
nadobro stekly, a jestli se to stalo cestou, anebo to způsobilo utrpe-
ní, také nikomu neprozradil. Díval se na malou panenku a ona se dí-
vala na něj, a i když cítil, že se roztavuje, dál statečně stál se zbraní
v ruce. Vtom se otevřely dveře, průvan sebral tanečnici a ona vlétla
jako motýl do krbu k vojáčkovi. Tam se plápolavě vzňala a zmizela.
To už také z malého statečného vojáčka nezbývalo víc než hromád-
ka cínu, a když přišla druhý den služka vybírat popel, vymetla jej ja-
ko malé kovové srdíčko. Z tanečnice zůstala jenom hvězda a i ta by-
la sežehnutá na černý oharek.

Photobucket

 

Nejmocnější žena Argentiny? Natalia Oreiro!


Hrála v argentických telenovelách potrhlé služebné, zpívala sladkobolné písně a dobyla tak východní Evropu. Před deseti lety. Dnes točí kampaně o ekologii, navrhuje oblečení pro svou úspěšnou módní značku, točí uznávané filmy a piluje angličtinu. Protože právě dobývá Hollywood!

Bylo ji 24 let, když se u nás objevovala častěji než v rodné Uruguayi. Určitě se vám všem vybaví Oreiro šílenství, které v Čechách (a ve východní Evropě) nastalo hned po odvysílání telenovely Divoký Anděl. Hrála tam tak milou, krásnou, chudou a trošku přidrzlou služebnou, a jako herečka nazpívala k této mýdlové opeře ústřední melodii. Byl to pilotní song k jejímu prvnímu albu a ve spojení s oblíbenou telenovelou se postaral o neuvěřitelný  mediální zájem o její osobu. A Natalia s vervou koncertovala, účinkovala v různých show (u nás například Hogo-Fogo, Český Slavík...) a nabádala mladé divačky, aby si také plnily své tajné sny.

Byla divoká, nezkrotná, nosila šílený účes a koženkové oblečení a všem vyprávěla příběh svého života: Už jako malá chtěla být herečkou a zpěvačkou, ve dvanácti letech natočila svou první reklamu a v šestnácti se musela rozhododnout, zda ji stačí jisté domácí herecké zázemí či odletí a pokusí se o kariéru v mnohem vlivnější Argentině. Vyhrálo Buenos Aires a, jak sama dodává, čekaly ji těžké časy plné počátečního odmítnutí, neúspěšných castingů, stesku po domově a kamarádech a posmívání od silnějších soupeřek. Až rok 1998 byl pro ni zlomový - znamenal natočení právě oné slavné telenovely, prvního alba a filmů Modelky 90-60-90 či Argentinec v New Yorku. A byla na vrcholu...

Krátce po vydání druhého alba s názvem Tu Veneno (Tvůj Jed) se nečekaně vdala za o 22 let staršího leadera skupiny Dividos Ricarda Molla a stáhla se tak do ústraní. Tehdy se jednomu českému magazínu v interview přiznala, že chce pracovat intenzivně na své kariéře až do třiceti a pak odpočívat, pořídit si děti a užívat si manžela. Už tehdy ale po té roztomilé Natty, jak ji fanoušci říkali, nebylo ani vidu ani slechu. Vydala sice další desku Turmalinu s trochu ostřejším rázem,  natočila i další telenovely. Žádná vlna šílenství však už nepřišla. Ticho po pěšině.

V květnu tohoto roku Natalia Oreiro oslaví své 33. narozeniny a již osmé výročí manželství. Nepřišly (zatím) žádné děti ani žádný klid. Naopak – dnes Natalia patří mezi nejvlivnější ženy v Argentině. Za loňský rok natočila filmy Música en espera a Miss Tacuarembó, jež prezentovala na mnoha světových festivalech a které se setkaly s výbornými ohlasy. Dále se zapojila do ekologické kampaně Recurso Natural na záchranu planety, díky nimž ji můžete vidět v mnoha naučných dokumentech.

Nezahálí ani v módní branži a se svou značkou Las Oreiro představila novou kolekci oblečení, jenž je určeno především pravým ženám, jak sama říká, jako je ona sama – tedy s krásně tvarovanými křivkami.

Momentálně se připravuje na natáčení v novém roce, který pro ni má být opět velice plodným a především piluje angličtinu. To proto, že se chystá na Hollywood. Pokud se ji dnes zeptáte, zda plánuje děti, dá vám nejasnou odpověď směřující do daleké budoucnosti. Zeptáte-li se na zpívání a nové album, řekne vám, že s tou dvacetiletou Natálií již nemá nic společného.

Natalia Oreiro už není holčička. Za posledních pár let se vypracovala z krásky z telenovel na nejuznávanější latinskou herečku, výbornou návrhářku a silnou ženu, která už nemusí pracovat, aby něco dokázala, nýbrž chce pracovat proto, aby mohla šťastně žít, zakoušet nové role a využívat svůj potenciál. Zřejmě i to je důvod, proč ji magazín Gente nominoval na Osobnost roku 2009.

Začátky seriálové kariéry - Konec devadesátých let, první oficiální fotky mladé Natálie.

Divoký anděl - Natalia Oreiro jak si ji pamatuje celý svět z telenovely Divoký Anděl. Tenkrát byla jen holčička se sladkou tváří...
Divoký anděl

Oreiro jako návrhářka! - Oreiro patří mezi nejelegantněji oblékané argentinské ženy. Sama navrhuje oblečení pro ženy s krásně tvarovanými křivkami.
 

Čtěte také

 

Krása jednorožce...

JEDNOROŽEC

Pod tímto slovem si spousta lidí představí krásného bílého koně, rozevlátou hřívu, ocas a v neposlední řadě také stříbrně zářící roh vyčnívající z čela zvířete. Vzpřímený postoj a hrdě vztyčená hlava v nás probouzí odvěkou úctu k tomuto překrásnému a tajemnému tvorovi. Jiskřící oči vypovídají o vysoké inteligenci a veliké lásce.
Jedná se o bytosti s bílou srstí, postavou podobni koni. Údajně se vyskytují ve všech lesnatých oblastech severní Evropy. Jsou vybaveni léčivým rohem. Jejich mláďata se rodí se zlatou srstí a až v dospělosti se srst mění do stříbrna a pak do bíla. Styku s lidmi se jednorožec vyhýbá, má velmi hbité nohy, takže se dá těžko chytit. Jednorožci jsou díky své síle, odvaze a rychlosti považováni za božskou bytost.
Jeho existence je spojena mysticky s prostředím, ve kterém žije. jednorožec je pokládán podobně, jako dryáda za ochránce lesa, či stromů. Dotyk jeho magického rohu prý způsobuje očistu vody, či půdy.
Slovy Bohuslava Balbína: "Jednorožec je zvíře složené z několika tvorů, strašlivě řve, podobno jsouc tělem koni, co do noh slonu, co do ocasu vepři, co do hlavy jelenu, avšak mající místo parohů roh jeden dlouhý."
Co do magických vlastností lze hodnotit jednorožce, jako zvíře těmito schopnostmi přímo oplývající. Kromě surového využití rohu, žíní, krve a slz, které bylo zmiňováno, je nutno pohovořit i o dalších daleko zajímavějších vlastnostech. Jednorožec jest bestie značně odolná vůči působení veškeré magie. Tato vlastnost jest zapříčiněna schopností jednorožců jakýmsi přirozeným instinktem pronikati do jiných rovin reality a úspěšně se tak vyhýbati působení kouzel. O praktické využití této vlastnosti, např. při přepravě praktikujících čarodějů se vedou mezi odbornou veřejností rozsáhlé diskuze.

Photobucket

 Jejich roh, zářící zázračná zbraň na čele, je činí neporazitelnými a můžou být poraženi pouze lstí. K tomu je potřeba panny, která se pošle procházet se do oblasti, v níž se jednorožci pohybují. Jakmile ji jednorožec zpozoruje, lehne si pokojně k ní, položí si hlavu do jejího klína a klidně usne. Takto může být snadno přemožen.
Jednorožec se stal symbolem čistoty a vyobrazením archanděla Gabriela při lovu na jednorožce-jak je možno vidět na mnoha kobercích a miniaturách-symbolem Mariina neposkvrněného početí Kristova. Jako figura představuje také Kristus sám toho Nejčistšího z Čistých.
Vynikající smyslová výbava v případě čichu může být i vysvětlením pro podivné chování, kdy jednorožec, který uniká při sebemenším náznaku přítomnosti člověka, v případě čisté panny (virgo intacta), bez zábran vyhledává blízký kontakt. Zdá se že pachová stopa dotyčné je zde velmi podobna pachové stopě samice jednorožce v říji. Bohužel nelze pro plachost těchto tvorů tuto ideu potvrdit praktickým výzkumem.

 

Perrier Jouët: Předtančení chuťových pohárků

Jó šampáňo, dáte si?Klobouky dolů, pánové! Na jeviště horkých letních nocí vkročilo neznámé potěšení. Jeho šumění a chuť dozrály v symfonii dokonalosti. Šampaňská vína Perrier Jouët patří k nejstaršímu bublinkovému dědictví Francie. Za téměř dvě sta let od založení značky získala vína příchuť nesmrtelnosti, kterou budete chtít v ústech převalovat do nekonečna.

 

 

V roce 1811 založil Pierre-Nicolas-Marie Perrier vlastní vinařský dům. Jelikož jeho příjmení bylo v těch letech v oblasti kolem Epernay běžné, rozhodl se jej okořenit příjmením své ženy za svobodna, „Jouët“. Produkce jejich vinic získala rychle na oblibě díky dobrým obchodním vztahům Pierrova syna Charlese. S jeho pomocí Perrier Jouët brzy překročila kanál La Manche a stala se nejoblíbenějším šampaňským vínem britských panovníků Viktorie a Eduarda VII. Inspirována úspěchem vytvořila značka koncept ročníkových šampáň.

V roce 1858 se Perrier Jouët stává prvním vinařským domem, který na své lahvové korky začal uvádět jméno vinice a rok výroby. O dva roky později je již tato informace uváděna na vinětě. Charles po smrti otce převzal vedení společnosti a jako prominentní občan oblasti byl zvolen starostou Eperney. Pod jeho vedením dospěla Perrier Jouët k produkci více než jednoho milionu lahví ročně. Charles zemřel v roce 1878 a do čela značky se postavil jeho synovec Henri Gallice.

V roce 1902 Henri přišel s nápadem odlišení od zbytku trhu jedinečným designem láhve pro své úspěšné šampaňské „Cuveé Belle Époque“. Požádal o realizaci francouzskou uměleckou sklářku Emile Galler. Výsledek jejich spolupráce měl sice určitý úspěch, ale byl brzy zapomenut. V roce 1964 byly objeveny poslední čtyři lahve této edice. Byly shledány tak krásnými, že značka Perrier Jouët rozhodla o znovu-vydání limitované série 5000 lahví k příležitosti oslav sedmdesátých narozenin Vévody z Ellingtonu. Velký úspěch dovedl Perrier Jouët k produkci dalších šesti-set tisíc lahví ročně po dvě následující dekády.

Dnes patří vinařství společnosti Pernod-Ricard Group a produkuje blízko k třem milionům lahví ročně. Ve vlastnictví má bezmála sto hektarů nejvyhlášenějších francouzských vinic. Ale ještě více je Perrier Jouët světoznámá pro péči a zrání svých šampaňských. Pod vinicemi se nachází spleť unikátních jeskyní, které značka buduje již od roku 1811. Dnes je jejich celková délka téměř deset kilometrů a jsou ukryty 14 metrů pod povrchem. V perfektní skladovací teplotě 11°C zde ve tmě zraje dvanáct milionů lahví. Právě tady je zdokonalována a kultivována nezaměnitelná jemná a lákavá chuť Perrier Jouët.

Jen dva dny zpátky, 6. května, byl světu odhalen výsledek partnerství Perrier Jouët s britským klouboučníkem Stephenem Jonesem. Dekadentní personalizovaná edice koženého kufříku na šampaňské je perfektně doplněna designérovým kloboukem. Každá z těchto pouhých osmi dvojic obsahuje v kufříku stříbrný kbelík na led, dvě ručně foukané sklenice a láhev slavného „Belle Époque“ z roku 1999. Kufřík je ručně vyroben italskými řemeslníky z bílé kůže, přírodního zeleného hedvábí a zlata. Překrásný klobouk byl inspirován ornamenty na lahvi Belle Époque – svěží, jarní a uvolněný. Cena každé z těchto osmi sad je stanovena na v přepočtu sto tisíc korun a lze je zakoupit výhradně v Harrods.

Petr Štěpánek

Perrier Jouët: Předtančení chuťových pohárků

Čtěte také

 

Ovládněte své sny

"Kéž bych to mohla zažít alespoň ve snu..."!

Photobucket

„Kéž bych to mohla zažít alespoň ve snu…“ Podobně jste si možná i vy nejednou posteskla.
Nebo snad chcete ve snu vymýšlet nápady, činit rozhodnutí nebo hledat východisko z vašich trablů? Žádný problém. Své sny můžete s trochu cviku a trpělivosti ovládnout. Poradíme vám, jak na to.

Pokud hledáte řešení svých potíží, mějte na paměti, že se často stává, že si během dne na svůj sen už nevzpomenete nebo vám po něm zůstane jen neurčitý pocit. Pořiďte si proto (často doporučovaný) snový deník, do něhož si budete sen zapisovat ihned po probuzení.

Své sny můžete „naprogramovat“ hned několika způsoby. Pojďme si o některých technikách ovládání snů povědět více.

Lucidní snění

Lucidní snění je možná jedna z nejtěžších technik. Jeho princip spočívá v tom, že si uvědomujete stav spánku. Víte, že spíte, že to, co se odehrává, je jen sen. Objevují se názory, že se můžete naučit ovládat sen právě v tomto stavu a do jisté míry rozhodovat o tom, jak bude sen probíhat.

Mimo to umožňuje lucidní snění přemoci strach z nočních můr. Váš zlý sen vám nemůže ublížit. Ale před netvorem, který vás v něm pronásleduje, nemůžete utéct.
Je to totiž produkt vašeho vědomí. Ve chvíli, kdy si uvědomíte, že je to jen VÁŠ sen a VY máte tu moc ho změnit, můžete netvora proměnit v hravé nemluvně,
popř. hravého svalovce. :) Stejně tak se můžete zbavit trémy z blížící se zkoušky nebo veřejného vystoupení. Ve snu si vše pomítnete, vyzkoušíte si to „nanečisto“. Vše se podaří a vy budete další den nastupovat sebevědomě.

Lucidní snění je však obtížné a umění udržet si tento stav vyžaduje trénink. Metod, jimiž si LS můžete přivodit, je několik. Zmiňme alespoň tu nejjednodušší.
Je to metoda nazývaná „vklouznutí“. Můžete si ji vyzkoušet, než půjdete spát, pokud ovšem nebudete příliš unavená. Klidně myslete na vše, co se vám zlíbí.
Když najednou ucítíte, že se někam propadáte, že přichází spánek, tak se pozvolna vraťte a přemýšlejte dále. Najednou zjistíte, že vaše myšlenky jsou reálné,stále nad nimi máte moc, zatímco „na pozadí“ už se začíná promítat sen. A to je lucidní snění.

Autosugesce

To už je metoda mnohem snazší. Dříve, než se vydáte na kutě, si svůj sen jednoduše vsugerujete. Před spaním se pečlivě soustřeďte na téma, místo či člověka, který vás má ve snu navštívit. Můžete si pomoci fotografiemi daného místa nebo osoby. Věnujte se společným vzpomínkám, nechte si je všechny znovu přehrát před očima.

Další pomůckou vám může být krátká formule, kterou si v duchu budete stále opakovat a která jednoduše vystihne sen, jenž si přejete. Formule by měla být odříkávána v přítomném čase a první osobě. A pak už nemyslete na nic jiného.

Pokud vás trápí nějaký problém a hledáte východisko, můžete i své sny požádat o radu. Před usnutím se na svůj problém soustřeďte, ale neutápějte se v něm.
To by se vám pak těžko usínalo. Myslete na něj v tom smyslu, že už se blíží jeho konec a zdárné vyřešení. Je možné, že se vám ve snu ukáže řešení, ale
nemusí to být hned první noc, proto můžete stejný postup opakovat vždy, když se chystáte ulehnout.

Vizualizace snů

Vizualizace je forma snění za bílého dne a je velmi podobná výše popsané autosugesci. Vizualizace snů vám pomůže docílit toho správného naladění. Hodí se především pro hledání správného východiska z tíživé situace.

Jak na to? Ulehněte do postele či křesla a vyprázdněte svou mysl. Co nejjasněji si představte výsledek, který od svého snu očekáváte. Jako příklad uveďme
vyřešení problému. V duchu si co nejpřesněji představte, že tento problém je již vyřešen. Vnímejte vaše pocity, radost, uvolnění, sebevědomí. Pak už jen nechte svou vědomou mysl, aby se během spánku zpracovala.

Snový programátor

Že na zmíněné metody nevěříte? Pak byste možná uvěřila nejnovějšímu kousku japonských vynálezců. Společnost na výrobu hraček totiž nedávno představila přístroj,
který vaše sny naprogramuje. Stačí do něj před spaním zadat dle libosti vůně, hudbu a nahrát do něj krátké fráze o žádaném snu (viz autosugesce).

Na počátku spacího programu, který trvá 8 hodin, se začne z přístroje linout měkké světlo a relaxační hudba. Během noci se z něj ozývá nejen hudba, ale
i vámi nahrané fráze a vypouští se zadané vůně. I probouzení bude pomalé a příjemné. Opět bude dokola hrát relaxační hudba a světelné zařízení začne simulovat
východ slunce. To je prý důležité proto, abyste si svůj sen zapamatovala.

Tato zázračná „hračka“ ale nejspíš bude potřebovat ještě doladit. „Někteří lidé si stěžovali, že jejich sen se držel námětu, ale dějová linie se rozpadla,“
uvedl Kandži Hattori, vedoucí marketingového oddělení společnosti, jež má výrobu zařízení na starosti. Ale zároveň dodává, že na mnohem větším počtu lidí stroj fungoval úspěšně.

Vyzkoušela byste takový přístroj? Jaký je váš recept na sladké sny?

Eva Soukupová

zdroj : Žena - in
 

 

Čistá domácnost = jedová chýše?


Po úklidu je domácnost plná jedů.
foto: samphoto.cz/jiunlimited
 

Reklamy nám to neustále opakují: stačí ten pravý saponát, prášek, leštěnka a máme byt jako ze škatulky. Všechno se sice leskne, ale... zároveň téměř všude zůstávají i zbytky chemikálií, které ve zdravém domově nemají co dělat. Dobrou zprávou je, že pro čistý a voňavý domov nejsou vůbec potřeba.

V jednoduchosti je síla

Kdo se zděsil těchto informací a okamžitě přestává uklízet a je odhodlán raději zhynout ve špíně, ať si vzpomene na domácnost našich babiček. Byla přece čistá i přes to, že nepostradatelné chemické přípravky vlastně neexistovaly. Jejich osvědčené tipy se vrací do módy!

Stačí na ně obyčejný ocet, jedlá soda, sůl a citron - pomocníci, které nepředstavují žádné zdravotní riziko, ale nepostrádají účinnost. Jen jim musíme někdy ponechat delší chvíli na působení - jsou však šetrné jak k nám, tak k čištěným plochám. A pokud nám chybí „vůně čistoty", můžeme vyzkoušet vonné esenciální oleje - výběr přírodních a velmi příjemných vůní je veliký, stačí přidat kapku do kbelíku na mytí podlahy...

Vyčistí a nepoškrábe!

Nánosy kolem plotýnek stačí přetřít půlkou vymačkaného citronu a nechat chvíli působit. Razantnější variantou je horká voda smíchaná s jedlou sodou, které rovněž ponecháte nějaký čas. Na zašpiněnou troubu či gril platí i sůl, kterou nasypeme na znečištěné plochy a necháme žárem zhnědnout.

Nádobí jako nové

Citronová šťáva či ocet zbaví i nerezové nádobí vodních usazenin. Stačí je v ní opláchnout a vyleštit dosucha. Skvrny od kávy či čaje snadno vydrhneme jedlou sodou nebo solí. Soda s vodou povařená v hrnci hravě odloupne připálené dno. Zajímavé účinky mají i slupky z brambor - v horké vodě skvěle čistí zašlé sklo či termosku, kde je necháme chvíli působit.

A co dřez a baterie?

Na usazeniny kolem baterie platí opět ocet, který rozpouští vodní kámen. Na vnitřek si místo prášku můžeme vzít na pomoc špetku jedlé sody - odmašťuje, odstraňuje pachy a mírně dezinfikuje!

Pokud do výlevky občas nasypeme dvě lžičky soli a zalijeme trochou horké vody, nebude se v ní držet mastnota.

Jak rozpustit vodní kámen

Pokud je spirála rychlovarné konvice obalená usazeninami z tvrdé vody, nalijeme do ní vodu s octem a solí, nebo samotný ocet tak, aby byla ponořená, a necháme přes noc. Ocet zbaví usazenin i napařovací žehličku - roztok ze dvou dílů vody a jednoho dílu octa nalijeme do nádržky žehličky a necháme páru pařit tak dlouho, až je nádržka prázdná.

 

Mikrovlnku vyčistíme plátky citronu.
foto: samphoto.cz/jiunlimited
 

Mikrovlnka s vůní citronu

Na znečištěnou mikrovlnnou troubu platí citronové kouzlo - na plátky nakrájený citron přelitý z poloviny vodou vložíme v misce dovnitř a troubu zapneme na pět minut na silný výkon - nánosy pak snadno setřeme.

Skutečně čistá koupelna

Usazeniny v koupelně má na svědomí obvykle tvrdá voda. Když namočíme hadřík v octu a necháme na mapách přes noc, ráno po nich nebude ani stopy. Do octa můžeme namočit také sprchovou hlavici. Vyleští také zrcadlo a dlaždičky, stačí roztok z hrnečku octa na čtyři litry vody - čím tvrdší voda, tím koncentrovanější by měl být. Ocet zároveň koupelnu dezinfikuje a odstraňuje plísně ve spárách. Poté můžeme spáry ještě vybělit jedlou sodou. Ocet, nejlépe spolu se solí, také dovede vybělit záchodovou mísu, pokud jej tam vlijeme a necháme působit přes noc.

S nečistotami v umyvadle a ve vaně si opět poradí jedlá soda, kterou použijeme stejně jako čisticí písek. Trojkombinace všech přírodních čistidel - sody, soli i octa - zvládne i ucpanou výlevku. Nasypeme do ní směs sody a soli, nalijeme ocet, zašpuntujeme a počkáme, až výbušná směs vyšumí. Poté propláchneme horkou vodou.

Ocet místo aviváže

Slabý octový roztok nahradí i aviváž - po uschnutí cítit není, nic však nezkazíme několika kapkami esenciálního oleje - volit můžeme citronový, levandulový, bergamotový či eukalyptový, který navíc hubí roztoče i z prádla praného pod 60 stupňů. Při praní nám zase pomůže soda - změkčuje vodu a čistí skvrny. Spolu s jádrovým mýdlem poslouží jako alternativní prací prostředek.

Vůně domova

Na znečištěnou podlahu je ideálním prostředkem teplá voda s troškou jádrového mýdla a lžičkou sody. Pokud přidáme svou oblíbenou rostlinnou vůni - silici, bude úklid příjemný a domácnost voňavá. A co když chceme prostě jen osvěžit vzduch? Kromě aromalampy či kapky esenciálního oleje v odpařovači na vodu nám skvělé služby prokáže i citronová kůra, nejlépe na misce s vodou nad mírným zdrojem tepla.

Spokojený nábytek

Pokud potřebujeme vyleštit nábytek, kromě tekutého včelího vosku můžeme vyzkoušet i poněkud netradiční recept - teplé pivo. Na flanelovém hadříku spolehlivě a bez újmy vyleští i drahocenné dřevo.

 

Ocet a citron nepotřebují umělé rozprašovače.
foto: samphoto.cz/jiunlimited
 

Ekokomfort pro každého

Pokud chceme mít čistou, ale bezpečnou domácnost, která zbytečně nezatěžuje životní prostředí, nemusíme zůstat pouze „o sodě a octu". Na trhu je velký výběr ekologických výrobků k péči o domácnost, které jsou funkční, voňavé, a přitom neobsahují žádné nebezpečné látky. Jejich předností je také dokonalá odbouratelnost v přírodě a netoxicita ve vodě.

Některé jsou dokonce vyráběny ze surovin pocházejících z ekologického zemědělství a na životní prostředí se bere maximální ohled i při jejich výrobě. Velké úspěchy mají prací prášky založené na bázi rostlinných saponinů, které dovedou mydlit a čistit stejně jako syntetické látky. (Rostlina mydlice lékařská díky vysokému obsahu saponinů dostala i svoje jméno a dříve se její kořen k praní opravdu používal.)

Výrobci dovedou získat saponiny i z obilí či brambor, oblíbené jsou také „mýdlové ořechy", tradičně používané plody asijského stromu Sapidus. Ohleduplné jsou tyto „neběžné" prací prostředky i k naší pokožce - v prádle nezůstávají žádné nežádoucí a potenciálně dráždivé látky. Ekoprášky tak oceňují především alergici, ale zaslouží si je všichni! Složení výrobků doplňují různé minerály, vůni jim dodávají rostlinné éterické oleje. Můžete si vybrat mezi prášky na bílé a barevné prádlo, tekutými prostředky, různými avivážemi, k bílému prádlu přidat bělidlo, do tvrdé vody změkčovadlo, existují i účinné a přitom šetrné odstraňovače skvrn.

Velmi příjemná práce je i s řadou dalších přípravků - na mytí nádobí, které nevysušují pleť na rukou a nezanechávají ve sklenicích nejedlé substance, na leštění oken, nábytku, na čištění podlahy... Širokou paletu „eko" péče o domácnost za příznivé ceny nabízí značka Ecover, přímo luxusní jsou výrobky Sodasan, oblíbené jsou i výrobky Sonett, Alma Win či Neutral. Zakoupíme je ve specializovaných prodejnách na zdravou výživu, nebo výhodně i přes internet v různých bioobchodech či ekoshopech.

Jana Martínková

 

Kuchyň: kdo hledá, najde!


Máte vše na svém místě?
 
 

V moderní kuchyni máme šuplíky, které jsou tak objemné, že leckdy nahrazují spíž. Najdeme i takové, které mají pouhých několik centimetrů, ale díky plnovýsuvu poskytují cenné úložné prostory. Existují však i rafinované schovávačky, o jejichž existenci nemáme na první pohled ani tušení.

 

Ať máme kuchyň miniaturní či v rozměrech obývacího pokoje, vždy platí jedna zákonitost - úložných prostor není nikdy dost.

Těsně nad podlahou

Místem, které zůstává u kuchyně běžně nevyužité, je například sokl. Nejspíš nemáme ani tušení, co všechno lze do tohoto úzkého prostoru umístit. Kuchyně značky Alno využívají výsuvný sokl k uložení kovových skládacích schůdků. Kuchyně Nolte tady zaje mají místo k ukládání časopisů nebo konzerv. Pod stejnou značkou kuchyní jsme objevili i zásuvku umístěnou v prostoru pod pečicí troubou, která je spojená se soklem, a tím nabízí více úložného místa. Protože soklový šuplík je těsně u podlahy, musí se počítat s výskytem prachu. Není tedy vhodné ukládat do něj potřeby, kterým by prach mohl vadit.

Nenasytný roh

Ani roh kuchyňské sestavy pod pracovní deskou nemusí zůstat nedostupný. Je několik možností, jak tento prostor využít. Do nejvzdálenějších prostor nás pustí výsuvný systém nazvaný Magic corner. Jednoduchými tahy dopředu a do strany vysuneme najednou čtyři drátěné koše, které se většinou využívají k ukládání hrnců a většího nádobí. Další systém výrobce nazval Le Mans. Jde o dvě plná výsuvná patra, která se dají vysunout ze skříňky celá. Zcela běžným a nejlevnějším řešením je systém otočných košů ve tvaru půlkruhu nebo třičtvrtěkruhu.

 
 

Další překvapení

Jsou kuchyňské potřeby, které je dobré mít stále při ruce. Pokud například často pečeme, můžeme si pořídit digitální váhu vestavěnou do šuplíku. Nebudeme ji muset při každém vaření či pečení vyndávat ze skříňky a po použití ukládat. Stačí otevřít šuplík a váha je okamžitě k dispozici. Do šuplíku lze také vestavět kráječ na chléb. Po vysunutí zásuvky jen zvedneme a zaaretujeme část kráječe s ostřím a můžeme ihned podávat stejnoměrné plátky chleba.
Nechceme-li, aby nám malé domácí spotřebiče zabíraly místo na pracovní desce, ukryjeme je do skříňky opatřené roletou. V lepším případě úložnou skříňku vybavíme zásuvkou a spotřebiče můžete používat i v tomto prostoru. Po použití zatáhneme roletu a máme uklizeno.

Leckoho jistě zaujme hluboký šuplík s „ušima". Po otevření se do stran vysunou dvě plastové vaničky ve tvaru uší, které prostor zvětšují o další plochu.

Při výčtu rafinovaných úložných prostor jsme zdaleka nevyčerpali všechny možnosti, protože moderní kuchyně se zdokonalují takřka ze dne na den. Teď už je jen na každém z vás, zda nabídku využijete, či jestli se vydáte objevovat další šikovná úložná místa do kuchyně.

Tereza Malá


zdroj: https://www.prozeny.cz/

 

Přečteš to...? :o))
 

Photobucket
 

Taky začíná Tvoje jméno na písmenko "D" ?

Tak si o něm něco přečti... :o)


Photobucket


Photobucket

Photobucket


Photobucket

A tenhle hrneček jsem dostala od Eví... Děkujííí :o))
 

Jablíčka lásky...Rajčata. Keříčková, stále oblíbenější cherry nebo jen obyčejná, červená, žlutá či oranžová, žebernatá, podlouhlá, kulatá... Existuje nespočet tvarů a barev oblíbené zeleniny, kterou na zahrádkách pěstovaly už naše prapraprababičky.

Nejčastěji červené plody nejen lákají k nakousnutí, ale rovněž představují i bezvadný prostředek pro dobrou kondici. Je to dáno mimořádně významnými složkami, které rajská jablka obsahují.

Příloha do letního salátu, jako základ omáček k těstovinám či rýži, na pizzu nebo jednoduše k namazanému krajíci. Lahodná jídla s vyzrálými rajskými jablíčky patří zcela neodmyslitelně k létu stejně jako zářící slunce a modrá obloha.

Rajčata však mají ještě jedeno velké pozitivum: Obsahují mimořádné množství složek prospěšných zdraví. Především v červenci a srpnu získají díky intenzivním slunečním paprskům tu nejaromatičtější vůni a chuť. On už samotný termín – rajská jablíčka – slibuje kouzla.

Odrůdy rajčat

• Zelená rajčata mají větší obsah kyseliny citronové, která podporuje trávení

• Oranžová a žlutá rajčata mají jemnou chuť a minimální obsah kyseliny citronové

• Dužnaté druhy rajských jablíček jsou vhodné na pizzu

• Podlouhlé druhy jsou ideální k výrobě omáček


Existuje však celá další řada kultivarů rajských jablíček. Například žebernatá či masitá, keříčková nebo cherry.

Nejíme je dlouho
Historie rajských jablíček není příliš dlouhá. Rajče pochází z horských oblastí Peru a Ekvádoru, odkud se dostalo do Mexika, kde začalo jeho zušlechťování z plodů velikosti rybízu až po dnešní velkoplodé kultivary.

Do Evropy rajská jablíčka pronikla v 16. století, ovšem používala se pouze v Itálii. Do ostatních částí Evropy se rajčata rozšířila až v 18. století, kdy byla považována za okrasnou jedovatou rostlinu. Jako zušlechtěná užitková zelenina se rajčata znovu vrátila do Ameriky až v 19. století s evropskými přistěhovalci.

Bohatství minerálů
Salát obohacený svěžími červenými plody dodá tělu mnoho významných minerálních látek: hořčík, vápník a sodík, měď, železo, fosfor a draslík. Pávě prostřednictvím zeleninových salátů se v létě nejsnáze doplní úbytek minerálů, k němuž dochází pocením. Pouhých 100 g na slunci vyzrálých srpnových rajčat zásobuje tělo dospělého člověka čtvrtinou denní potřeby vitaminu C.

Rajčata konzumovaná denně potlačují vznik rakoviny. Zralá rajčátka zbarvuje do červena mimořádně významná složka – lykopen (patří do skupiny karotenoidů). Ten dovede vychytávat v buňkách těla volné radikály, které mohou poškodit jejich dědičné uspořádání, a dokonce vyvolat i zhoubné bujení.

Zázračná substance
Lykopen je přitom nepoměrně účinnější než mnoho jiných lapačů volných radikálů, například vitaminů C a E. Jeho schopnost potlačit či zpomalit tvorbu rakovinotvorných buněk v lidském těle byla prokázána. Rajčata tedy patří do skupiny zeleniny, která obsahuje ochranné protirakovinotvorné látky.

Lykopen dokonce navíc snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Lykopen i beta-karoten obsažený v rajčatech tělo nejlépe zužitkuje ve spojení s olivovým olejem: Do salátu jej patří jen pár kapek – přesto významně zapůsobí.

Rajská jablíčka povzbuzují psychiku, zlepšují náladu, a jsou tedy blahodárným prostředkem pro stresové situace.

Účinkují i vařené
Nebojte se plody podusit či uvařit. Nejen syrové plody rajčat poskytují neuvěřitelné množství balastních látek, což je mimořádně příznivé pro lidské zažívání.

Vařená a jinak upravená rajčata ovšem zůstávají ochranou před zhoubným bujením: v podobě omáček, polévek nebo kečupu, rajského protlaku či čatní. Už dvě rajské polévky během týdne přispějí ke snížení rizika vzniku nádorového bujení.

V poslední době získávají velkou oblibu i rajčata sušená a nakládaná. Také ony si v sobě uchovávají látky příznivé pro naše zdraví. 

Účinná redukční dieta
Zní to neuvěřitelně, ale právě rajčat si můžeme dopřát jakékoliv množství bez toho, abychom rozhýbali jazýčky na vahách. Vždyť 100 g plodů obsahuje 94 % vody a jen pouhých 19 kalorií! Nenechte se tedy odradit ani jejich nasládlým aroma.

Balastní složky podporují aktivitu trávicího ústrojí a urychlují práci střev. Snižují krevní tlak , dodávají beta-karoten. Stopový prvek chrom, obsažený v rajčatech, navozuje dlouhodobý pocit nasycení a ušetří nás náporu velkého hladu. Čerstvá šťáva z rajčat má čisticí a posilující účinek.


 

 

Uklízení prospívá duševnímu zdravíNový výzkum ukazuje, že pokud se při uklízení trochu zapotíte, prospěje to nejen vašemu domu, ale i duševní pohodě.

Už pouhých 20 minut vydatné tělesné aktivity týdně, přičemž je jedno, jestli se jedná o jogging nebo vytírání podlahy, pomáhá předcházet depresi. Jak uvádí BBC, čím intenzivněji a častěji se tělesné aktivitě věnujeme, tím vydatnější dopad to má na naši mysl. Vědci z University College of London zkoumali údaje získané od dvaceti tisíc lidí, kteří odpovídali na otázky týkající se cvičení a duševní pohody. V průzkumu zdraví prováděném ve Skotsku se tři tisíce respondentů přiznalo, že trpí stresem či úzkostmi. Čím však byli aktivnější, tím menší byla pravděpodobnost těchto nepříjemných zážitků.

U lidí, kteří se alespoň jednou týdně věnují sportu, se pravděpodobnost depresí a úzkostí snižuje o 33 procent, a u lidí, kteří prostě jen uklízejí a pravidelně chodí, se pravděpodobnost duševní nepohody snížila o 20 procent. Prokázalo se také, že lehké oprašování nábytku nebo pomalá chůze na zastávku autobusu jako cvičení nefunguje. Aby pohyb měl vliv na dušení pohodu, je zapotřebí soustředěně se pohybovat alespoň dvacet minut.

Jedna z teorií o tom, proč tělesný pohyb ovlivňuje duševní zdraví, tvrdí, že pohyb ovlivňuje možné biologické příčiny deprese jako jsou záněty a kardiovaskulární problémy. Vědci ale přiznávají, že jim vztah mezi pohybem a duševní pohodou zcela jasný není. "Pozitivní vliv cvičení na duševní zdraví byl již prokázán mnoha studiemi, ale teď se nám poprvé podařilo určit minimální množství pohybu, které má na duševní pohodu vliv," říká Mark Hamer z University College of London. "Je to ale trochu podobné tomu ptát se, jestli bylo dříve vejce nebo slepice. Lidé, kteří trpí stresem a úzkostí, jsou většinou méně fyzicky aktivní."

Česnek v kuchyni nesmí chybět
Česnek foto: Chovatelka


Je tak přirozenou součástí naší kuchyně, že si ho skoro ani nevšímáme, ovšem jen do té doby, než zjistíme, že schází. Česnek je jedním z nejpoužívanějších druhů koření v naší i světové kuchyni a kromě vynikajících chuťových vlastností má také blahodárné zdravotní účinky.

Jak správně připravit česnek

Česnek má intenzivní aroma a výraznou chuť. Vařením a pečením se ostrá vůně a chuť česneku výrazně ztrácí. Pokud ji chceme zachovat, přidáme česnek do jídla až těsně před podáváním.

 

Nejobvyklejším způsobem přidání česneku do jídla je nasekat ho na malé kousky. Pokud chceme kousky česneku co nejvíce rozmělnit, doporučuje se nasekaný česnek lehce posolit a plochou stranou nože se širokou čepelí rozdrtíme kousky česneku na kaši. V takovém případě přidáme česnek do jídla až těsně před dovařením, aby vůně a chuť česneku zůstala zachována.

 

Chceme-li do jídla nakrájet celé plátky stroužků, je naopak vhodnější přidat je o něco dřív, aby se provařily. Ne každý totiž snáší dobře česnekovou chuť a pálivost, obzvlášť u větších kousků.

4. 7. 2008 09:20

Česnek, původem ze Střední Asie, je dnes rozšířen po celém světě. Je pravda, že aromatická rostlina nevzbuzuje nadšení úplně všude, například v severských státech je na česnekovou vůni pohlíženo spíše jako na zápach. Česnek však stále zůstává pochoutkou, bez níž si mnohá jídla dovedeme jen těžko představit.

Léčivé schopnosti česneku

Česnek je přírodní antibiotikum. Pro své dezinfekční, antibakteriální a antivirotické vlastnosti (i jako prevence chřipky či nachlazení) je oblíbeným doplňkem pro zimní období. Kromě toho se používá pro zlepšení pocení a odkašlávání, při opakujících se zánětech horních cest dýchacích, chronickém zánětu průdušek nebo průduškovém astmatu.

Mezi jeho schopnosti patří i to, že uvolňuje křeče a snižuje tlak krve i hladinu cholesterolu v krvi, a také působí proti srážlivosti krevních destiček a zvyšuje celkovou odolnost organismu.

Česnek

 Chutná, aromatická a zároveň zdravá strava - to vše nabízí česnek. Foto: Chovatelka

A mohli bychom pokračovat, česnek se doporučuje při revmatických potížích, pro zmírnění negativních dopadů kouření (ať už aktivního nebo pasivního) ale má údajně pomáhat i proti šilhání.

Kam s ním

Česnek je oblíbenou přísadou do salátů i omáček a národních specialit, které se tradičně podávají ve státech okolí středozemního moře. Jako příklad můžeme uvést speciality z Řecka, Turecka a Itálie nebo provensálskou kuchyni.

Ve střední a západní Evropě bývá česnek často podáván v kombinaci s jinými výraznými bylinkami jako je oregáno, tymián nebo rozmarýn. Výborně se doplňuje i s bobkovým listem, kmínem či jalovcem.

Je téměř nezbytný při úpravě skopového masa, v uzeninách, v karbanátcích, do omáček, majonéz, salátů, polévek, při domácích zabijačkách, do bramborových jídel apod.

Kuchaři v jihoevropských státech přistupují k česneku s daleko věší fantazií a běžně ho kombinují například s ostrým chilli. V Chorvatsku je nadrobno nakrájený česnek s pažitkou v olivovém oleji často servírován ke grilované rybě. Česnek se výborně hodí i k na červeném či bílém víně připravovaným pokrmům (např. králík dušený na červeném víně, okořeněný česnekem a bobkovým listem).

Tip pro mlsné jazýčky

Delikatesou pro gurmány je smažený česnek. Vhodíme najemno nakrájená kolečka česneku na pánev s rozpáleným olejem či máslem a prudce po obou stranách osmahneme do zlatova. Výsledkem bude zajímavý doplněk k masům, rýži, či zelenině.

 

Na vodu do Německa

Pojedeme za Péťou.... :)Chystáte se na letní odpočinek a toužíte si užít chvíle volna u vody? Nemusíte cestovat do exotických destinací či do turistů přeplněných oblastí jižní Evropy a severní Afriky. Co si zajet k našim nejbližších sousedům na západní hranici a poznat krásy německé přírody?

U vody máte celou řadu možností, jak si zasportovat a odpočinout. Můžete plavat, cákat se, surfovat, vyzkoušet vodní lyže, projet se na kánoi, nebo se na vodu jednoduše jen dívat. Díky propracované infrastruktuře sahající od vodních cest až po tůně vhodné k potápění nebo jízdu parníkem mohou německé řeky, jezera a pobřeží nabídnout výletníkům rozmanité aktivity.

fotoSeverní moře – syrové, ale srdečné
Na pobřeží Severního moře se rozkládá největší souvislá wattová krajina na světě. Nejlepší je projít se wattovými mělčinami naboso, ovšem vždy s průvodcem. Taková procházka je potom zárukou odpočinku pro celé tělo. Mořské dno zde lze prozkoumávat bez potápěcích brýlí. Zvláštní původ mají také malé wattové ostrůvky zvané „Halligen“, jejichž obyvatelé si postavili svá obydlí na ochranu před častou velkou vodou na kůlech.

Baltské moře – jemné a šarmantní
V této oblasti se vyskytují jedny elegantní lázně jako například Binz či Zinnowitz vedle druhých a jejich půvabně renovovaná architektura vyřazuje šarm uplynulých století. Všechny blízké ostrovy nabízejí něco speciálního. fotoSlunečný ostrov Fehmarn je rájem surfařů. Rujána si Vás získá světoznámými bílými křídovými stěnami. Na ostrově Hiddensee se téměř nevyskytuje doprava, a všude okolo Vás je jen čistá příroda. Ostrov Usedom s třemi císařskými lázněmi Ahlbeck, Heringsdorf a Bansin láká k procházkám po nejdelší evropské promenádě.

Stará a nová jezera
V Německu se vyskytují různé druhy jezer. Horská oka, kráterová jezera, přehrady a malá „moře“ jako Bodamské nebo Chiemské jezero nabízejí bezpočet sportovních a odpočinkových možností. Zcela nové jezerní krajiny nyní vznikají v bývalých důlních regionech východního Německa. Oblasti jako Lužická a Lipská jezerní oblast mohou již dnes návštěvníkům mnoho nabídnout.

fotoMajestátní a divoké řeky
Klasikou jsou projížďky výletními loděmi po Rýnu a Dunaji. Množství turistů přitahují světoznámé památky jako skála Loreley na Rýnu, oblast Středního Porýní zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO nebo Dunajská soutěska u Weltenburgu. Nejvíc bezprostřední dojmy z idylické krajiny a malebných vesniček získáte při kanoistice na malých řekách jako Lahn nebo Dill. Odvážní vodáci se mohou vydat na divokou vodu řeky Isar nebo Eder.

Krajina protkaná vodou
Tisíce jezer, množství řek, potoků a kanálů činí z oblasti mezi Berlínem, Braniborskem a Meklenburskem Předními Pomořany jedinečný říční systém v Evropě. Vodáci, kapitáni obytných člunů a plachetnic se zde mohou nechat unášet po vodě, zatímco okolní krajina se míhá okolo nich.

fotoBodamské jezero – švábské moře
Bodamské jezero je na plochu třetí největší jezero Evropy a nabízí množství sportovních aktivit jak ve vodě, tak i na břehu. Proto je jezero známé jako atraktivní, ale také náročný potápěčský revír. Mnoho potápěcích škol nabízí kurzy potápění. O něco klidnější je plachtění nebo lodní projížďka na jezeře o velikosti 535 kilometrů čtverečních. Koupací oblasti u pláží a termy přinášejí potěšení z plavání umocněné překrásným výhledem na předhůří Alp. Pokud se necítíte na vodu, můžete využít množství cyklistických a turistických cest, které jezero obklopují. Středomořské klima a jižní vegetace očekává
návštěvníky na ostrovech Reichenau, Lindau a na květinové ostrově Mainau

Pohlaďte si tuleně v Baltském moři
Jedinečnou německou atrakcí je nové mořské centrum „Marine Science Center“ v jachtařském přístavu Hohe Düne v Roztoku–Warnemünde. Na konci května se sem do nového apartmá o velikosti 60 x 40 metrů nastěhovalo osm tuleňů. Později jich má ve Výzkumném a informačním centru pro mořské savce nalézt fotodomov ještě patnáct. Návštěvníci se tak poprvé mohou setkat přímo na dotek s pravými tuleni z Baltského moři. Budovu institutu tvoří vyřazená výletní loď, jejíž horní paluba slouží jako návštěvnické centrum. Vědecké centrum je připraveno na návštěvníky a plánují se speciální programy pro laiky a odbornou veřejnost.

Horká bitva dlouhých člunů v Tübingenu
Jízda na gondolách je povinným bodem programu pro každého návštěvníka Tübingenu. Ne však 14. června 2008. Když je 40 člunů s posádkami po osmi osobách převlečených do kostýmů seřazeno v přístavišti Hirschauer Steg, začíná každoroční závod gondol, což je jedno z nejdivočejších představeních v celém Tübingenu. Návštěvníci si s dostatečným časovým předstihem rezervují bezplatné místo v lóži u Neckarského mostu nebo v platanové aleji a odsud pozorují nevyhnutelné srážky asi hodinového závodu.

Kulinářský výlet kanoí po řece Eder
Řeka Eder je označována jako „Hesenský říční drahokam“. Představuje nejrychlejší, nejčistší a nejpřirozenější hesenskou řeku v této velikosti. Velké části lužních lesů podobných pralesu jsou chráněny jako přírodní památka. Společnost Odenhardt specializující se na prožitkové výlety Vám nabízí asi dvě a půl hodinovou plavbu s intenzivním zaškolením. Na závěr si účastníci mohou vychutnat dobré jídlo v pivní zahrádce s pěkným výhledem.
foto
Pěkný pohled v Sasku
Malé jezero Kulkwitzer See je nejprůzračnějším jezerem Lipské jezerní oblasti a jedním z nejlepších potápěcích revírů v Evropě. Průhlednost až 15 metrů, dva metry dlouzí sumci, candáti, říční raci, sladkovodní houby a bohatá flóra, to vše se podílí na půvabu malého, ale příjemného podmořského světa. Romantické prázdninové domy a kemp schovaný v lese se soukromou pláží nabízí přenocování hostům z celého světa.

Datum vydání: dnes
Autor: Simona

 

Dáma.cz 

 

Fascinující Oasis of the Seas: Nová největší loď světa

Dáte si říct? :o))220 tisíc tun lodní techniky a luxusu pro 5 400 hostů, to vše za cenu kolem 20 miliard korun. Nejdražší loď světa roste jako z vody a den spuštění na vodu se závratným tempem blíží. Při představení projektu v roce 2006 ještě mnozí pochybovali, zda se jedná o reálný návrh nebo propagační materiály, v dnešní době celý svět sleduje, jak roste patro za patrem – až jich bude všech 16, loď bude dokončena.

Norsko-americká plavební společnost Royal Caribbean, druhá největší na světě, hodlá úspěšně útočit na první a zdánlivě neotřesitelnou pozici společnosti Carnival Corp. – alespoň, co se velikosti nejvýznamnějších plavidel týče. Rozdíl v oblasti tržeb je stále ohromný, 210 milionů korun pro Carnival, 80 milionů pro Royal Caribbean. Toto manko je sice výzvou, ale i při příznivém vývoji a úspěšném
spouštění nových lodí na moře se jedná o běh na dlouhou trať.

Již dobře známe Freedom of the Seas i její sokyni Queen Mary II, dvě největší lodě planety o podobné délce pohybující se kolem 340 metrů. Oasis of the Seas útočí na hranici 360 metrů! Jenže ono se nejedná o pouhé natažení o 20 metrů, aby loď ukořistila pouze prestižní statut. Nová Oasis je totiž i daleko širší a vyšší. O kolik? O 43% oproti prvně jmenovaným! Neuvěřitelné! Od nové lodě si management společnosti slibuje divy. „Náš projekt je vskutku významný a pozoruhodný. Odvážný design, neuvěřitelné inovace a výrazný technický pokrok přitáhne nové a nové zákazníky, kteří budou nadšeni ze zaoceánských plaveb,“ říká Richard Fain, CEO Royal Caribbean.
O čem to mluví? Na lodní palubu se totiž přenese slavný newyorský Central park i se svým okolím, hosté si budou dokonce moci vybírat ze sedmi známých restauračních zařízení včetně populárních 150 Central Park, Central Park Café nebo Vintages wine bar. Uprostřed lodi málokdo pozná, že se nachází na zaoceánském parníku. Parky, bary, obchody, promenády i náměstí mají nabídnout vše, na co si může i nejnáročnější klient vzpomenout. Ubytování v 2 700 kajutách různých velikostí pojme minimálně zmiňovaných 5 400 hostů, avšak předpokládá se, že hosté využijí možnosti zvýšení počtu lůžek ve svých rozlehlých kajutách a Oasis of the Seas přeplaví i neskutečné číslo 6 400 hostů.
Loď by měla okusit mořskou hladinu na podzim roku 2009 v Oslu, svou velikostí strčí hravě do kapsy i všechny vojenská plavidla, dokonce největší letadlová loď světa Nimitz poháněná dvěma atomovými reaktory a čtyřmi parními turbínami je dlouhá pouhých 333 metrů a váží zanedbatelných 80 tun.

Oasis of the Seas

Čtěte také

 

Začíná léto

zajim_kalen_6_4.jpg (39357 bytes)

Začíná léto a my od něj očekáváme, že nám nadělí krásné počasí, teplou vodu na koupání, odpočinek a také nějaká dobrodružství. Již několikrát jsme si řekli, že dobrodružství čeká na každého, kdo se umí dívat kolem sebe. Ten, kdo to neumí, si proto vůbec nepovšimne, že se kolem děje něco zajímavého, že vedle něj může začínat dobrodružství.
Přestože se toho v přírodě děje po celý rok mnoho, je léto tak trošku dobou klidu. Po bouřlivém nástupu jara, se svým probouzením, se starostmi s novými pelíšky a mláďaty, s rašením a kvetením - v létě je největší díl "práce" hotov.
Mnoho jarních květin odkvetlo nebo již úplně zmizelo - zatáhlo. Vyzrávají, shromažďují dostatek zásob na příští rok.
Ovocné rostliny nám v této době poskytují sladké potěšení - ať už to jsou jahody nebo třeba třešně, které, jestli to nevíte, nejlépe chutnají na stromě.
Co se děje mezi zvířaty? Podívejme se spolu na trochu opomíjené skupiny živočichů.

zajim_kalen_6_1.gif (28717 bytes)Ropucha

 

 

Armáda obojživelníků, která se brzy zjara rozmnožovala, se také kamsi rozprchla. V horkém létě se skrývají ve vlhkých lesích nebo se zahrabávají. Nová generace žab postupně opouští vodu, v níž trávila první dny svého pulčího života. zajim_kalen_6_2.gif (29568 bytes)

Rosnička

Pozorování přeměny z pulce v žábu je nesmírně zajímavé dobrodružství. Když budete pulce pravidelně pozorovat na stejném stanovišti, zjistíte, že např. jednoho dne mají vedle ocásku ještě pár zadních nohou a opět za několik dní potom dojde k další změně - vyrostou jim přední nožky a zkrátí se jim ocásek. Podstatnou proměnou však projde jejich dýchací soustava. Z vnějších žaber se přemění na vnitřní plíce.
Teplé a suché dny jsou oblíbené u další skupiny obratlovců. Jsou to obratlovci stojící o jeden stupínek výše ve vývoji nad obojživelníky. Je to skupina, ze které jde strach! Řeč je o plazech.
Plazi v nás vyvolávají strach - odůvodněný i neodůvodněný.
Je to pro jedovatost - u nás jen jediného jedovatého hada - zmije obecné. Protože jsou plazi celkem nenápadní, snadno se může stát, že na ně šlápneme, vylekají nás prudkým neočekávaným pohybem, náhlým zašustěním trávy apod. V tu chvíli většinou nehledáme v paměti typické zmijí znaky - klikatou čáru a "trojúhelníkovitou" hlavu, ale dáváme se zběsile na útěk.

 zajim_kalen_6_3.gif (10431 bytes)
Když se vám poštěstí zahlédnout hada nebo ještěrku dříve, než je vyplašíte, udělejte si čas na pozorování těchto zajímavých živočichů. Mají hladkou šupinovitou kůži, dokonalý tvar těla, neobvyklý vysunovací jazyk, někdy i krásné zbarvení - např. u teplomilné ještěrky zelené. Prostě jsou krásní.
Na pozorování plazů se vypravíme na suché výslunné stráně s rozehřátými kameny. Výprava za poznáváním plazů je závislá na počasí, protože se rádi vyhřívají na slunci. Mají svůj celkem pravidelný režim (pokud ho nenaruší počasí) a svá oblíbená místa, kde je můžeme pravidelně, např. v poledne, nacházet. Plazy nechytáme a ani na ně nesaháme - jsou chránění a někteří na nás mohou i zaútočit (užovka, zmije).
Kdo se vydá o prázdninách za sluncem a mořskou vodou na jih, může se setkat s plazy častěji a seznámit se s větším množstvím jejich představitelů. Večer může narazit např. na noční ještěrky - gekony. Lze je najít např. na zdech, kde číhají na hmyz.

Na výpravy za obojživelníky, plazy nebo za jakýmikoliv přírodními zajímavostmi se nezapomeňte vybavit zápisníkem, tužkou, fotoaparátem, abyste si vše mohli zaznamenat. Platí podobné pravidlo, jako pro zapomenutý deštník. Když ho máte, neprší, když ho zapomenete, začne pršet. Když fotoaparát zapomenete, určitě uvidíte něco zajímavého, co by stálo za snímek. Přejeme vám hodně štěstí na lovu snímků i neobyčejných zážitků v přírodě.

Eva Pazourková

zdroj: https://www.jablko.cz/

 

PERLYzajim_priro_13_3.jpg (6906 bytes)Perla -
hedvábně lesklá kulička ukrytá v lastuře. Kdo ji tam asi schoval a proč?

Tak nějak mohli kdysi v minulosti přemýšlet o perlách lidé, kteří je v lasturách nacházeli. Protože však perla byla krásná a také vzácná, neboť neležela uvnitř každé lastury, brzy bylo jasné, komu perla náleží. Perly byly vždy velmi ceněny. Nenáležely „obyčejným lidem“, ale lidem s určitým postavením. V době renesance bylo někde dokonce „neurozeným“ zakázáno nosit šperky z perel. zajim_priro_13_1.jpg (2120 bytes)
      
O původu perel a o jejich čarovných vlastnostech vznikaly nejrůznější pověsti. Jedna z nich například vysvětluje, že perly vznikly z dešťových kapek v místě, kde se mraky dotýkají hladiny moře. Právě tam dešťová kapka ztuhne a jako perla padá na mořské dno. Antická legenda považuje perly za slzy bohů spadlé z nebe, které jsou darem, přinášejícím lidem štěstí a lásku.
Téměř jako další legenda zní tvrzení římského přírodovědce Plinia (1.stol. n.l.) o původu perel: Až přijde její čas, otevře perlorodka lasturu, aby mohla být oplodněna rosou - a „porodí“ perlu.
Jaká je skutečnost? Kéž bychom se nepídili po skutečnosti a zůstali u bájí. Pravda je oproti nim tak „šedivá“:
Perlorodka patří mezi měkkýše se dvěma lasturami – mlže. Její tělo je na povrchu opatřeno pláštěm, který vylučuje látky, z nichž se lastura tvoří. Jak živočich roste, potřebuje stále větší „domeček“. Lastury jsou tvořeny z několika vrstev látek, včetně perleťové vrstvy. Dostane-li se mezi plášť a lasturu například zrnko písku, je také ono obalováno stejným způsobem jako stěna lastury. Jak se na zrnko nabalují postupně další a další vrstvy, vzniklá perla se zvětšuje.

zajim_priro_2.jpg (11666 bytes)


Proč jsou perly tak vzácné?
Perly, které jsou krásné a ceněné pro výrobu šperků, netvoří každý mlž. Stačí se jen podívat, jak vypadá vnitřní stěna lastury na našich letních úlovcích od moře. Někde krásnou perleťovou vrstvu nenajdeme. Mlži, kteří hodnotné perly tvoří, dostali podle toho i svůj název – perlotvorka (mořská) a perlorodka (sladkovodní).
Přirozený vznik perly je náhodný. Neplatí to, že by například každý rok vznikla a narostla jedna perla.
Lidé se s tím však nesmířili a začali záměrně dovnitř lastur vkládat drobná zrnka, aby si takto vypěstovali perly uměle.
Jsou všechny perly stejné?
Teď nemáme samozřejmě na mysli velikost, ta záleží na tom, jakou dobu perla vznikala. Perly se od sebe mohou lišit barvou, leskem, tvarem. Nejobvyklejší barva perel je bílá, ale perly mohou mít barev daleko více: světle růžovou, žlutou, béžovou, nazelenalou, šedou, černozelenou, šedomodrou, bronzovou, červenou, červenohnědou, fialovou, černou, zlatožlutou, zlatozelenou a další. Liší se také tvarem. Základní tvar je kulatý, mohou být i kapkovité nebo tvaru nepravidelného oválku („barokní“). Možná nebudete věřit, ale najdou se znalci perel, kteří podle barvy a tvaru určí místo původu perly.
Pěstitelé perel došli k zajímavému závěru, že perly mají krásnější lesk, jsou-li vyloveny ze studené vody. Proto „sklizeň“ uměle vypěstovaných perel probíhá v zimě.
Perly jsou krásné, ale choulostivé. Vadí jim přílišné sucho, vystavení na slunci, styk s mýdlem atd. Proto vyžadují jako vzácný klenot větší péči. Až si je budete navlékat na krk, myslete si třeba, že to slzy bohů Vás provázejí, aby Vám přinesly štěstí.

Eva Pazourková

zdroj: https://www.jablko.cz/

 

Fascinace týdne: Trump prodal sídlo - 1,6 miliardy korun

Hmmm....Sídlo Donalda Trumpa - Prostory zahrady s altánkem, který dal vystavět poslední majitel Donald Trump za dozoru pohledné realitní developerky a makléřky Kendry Todd.
Sídlo Donalda Trumpa

 

Ohromná vila na pobřeží Palm Beach dokonce chvíli figurovala i jako nejdražší nemovitost amerického trhu, pozemek o velikosti 7,5 tisíce metru čtverečných zahrnuje i 150metrové pobřeží a původní optimistická cena, kterou si Trump za renovované sídlo představoval, tehdy přesahovala 2 miliardy korun!

Americká recese, trh zmítaný hypoteční krizí, statisíce zabavených domů každý měsíc, nejistá budoucnost… Jak si v těchto těžkých dobách asi vedou úspěšní a bohatí? Již v článku Jak to vypadá s americkou recesí? jsme vám nastínili, co se vlastně ve světě děje a na závěr i uvedli myšlenku J. D. Rockefellera: „Mým cílem bylo vždy udělat z každé situace příležitost.“ Podobně se vyjadřoval i Kiyosaki, při prvních symptomech začínající hypoteční krize v létě, kdy spokojeně se svou ženou kupovali nemovitost v Tulse a investici si nemohli vynachválit. Avšak pověstný bojovník Trump nyní přistoupil k překvapivému kroku a po čtyřech letech se definitivně rozhodl sídlo v Palm Beach prodat, bez ohledu na situaci a stav ekonomik. Úspěšný prodej domu tak potvrzuje Kiyosakiho rčení: „Bohatí budou opět jen bohatší.“
62letý miliardář Donald Trump si sídlo pořídil v roce 2004 za cenu 41,35 milionů dolarů, aby vzápětí utratil dalších 25 milionů za renovaci – o tu se postarala Kendra Todd, nejmladší a první dámská výherkyně pořadu Učedník (The Apprentice) stanice NBC, ve finálovém díle si ji Trump pro tento účel přímo najal. Investice necelých 66 milionů se mu tak vyplatila, při dosažené prodejní ceně 100 milionů dolarů se jedná o neuvěřitelný výnos 51,5%! Donald má prostě čuch, již v roce 2005 si vybral makléře pro potenciální prodej a zmínil současnou prodejní cenu za reálnou, nabídky se neustále množily, ale on odmítal i 85 i 90 milionů a v roce 2006 dokonce zkusil požadovat ohromných 125 milionů dolarů. Chvíli si pak ještě pohrál s myšlenkou přeměnit dům v hotel, ale všichni již víme, jak vše nakonec dopadlo.
Ono se totiž vůbec nejedná jen o ledajaký obrovský dům nebo rozsáhlou vilu, podle slov samotného Trumpa „se celkově jedná o absolutně nejlepší nemovitost.“ A na jeho slovech se i snadno shodnou realitní makléři a odborníci, Palm Beach je atraktivní oblast a v kombinaci s takto honosným domem by bylo naivní čekat, že bude dlouho bez majitele. Dům má již bohatou historii, téměř sto let jej vlastnili významní průmyslníci, kteří zde pořádali bankety pro umělce i politiky a vstupní práh překročil i takoví velikáni historie jako John F. Kennedy se svou ženou, George W. Bush nebo také Luciano Pavarotti. Posledním majitelem domu byl finančními potížemi se zmítající filantrop Abe Gosman.
Co tedy vlastně dům nabízí? Parkování pro 48 vozů, devět ložnic, taneční sál, obrazovou galerii, venkovní altán pro slavnosti, samozřejmý bazén a spoustu a spoustu dalších prostor včetně koupelen s doplňky z 24karátového zlata. O využití některých prostor bude rozhodovat již nový majitel, ten údajně dokonce zvažuje rozdělení obrovského sídla na menší oddělené části. Nicméně jeho identita ani záměry zatím nebyly zveřejněny, krom faktu, že se nejedná o amerického občana.
A tak pokud bude obchod úspěšně dotažen do konce, získá nemovitost nejen status největší, ale i historicky nejdražší v Palm Beach. Dosavadní nedávný rekord 81,5 milionu dolarů se stane minulostí…

Čtěte také

 

Meduse Pipes: luxus a kreativita

Krásné ...


 

Rybičky v dýmce - Podmořská inspirace do posledního detailu.

Milovníci studeného kouře vodních dýmek by měli zbystřit, tato kolekce dodá vašim požitkům nový rozměr.

Není tomu dlouho, co vznikla značka Meduse Design s myšlenkou produkce kvalitních, inovativních a designově svěžích výrobků s puncem exklusivity. Sešlo se několik mladých designerů a řemeslníků, dali hlavy a ruce dohromady a vznikla kolekce Meduse Pipes – kolekce luxusních vodních dýmek, které vždy nabízí něco navíc.

Vodní dýmky Meduse Pipes zaujmou už jen zpracováním a působivými tvary, tvůrci skloubili dohromady hned několik tradičních řemesel zahrnující umělecké kovářství nebo ručně foukané sklo „Bohemia crystal“. Ačkoliv se většinou k výrobě těch nejlepších tradičních arabských dýmek rovněž používá české foukané sklo, za kolekcí Meduse Pipes tentokráte stojí česká firma.

Kolekce Meduse Pipes navazuje na tradici arabské Sishy, přínáší však evoluci, snad až revoluci, této oblasti. Dýmky obrací naruby, přizpůsobuje je místu použití nebo také charakteru osobnosti uživatele: „Odvážná kolekce Meduse Pipes prolomila pět století zakonzervované monotónní podoby arabských vodních dýmek, aby nabídla dnešnímu člověku možnost nejen intenzivně relaxovat, ale také nechat se unést mimořádným estetickým zážitkem,“ hodnotí svou práci autoři, a nelze jim oponovat. Na dýmkách je naprosto zjevný důraz na design i důmyslnost realizace s citem pro detail.

Kolekce Meduse Pipes je rozdělena do dvou základních designových linií: Craft Collection a Portable Collection. Craft Collection tvoří čtyři základní modely vodních dýmek, které získaly do vínku organické tvary inspirované podmořským světem. Každý kus je sám o sobě originálem, a to nejen díky precizní ruční řemeslné produkci, ale i připojením technických novinek do dýmek. Modely Mirage a Mirage Grande jsou doplněny dokonce o speciální LED moduly, které je mění i v interaktivní svítidla. Jednoduše si dálkovým ovládáním zvolíte jakoukouliv barvu nebo odstín a vytvoříte tak originální a podmanivou atmosféru v kterémkoliv interiéru. Společně s dýmkami Brute a Noble pak přináší neuvěřitelné zážitky při pohledu na vizuální efekty a procesy odehrávající se v útrobách dýmky.

Portable Collection představuje odlišnou stranu mince. Modely řady Sniper jsou koncipovány jako nerozbitné cestovní dýmky, které obstojí i v extrémních podmínkách. Dokonale tak spojují komfortní kouření vodní dýmky s možností přesunu kamkoliv do terénu. Její extravagantní futuristický design vychází z industriálních prvků, minimalistických tendencí a elegance ušlechtilé nerezové oceli. Ta je pečlivě zpracována současnými nejvyššími hi-tech výrobními postupy.

Obě designové linie exklusivních dýmek Meduse Pipes mají zjevně společné jmenovatele, které nechávají konkurenci daleko za sebou. Rozhodně mezi ně patří stoprocentní funkčnost a nekompromisní kvalita provedení, překvapivá inovativní řešení zvyšující komfort a zjevně i nadčasový design, který na rozdíl od arabských dýmek promlouvá současným vizuálním jazykem. O tomto faktu vypovídá i obrovský zájem o dýmky nejen u nás, ale také v zahraničí. Meduse Pipes se dostávají do obchodů po celé Evropě, ale i do Ruska. Zástupci firmy nyní jednají i v Dubaji, přecejen všichni jsou zvědaví jak nové exkluzivní dýmky přijme arabský svět, původní monopol na výrobu i užívání dýmek.

Fotky všech modelů a tvarů dýmek najdete zde
Ceny dýmek
, historii, fotoreportáže najdete zde
Veškeré informace najdete na stránkách výrobce.

Na příští rok nachystala firma další dvě exklusivní kolekce: limitovanou sérii kovaných interiérových doplňků Pulsare a kolekci luxusních aroma lamp Brilliance. Více informací naleznete na  www.medusedesign.com

Čtěte také


Zdroj: https://www.dreamlife.cz/

 

Trápí mě patní ostruha...
Rady a porady
Na vaše otázky odpovídá MUDr. Marta Šimůnková

Trápí mě patní ostruha. Absolvovala jsem ozařování, ale po letech se potíže vrátily. Mám teď za sebou dalších 10 terapií a podle lékaře už jich víc mít nemůžu. Jaké jsou jiné možnosti léčby při případných dalších problémech? Jak si můžu pomoci sama?
(Alena Zítková, e-mail)

Jako patní ostruha bývá označován kostěný útvar, který lze odhalit na rentgenovém snímku patní kosti. U mnoha lidí nečiní žádné obtíže, u jiných se může projevovat různě intenzivní bolestí. Ta vzniká v oblasti úponů vazů a svalů jejich mechanických přetížením, špatným obutím či vadným postavením nohy. Ostruha tedy není bezprostřední příčina bolestí.
Nejdůležitější opatření je odlehčení paty snížením zátěže. Někdy pomůže změna výšky podpatku (změní směr zátěže úponů na patní kosti), vhodné jsou i místní zapařovací obklady či volně prodejné léky pro místní aplikaci, tzv. antirevmatika (spreje a gely). Dobrý vliv mají měkké dynamické termoplastické vložky do obuvi, které podpírají podélnou klenbu a odlehčují vazivové úpony. Předcházet bolestem pat lze hlavně správnou péčí o nohy: kvalitním obutím, cvičením, masírováním a protahováním prstů, korekcí vadného postavení nohou. Lékař může doporučit další léčebné metody: laser, ultrazvuk, elektroléčbu a magnetoterapii. Při neúspěchu může provést obstřiky bolestivých úponů. V posledních letech se osvědčuje léčba tzv. rázovou vlnou, kterou však pojišťovny nehradí.

Zdroj: Květy
 


 

Tequila za cenu Bugatti Veyron!

...ze světa luxusu


Pokud vám pod polštářem zahálí milion euro, můžete je vzít, najít po kapsách pár drobných k tomu a koupit si Bugatti Veyron. Anebo být trochu stylovější a dopřát si láhev té nejprémiovější tequily a uspořádat party, jakou svět neviděl!

Od chvíle, kdy člověk zjistil, že zkvašením cukru se dá vyrobil ethanol, odsoudil všechna následující pokolení k věčnému koloběhu veselí, uvolnění a ranních bolehlavů. V průběhu věků, se lidé naučili nechat zkvasit prakticky cokoli. Lidé na celém světě pijí mnoho různých nápojů, ale mezi nimi má zvláštní, výjimečné i výsostné a exotické postavení jen jediný - tequila! To kouzlo tajemnosti a exkluzivity jí dává netradiční výrobní postup, stejně jako výchozí surovina nebo ojedinělý způsob konzumace.

Tequila spatřila světlo světa poprvé v 16. století poblíž mexického města Tequila (hádejte odkud získala svoje jméno?). Okolo roku 1600 začal Don Pedro Sánchez de Tagle, markýz z Altamiry s masovou produkcí. Tequila však i nadále zůstávala spíše místním koloritem, než mezinárodním artiklem.

Její obliba začala vzrůstat teprve v 90. letech minulého století, kdy si ji oblíbili především konzumenti ve USA, od té doby však cena tequily roste závratně nahoru. Důvodem je, že rostlina agáve ze které se tequila vyrábí roste a zraje 7-10 let a tento proces není možné urychlit, dále podle několika zákonů na ochranu kvality tequily přijatých mexickou vládou musí každá tequila s označením „tequila extra anejo“ zrát minimálně tři roky.

Stejně jako třeba Louis Vuitton, který čas od času vyrobí limitovanou sérii top exkluzivního produktu, tak se i likérka Ley vydala stejnou cestou. Nejdříve si trh otestovala 33 lahvemi ze zlata, stříbra a platiny, které byly naplněny 10letou tequilou. Každá se prodávala za 225 tisíc dolarů (cca 4 miliony Kč) a společnost tím získala Guinessův rekord za nejdražší láhev alkoholu na světě. To však byl jen odrazový můstek pro Ley a jejího ctižádostivého ředitele Fernanda Altamirana. Chvíli nato firma znovu šokovala svět, když ohlásila, že vyrobí jedinou láhev v ceně jednoho milionu euro!  Neuvěřitelných 26,5 milionu korun! Tento šperk byl pojmenován dle vzhledu lahve - Tequila Ley.925 Diamond Sterling. Zdobení a emblém láhve měl na starosti Alejandro Gómez Oropeza, který se podílel již na předchozí edici. Sklo bylo ručně vyfoukáno 32 zkušenými skláři a slouží jako základ pro další vrstvy. Tou první jsou 4 kilogramy čisté platiny, na ní je 18 mikronů (šířka je 0,0018 mm) silná fólie za stříbra .925, která je překrytá antikorozním lakem. Ale zlatý hřeb tvoří 6 000 diamantů vytříbené čirosti (DEF/VVS/VS). Celá láhev bude naplněna 1,2 litru směsí tří druhů tequily ze 100% agáve (aby pálenka obsahovala název tequila, musí mít obsah agáve alespoň 51%), každá z těchto tequil zrála tři, šest a devět let. Samozřejmě pod osobním dohledem ředitele Altamirana, který po dobu celého procesu dohlížel na to, aby obsah láhve byl stejně extrakvalitní a exkluzivní jako láhev samotná.

Firma také vyhlásila motivační program - kdokoli, kdo domluví následný prodej tohoto skvostu, dostane 10% z ceny - konkrétně tedy 2,8 milionu Kč. Vše, co byste si přáli, za to sice nebude, ale slušný přivýdělek ke kapesnému, nezdá se vám?

A co získá kupec tohoto skvostu? Na náklady firmy budete spolu se svým doprovodem soukromým letadlem dopraveni do Mexico City, kde vás čeká letecký výlet do Chichén Itzá (článek o fascinujícím divu světa čtěte zde), dále se můžete podívat do tequilového městečka Jalisco nebo svatého města Teotihuacán. A veškerou tequilu, kterou během svého pobytu vypijete, platí firma. Večer vám poté na slavností recepci s vybranými médii z celého světa, sám Altamirado předá luxusní pouzdro z juty, černé kůže s bílým vyšíváním. A uvnitř bude v černém semiši zdobeném erbem z bílého zlata uložena skoro osmikilová nejdražší tequila na světě! A co s ní poté uděláte, je jen na vás. Můžete uspořádat skvělou párty, na kterou se bude vzpomínat několik let. Nebo si ji sám vychutnat na terase svého domu. Ale prosím v žádném případě nepřemýšlejte, jestli jste si raději neměli koupit Bugatti Veyron. Ne neměli!

Tequila Ley.925 Diamond Sterling - 1,2 litru té nejlepší tequily s obsahem alkoholu 42%. Bugatti Veyron by na tohle množství paliva ujelo jen 5 kilometrů, ale pokud byste použili jako palivo tuto tequilu...byly by to zaručeně nejdražší kilometry ve vašem životě, když ne poslední.

Čtěte také

 

Singita Ebony Lodge: Luxusní hotel v srdci nespoutané divočiny

Nádhera!


Abyste poznali eleganci a vytříbený přepych koloniální Afriky, vypravte se přímo do jejího nitra. Do soukromé rezervace na hranicích proslulého Krugerova národního parku. Singita není jen dalším úžasným a opěvovaným hotelem světa, ze kterého si odvezete „pouze“ zhýčkaná těla, čistou mysl a plný žaludek delikates. Singita přibalí ještě vydatnou porci divočiny. Všudypřítomné safari pořádně zacloumá vaším smyslem pro zážitek.

Slunce se pomalu stahuje k odchodu za obzorem. Savana se lehounce vlní v nečekaném podvečerním vánku. Sedíte v pohodlném rozkládacím křesle a rozvážně po malých doušcích upíjíte své šampaňské. Na uschlý pahýl stromu se slétají čápi marabu a u řeky sklánějí hlavu k vodě antilopy. Choulíte se ve svém kašmírovém svetru a vydáváte se na pohodlnou předvečerní schůzku s divokou zvěří. Singita neboli „místo zázraků“ vás vítá ve své mateřské náruči.
 Singita Ebony je jedním z nejluxusnějších a vůbec nejexklusivnějších útočišť v Africe s devíti netradičně stavěnými velechatrčemi zasazenými do stinné zalesněné krajiny. Každé z devíti rozsáhlých panství, kterému by neodolal ani samotný Tarzan, zajišťuje nerušené soukromí s vlastní enormně prostornou koupelnou, která se rozprostírá na několika místech tropického lože. Přírodně ztvárněné sprchy naleznete uvnitř i vně své rezidence. Oboustranný krb, minibar, sejf, klimatizaci, privátní podlaží oddychu nebo například v terase zapuštěný bazén, jenž je vstupní branou do scenérií vzdálených plání poskytujících otevřený prostor desítkám a desítkám zvířat. To vše máte k dispozici.
 Jste uprostřed přírody, ale přitom za vámi stojí přepychové útočiště. Jste doslova vcucnuti do přirozenosti zelené matičky přírody. Usedáte na chladivé kožené sofa uprostřed verandy a se zaujetím sledujete žirafy, jak spásají nedaleké akácie. Všude jen příroda neohlodaná lidskými zásahy. Pozorujete umírněné stádo buvolů a než se stihnete natáhnout do mísy vyrobené ze pštrosího vejce pro další kousek ovoce, na scénu mezi stromy přiskakují energické antilopy. Připadáte si jako člen smečky. Pozorujete každodenní boj o přežití a zaplavuje vás vděčnost, že jste člověkem, že život je tak snadný a všechny starosti tak malicherné v porovnání s divočinou.
 Pokud na několik dní toužíte odložit mobilní telefon a nechat přírodu, aby očistila mysl od všeho smetí, jste na správném místě. V období trendu nekončícího dubajského šílenství je Singita Ebony Lodge fascinujícím zpestřením a návratem od umělých komplexů k prapůvodním kořenům nás všech. Ponechat důvěrně známé prostředí a přelidněnou džungli velkoměsta za sebou, to znamená počátek vnímání světa jinýma očima. Tím je africký hotelový klenot tak atraktivní a zajisté i proto opakovaně kraluje prestižnímu seznamu resortů časopisu Condé Nast Traveler. Dalšími faktory jsou nepochybně rozmazlující péče a nadstandardní služby.
 Ptáte se jak může vypadat takový den v divočině? Ze sklípku vyhloubeného ve skále vám přinesou některou z 12 000 lahví těch nejvybranějších afrických i zahraničních vín. V duchu si pobrukujete, že za přibližně 10 000 korun denně na osobu to není vůbec špatné. Taková částka je mezi hotely luxusu nevídaně přijatelná. A to tu pravou hodnotu peněz teprve objevujeme. Při relaxačním pobytu v terasovém bazénku svým pohledem obnažujete panenskou buš a jste natolik pohlceni atmosférou divočiny, že se při opatrném našlapování do ložnice ujišťujete, zda si vedle na lůžku nehoví sám král zvířat. Před spánkem si ještě zajdete na masáž do prvotřídních lázní, jimiž je Singita Ebony tak proslulá. Ráno se přece chystáte na safari a chcete být fit.
 Žádné ploty. Žádné hranice, které by zvěř omezovaly v nekonečném pohybu sem a tam. Singita Ebony je v oblasti, vyznačující se největším množstvím zvířat na hektar. Pokud vás někdy fascinovaly televizní snímky z produkce National Geographic, pak buďte zváni do míst, kde se možná setkáte s jejich kameramany a sami si natočte video na nesmazatelnou pásku svých vzpomínek! Zabalte kvalitní opalovací krém, oblečení značky Bushman a rozhodně špetku nebojácnosti. Nikdy nevíte, co v dalším okamžiku schramstne blížící se lev.

Singita Ebony Lodge - Posezení v přítomnosti dřevěného slona - motiv, který v Africe najdete na každém rohu.

Posezení v přítomnosti dřevěného slona - motiv, který v Africe najdete na každém rohu...

Čtěte také

 

Naše zdraví...


Photobucket

 Úvodník

 

Vážení návštěvníci Ordinace.cz,

i na jaře může řada lidí trpět prudkými změnami nálad nebo dokonce podlehnout depresi. Psychické onemocnění není žádné stigma a včasná léčba může odvrátit zbytečné životní komplikace. Slepé střevo je někdy označované jako časovaná bomba v našem těle. Místo amatérského,,rozhánění" bolestí pomocí ledu, raději vyhledejte lékařskou pomoc.

I obyčejná rýma může občas přinést řadu komplikací, podívejte se, jak s nimi bojovat. Bolí vás zápěstí a pociťujete brnění v prstech? Může jít o syndrom karpálního tunelu. Pokud se včas svěříte do rukou odborníka, určitě vám pomůže. Z vyšetřovacích metod se dozvíte o smyslu cystoskopie, používané v urologii a gynekologii a také o kolonoskopii, u které je před provedením zákroku velmi důležitá disciplinovaná příprava ze strany pacienta. Ještě je také čas na sběr česneku medvědího, užitečné léčivky, která po odkvětu zcela zmizí nebo mladého březového listí s močopudnými účinky nedráždícími ledviny.

Hodně sluníčka a co nejméně zdravotních problémů vám za redakci přeje Jaroslava Sladká

 

 Tento týden v centru pozornosti!

Zánět slepého střeva

Někteří pacienti o něm mluví jako o časované bombě, která je překvapila za plného zdraví. U jiných byl příčinou spíše dlouhodobých proměnlivých bolestí tedy spíše doutnání než náhlé exploze.

čtěte: https://www.ordinace.cz/clanek/zanet-slepeho-streva/


 

Syndrom karpálního tunelu

Bolest v oblasti zápěstí může mít mnoho příčin, například takzvaný syndrom karpálního tunelu.

čtěte: https://www.ordinace.cz/clanek/syndrom-karpalniho-tunelu/
  

Bříza bradavičnatá

Bříza působí močopudně (nedráždí při tom ledviny) a mírně dezinfekčně. Této kombinace se s výhodou užívá při léčbě zánětlivých onemocnění močových cest.

čtěte: https://www.ordinace.cz/clanek/briza-bradavicnata/ 

Česnek medvědí

Česnekem medvědím v jarních měsících doplňujeme vitamíny a minerální látky, dezinfikujeme trávicí trakt, podporujeme chuť k jídlu.

čtěte: https://www.ordinace.cz/clanek/cesnek-medvedi/


 

S komplikacemi rýmy
u odborníka

Jedinou možností, jak odhalit komplikace rýmy, je vyšetření nosu a uší.

čtěte: https://www.ordinace.cz/clanek/s-komplikacemi-rymy-u-odbornika-nachlazeni/


 

 

Jaké známe poruchy nálady

Jak na sobě poznáme, že máme depresi? Vždyť každý z nás má občas "má depku".


čtěte: https://www.ordinace.cz/clanek/jake-zname-poruchy-nalady/ ZDROJ:  https://www.ordinace.cz/

 

Čtěte 10 tipů, jak šetřit elektřinou

Získejte až 20 000 korun.

Platíte hodně za elektřinu? Změna chování a pořízení úspornějších spotřebičů vám zajistí úsporu za rok v tisících korun. K největším žroutům patří staré lednice, pračky, ale také klimatizace či plazmové obrazovky. Poradíme vám, jak a kde nejvíce ušetřit.

Sledujte informace o spotřebě. Provoz ledničky může stát denně tři, ale i sedm korun.foto: Profimedia.cz

Sledujte informace o spotřebě. Provoz ledničky může stát denně tři, ale i sedm korun.

Někdy musíte počítat s počáteční investicí, jindy se stačí jen naučit úspornějšímu zacházení s přístroji. Sledujte informace o spotřebě, provoz ledničky s mrazákem vás může stát denně tři, ale i sedm korun, za rok už je to rozdíl téměř 1 500 korun. Haléře za hodinu pohotovostního režimu elektronických přístrojů nadělají tisíce korun za rok. Rozdíl mezi důsledně vypínaným a jen uspaným počítačem je tři tisíce korun za rok.

1. Vytahujte přístroje ze zásuvky
Spousta přístrojů spotřebovává energii, i když zrovna nejsou v provozu. Právě pohotovostní režim se podílí na celkové spotřebě velkou měrou. Například stand-by režim satelitu vás bude stát ročně i 1 200 korun.

 

TIP
Pořiďte si prodlužovací kabel s více zásuvkami a vypínačem, jednoduchým zmáčknutím odpojíte ze sítě více přístrojů najednou. Když tak budete vypínat 10 spících spotřebičů, ušetříte za rok 4 000 korun.

 

2. Sviťte úsporně
Úsporné zářivky mají pětinovou spotřebu než klasické. Vyměníte-li pět stowattových žárovek za úsporné dvacetiwattové, přibude vám při svícení dvě hodiny denně do rodinné kasy 1 300 korun za rok.

Tam, kde dáváte někdy přednost světlu na čtení a jindy vám stačí jen orientační, si kupte stmívače. Existují buď přístroje, které se zabudují pod omítku, nebo jen takové, které se zasunou do zásuvky. Pootočením knoflíku pak můžete regulovat plynule intenzitu osvětlení a snížit tak spotřebu až na třetinu.

 


Jak snížit účet za elektřinu o 20 000 korun
Porovnali jsme spotřebu elektřiny dvou rodin. Mají stejné spotřebiče, jedna však energií plýtvá, druhá šetří. A platí méně.

 

 

3. Pořiďte si skromné spotřebiče 
Pračka osm let stará vás při dvou pracích cyklech týdně bude ročně na elektřině stát téměř tisíc korun, nová spotřebuje proudu polovinu. Úspora 500 korun. Desetiletá kombinovaná lednice s mrazákem "prožere“ 2 600 korun za rok, zatímco nová, úsporná o 1 700 korun méně.

Orientační spotřebu si můžete zkontrolovat na stránkách https://www.cez.cz/cs/pece-apodpora/ kalkulacky/spotreba-spotrebicu.html. 

4. Dejte přednost LCD obrazovce
Komu stačí menší úhlopříčka, například kolem 60 cm, zaplatí za hodinu provozu klasické skleněné televize 36 haléřů, za stejně velkou LCD zhruba polovinu. Plazmové televize mají ve srovnání se stejně velkou LCD spotřebu i více než dvojnásobnou, hodina provozu přijde na 1,60 koruny.

Při sčítání spotřeby za "dívání“ nezapomeňte na set top box. Za provozu spotřebuje přibližně 12 W, ve spánku 6 W, za rok je to dalších 270 korun (tři hodiny dívání denně).

 

TIP
Až si budete pořizovat novou televizi, volte LCD s vestavěným digitálním přijímačem. Díky tomu ušetříte až 1 300 korun ročně.


5. Stolní počítač vyměňte za notebook
Počítač, monitor, zvukové bedýnky, tiskárna spotřebují ročně energii za tisíce korun. A to i když "spí“. Počítač má spotřebu tři až sedm wattů, zvukové bedýnky šest wattů, i když je vypnete vypínačem, ale jsou v zásuvce. Nezapomeňte ani na modem, pokud máte pevné připojení na internet. Jeho spotřeba je 3 až 12 W za hodinu, za rok je to 120 až 480 korun. Starý stolní počítač vyměňte za notebook. Má čtvrtinovou spotřebu. Na běžném provozu tak ušetříte kolem 600 korun.

 

TIP
DVD disky přehrávejte přímo v přehrávači. Jeho spotřeba je třetinová než u počítače.

 

6. Zkontrolujte, zda máte správné nádobí
Vaříte-li na elektrice, využívejte zbytkového tepla, čili vypněte plotýnku několik minut před dokončením vaření. Také dbejte na to, aby dno hrnce bylo rovné a aby se krylo přesně s velikostí plotny. Pokud hrnec zakryjete pokličkou, uvaříte jídlo rychleji. Za rok tak ušetříte až tisíc korun.

 

TIP
Místo pečení v troubě využijte remosku. Pokrm budete mít hotový rychleji, při pečení dvě hodiny týdně ušetříte až 1 000 korun za rok. Jídlo ohřívejte raději v mikrovlnné troubě.

 

7. Pozor na klimatizaci, je drahá
Nejvíce peněz ušetříte správnou regulací teploty. Obzvlášť draho vyjde provoz klimatizace. Ať už si pořídíte klimatizaci pevnou nebo mobilní, počítejte, že na vychlazení místnosti velké 25 m2 spotřebujete přibližně 1 až 1,3 kW. Za hodinu provozu zaplatíte přibližně 4 až 5 korun. Když se bez ní obejdete, ušetříte za sezonu až 3 000 korun.

Podaří-li se vám naopak v zimě snížit teplotu o jeden stupeň Celsia, zaplatíte za proud až o šest procent méně, při běžné spotřebě je úspora kolem 2 000 ročně. Abyste nemuseli neustále točit kohouty na radiátorech, pořiďte si pokojový termostat, seženete ho za 500 korun. Domácnosti s elektrickým vytápěním mohou využít nízkého tarifu na 16 až 22 hodin denně.

 

TIP
Pokud si pořizujete klimatizaci, dejte přednost pevně zabudované u stropu, rychleji odvádí teplý vzduch ven. A spotřeba mobilní je o třetinu vyšší.

 

8. Vodu neohřívejte zbytečně
Neohřívejte vodu na zbytečně velkou teplotu, pro běžné užití bohatě stačí teplota 50 až 55 stupňů. Nemusíte ji totiž pak míchat se studenou. Snížíte-li teplotu o deset stupňů, ušetříte za rok až 2 000 korun. Máte-li bojler ve sklepě, zvažte, zda se vám nevyplatí si do kuchyně pořídit ještě malý průtokový ohřívač. Stojí od dvou tisíc korun a teplou vodu máte k dispozici okamžitě.

Když ohříváte elektřinou vodu, máte nárok na nižší tarif po dobu osmi hodin denně. V tento čas platíte zhruba poloviční sazbu za kilowatthodinu. Nižší sazbu můžete využít nejen na ohřívání vody, ale třeba i na praní, mytí nádobí nebo si nechat upéct chleba v domácí pekárně.

 

TIP
Kdo nechce hlídat dobu, kdy přijde "levný proud“, může si pořídit spínací hodiny. Je to přístroj, který dáte do zásuvky, naprogramujete a on vám pak zapne i vypne spotřebič v době, kdy nejste doma.

 

9. Spočítejte si, zda máte správný jistič
Máte pocit, že už šetříte, kde se dá, a přesto platíte moc? Zkontrolujte si, zda využíváte správnou sazbu a velikost jističe. Kolik korun zaplatíte, nezáleží totiž jen na spotřebě, ale i na velikosti hlavního jističe. Zatímco podle druhu sazby platíte různou částku za spotřebované kilowatthodiny (od 1,60 do 6,30 korun), výše měsíční platby záleží na velikosti hlavního jističe. Rozdíl je až 200 korun za měsíc.

 

TIP
Na internetových stránkách ČEZ najdete kalkulačku www.cez.cz/cs/pece-a-podpora/kalkulacky/proudova-hodnota-jistice.html, kde si do tabulky můžete zadat příkon spotřebičů v domácnosti a vypočítat si, jakou hodnotu by měl optimálně hlavní jistič mít. Výměna stojí pár stokorun, ušetříte tisíce za rok.

10. Podívejte se po jiném dodavateli
Pokud jste stále s výdaji za elektřinu nespokojeni, vyzkoušejte poslední možnost: změňte dodavatele. Na českém trhu nabízí své služby pro domácnosti šest společností: Bohemia Energy, Bicorn, ČEZ, E.ON, PRE a Centropol Energy.

 

Ceny jsou uvedeny na stránkách Energetického regulačního úřadu, www.eru.cz v sekci Změna dodavatele – elektřiny – cenový kalkulátor. Ceník Bohemia Energy najdete na https://bohemiaenergy.cz. Všechny údaje, které budete k vyplnění kalkulačky potřebovat, najdete na faktuře.

 

TIP
Změna je možná jednou za půl roku, když předáte novému dodavateli i plnou moc, nemusíte se už o nic starat. Ušetříte až 3 000 korun.

 

 

Alergie na slunce? Co teď?


Photobucket
 

 

Alergie na slunce a její příznaky

Už po prvním vystavení se slunci se vaše kůže zbarví do červena, objeví se kopřivka, puchýře nebo tzv. „krupička“ a svědění. Příznaky zmizí většinou bez problémů po 10 až 15 dnech pod podmínkou, že zůstanete ve stínu. Nevěřte, že jste se jich definitivně zbavili - mohou se objevit po každém slunění.

 

Jedná se o alergii na slunce. Jako u všech typů alergie i tady vaše tělo reaguje na cizorodé látky, v tomto případě UV záření, což vyvolává přehnanou reakci organismu: návaly krve způsobují otoky a svědění různé inztenzity.

Sun

Alergie na slunce - jak ji poznat?

Objeví se po prvním /popř. druhém nebo třetím/ vystavení se slunci na pažích a předloktích, dekoltu, přední straně nohou, nártech; v naprosté většině případů vynechá obličej. Alergie na slunce může nastat během jakéhokoli ročního období a mohou ji spustit i některé léky a kosmetika. Pozor! Příznaky se mohou objevit i při vystavování se slunci za sklem nebo působením odrazu slunečních paprsků od písku nebo vody, i když vy sami jste ve stínu.

 

První kožní reakce může nastat už po 15 minutách a zmizet hned poté, kdy odejtete na stinné místo, nebo se objeví po několika hodinách a zmizí po pár dnech. Tato druhá varianta alergie se může vyvíjet dvěma způsoby: po deseti dnech opatrného opalování kožní reakce vymizí, nebo naopak, tyty problémy budou přetrvávat několik let.

Co dělat při prvních symptomech?

Okamžitě odejít do stínu. Jdete-li ven, zahalte se a použijte ochranný krém s UV faktorem minimálně 50, který nanášejte co dvě hodiny. Proti tomuto typu alergie existují i léky.

Léto a dovolená - jak předcházet alergii na slunce?

Zhruba pro třetinu pacientů jsou vhodné potravinové doplňky na bázi beta karotenu a selenu, užívané 15 dní před odjezdem a doplněné vhodným ochranným krémem. Druhá skupina pacientů vyžaduje léky na bázi antimalarik. Problémy poslední části pacientů vyřeší fototerapie u dermatologa.

Sun

Lidé a zdraví - kdo je ohrožen?

Symptomy blízké alergii na slunce obtěžují až 10% dospělé populace, z toho 90% žen. Tato nemoc se jen velmi vzácně objevuje před 18. rokem a po 50 letech. Svou roli hraje i dědičnost - pokud tímto onemocněním trpěla matka, existuje větší riziko i u dcery.

Příčina vzniku alergie na sluneční paprsky

Ta dosud zůstává záhadou, někteří vědci podezřívají záření UVA. Tato hypotéza, která se opírá o nevhodné užívaní ochranných krémů, může vysvětlit rostoucí počet alergií na slunce. Většina existujících ochranných krémů chrání proti UVB záření, ale proti UVA poskytují pouze částečnou ochranu. Ukolébáni falešným pocitem bezpečí pak spousta z nás překročí vhodnou dobu opalování, což může spustit imunitní reakci organismu.

Sun  Photobucket

Zdravotní rádce a jeho rady

Stres? Už nikdy víc!

Trápí vás nespavost? Pryč s ní!

Pro zdraví - reflexní terapie

Příroda je ten nejlepší lékař

Zdraví - které očkování jsou důležité?


zdroj: MineralFIT.cz

 

"PROČ JSEM PROPUSTIL SEKRETÁŘKU"
Před dvěma týdny jsem měl čtyřicáté narozeniny, ale zdálo se, že si toho
 nikdo nevšiml. Myslel jsem si, že mi třeba manželka po snídani  poblahopřeje
a možná mě překvapí malým dárečkem, ale neřekla mi ani:"Ahoj miláčku!" Své
naděje jsem vkládal do dětí, ale ty snědly snídani, aniž by mi cokoli  řekly.

 Když jsem odjížděl do práce, cítil jsem se opuštěný a nedoceněný. Ale
 jakmile jsem vstoupil do kanceláře, tak mi sekretářka popřála vše nejlepší a
 hned jsem se cítil lépe - alespoň někdo si na mě vzpomněl.. Pracoval jsem
 do dvou odpoledne, když se otevřely dveře a moje sekretářka se zeptala:

 "Dnes je tak hezký den, vy máte narozeniny... Nepůjdeme na oběd?"
 Ochotně jsem souhlasil, neboť to byla nejmilejší věc, kterou jsem slyšel
 od  rána. Šli jsme do skvělé restaurace, najedli se a v příjemné atmosféře
 vypili skleničku vína. Když jsme se vraceli, tak se sekretářka zeptala:

 "Musíme se vracet do kanceláře? Dnes je tak krásně!"
 "Nemusíme se vlastně vůbec vracet."
 "Nezajdeme ke mně?"

 Souhlasil jsem. U ní doma jsme si dali sklenku koňaku, dobře si popovídali
 a  má sekretářka v nejlepším navrhla:

 "Máte něco proti tomu, abych se šla do ložnice převléci do něčeho
 pohodlnějšího?"

 "Jen běžte!" Moc rád jsem souhlasil.

 Odešla do ložnice.............
 a po pár minutách vyšla s narozeninovým dortem se zapálenými svíčkami.
 Nesla ho spolu s mou manželkou a dětmi. Za nimi šla tchýně s tchánem, moje matka
a můj šéf s ostatními spolupracovníky. Všichni  společně zpívali narozeninovou písničku.

 ...seděl jsem na gauči.......a na sobě jsem měl jen ponožky...

 

 

Extrémní očistné kúry

 S jarním úklidem domácnosti by člověk měl myslet i na jarní očistu organismu, zaneseného po únavné zimě. Existuje řada ulevujících a prospěšných technik, které není těžké vykonávat. Některé jsou naopak náročnější, ale o to víc účinné. Tady jsou ty nejextrémnější pro otrlé.

Většina lidí si svůj život bez každodenní hygieny nedokáže představit. Čištění zubů, sprchování, péče o vlasy a pokožku, to jsou všechno zevní způsoby péče o tělo. Mnohem důležitější je však péče o vnitřní tělo, což už málokdo dělá. Vnitřní hygiena by se kupříkladu měla zaměřovat na tlusté střevo, jehož správná funkce je základem zdravého organismu. To věděli již dávní jogíni.

Pomocí vnitřní hygieny můžeme předcházet řadě tzv. civilizačních chorob, se kterými si dnešní medicína neví rady. Řeší totiž pouze symptomy a důsledky nemocí, nikoliv  jejich příčiny. Jogíni a staří léčitelé obecně považovali za příčinu chorob přítomnost škodlivin, dnes také říkáme toxinů. A právě vnitřní hygiena je tou správnou komplexní detoxikací.

Důvody zanesení organismu toxiny jsou především stravování, nedostatek pohybu, oxidace materiálu v ústní dutině, pohlavní styk a dokonce polibky, užívání alkoholu a drog, poranění pokožky.

Pro tentokrát se budeme zabývat mechanickým pročišťováním těla.

Mezi nejznámější způsoby patří určitě klystýr, pročišťování jater a žlučových cest pomocí olivového oleje a vyplachování žaludku solným roztokem.

Klystýr je všelékIrigátor

Určitě vzpomínáte na felčara z Haškova Švejka, který na každou nemoc předepisoval klystýr. V důsledku ale jeho medikace nebyla úplně špatná. Klystýr vrací střevům schopnost kvalitně zásobovat organismus živinami. Používá se k němu nádoba zvaná irigátor. Ke koupi ji dostanete ve zdravotnických potřebách. Skládá se z plastového sáčku nebo smaltované nádoby, hadičky a tzv. rektální trubičky. Sáček se zavěšuje na stěnu, z něj vede hadička s otočným ventilkem, a ta končí rektální trubičkou, která se zavádí do konečníku.

Klystýr se provádí vždy na lačný žaludek. Připravte si 0,5-2 litry teplé vody s 1 lžící citrónové šťávy nebo odvar z heřmánku, nalijte do irigátoru a zavěste do výše hlavy. Konec hadičky zvlhčete olejem. Klekněte si a hlavu opřete o ruce. Uvolněte se a dýchejte přirozeně. Zasuňte hadičku do konečníku a nechte vodu vtékat až do pocitu většího tlaku. Nalévání vody lze přerušit a pokračovat ve chvíli, kdy tlak povolí. Přijměte tolik vody, kolik unesete. Pokud se vám podaří v sobě vodu chvíli udržet, je to jen dobře. Nakonec si zajděte na toaletu.Pitná kúra pro žlučník a játraJátra

Zatímco játra jsou orgánem s největší regenerační schopností v těle a jsou jakýmsi biochemickým filtrem, žlučník je nazýván dirigentem orgánů díky zásadnímu ovlivňování trávení. Když máte vyčištěná střeva, dopřejte stejný komfort i játrům.

Udělejte si nápoj z olivového oleje, který budete pít po dobu 4-5 dnů každé ráno nalačno. Tím se budou játra stimulovat a vyloučí ze sebe nahromaděné jedy do žlučníku. Ty se žlučí odejdou z těla trávicím traktem. Dvě hodiny před a tři hodiny po požití nápoje by se nemělo jíst. Pro další podporu můžete pít bylinkové čaje, aby eliminovaly toxiny vyloučené z jater.

 

Nápoj z olivového oleje pro játra a žlučník: Tento nápoj se skládá z olivového oleje, citronové šťávy a pronikavě působících bylin, jako jsou česnek, zázvor a kayenský pepř. Panenský olivový olej slijte s citronovou šťávou v poměru půl na půl v celkovém množství  4 dcl.

 

Výplach žaludku solným roztokem

Staří Indové toto pročišťování nazývali vamanadhauti. Tato svérázná technika asi nebude vhodná pro každého, ale její účinnost je vynikající. Ajurvédská literatura doporučuje vyplachování žaludku slanou vodou jako denní součást hygieny.
 

Ráno před požitím jakékoliv stravy nebo pití si ohřejte přibližně 1 litr až 1,5 litru vody tak, aby byla voda vlažná. Následovně vsypte sůl, dokud nevytvoříte velmi slaný roztok. Některé zdroje uvádějí, že by roztok měl být nasycený, ale to není nutné.

 

Poté pomalu vypijte tolik slané vody, kolik snesete. Je to poměrně nedobrá chuť, tak se na to připravte. Když už víc vypít nemůžete, nechte v žaludku roztok působit přibližně pět minut a poté si vstrčením prstů do krku vyvolejte zvracení a všechen obsah žaludku ze sebe dostaňte ven.

Zpočátku se budete divit, co to z vás vychází, ale po několika dnech by měly nečistoty úplně zmizet. Navíc ani zvracení nebude tak problematické a správnou technikou spíše obsah žaludku ze sebe vylijete. Nejpozději do hodiny je nutné se najíst, nejlépe třeba dušenou zeleninu na másle. Připravte se na slabší dehydrataci, proto je nanejvýš důležité dodržovat dostatečný pitný režim.

Myslíte si, že uvedené a podle řady publikací prý léty prověřené extrémní kúry mohou fungovat, nebo mohou tělo naopak poškodit? Jaké znáte další způsoby očisty vnitřních orgánů? Jaké máte zkušenosti s uvedenými? Je pro vás vnější hygiena důležitější než vnitřní?

 

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
 

 

 

Vyjádřete svůj cit květinou - symbolika květin


Photobucket
 Kdo z nás by nechtěl porozumět řeči květin? Vše by bylo potom tak jasné... Jak se vyjádřit, aniž byste pronesli jediné slovo, vám poradíme právě v našem dnešním článku o symbolice květin.


 

Vyjádřete svůj cit květinou - symbolika květin

 • Fialky znamenají skrytou lásku.
  • Podobný význam mají pomněnky - ukazují na nesmělost dárce, který váhá odhalit své city.
   • Bílý šeřík je ve znamení rodící se lásky k osobě, které jsou darovány.
    • Pokud chcete udělat narážku na krásu obdarované/ho, využijte k tomu hrachor
     (= elegance), červené kamélie nebo bílé kopretiny, které říkají „ jsi krásná/ý“.
     • Červená chryzantéma znamená „miluji tě“.
      • Modrý, bílý nebo žlutý kosatec ukazuje na něžnou a šťastnou lásku.
       • Levandule naznačuje uctivou lásku.
       • Pivoňka symbolizuje láskyplný vztah.

       Květiny - nabídka k sňatku aneb jak požádat ženu o ruku

       Pánové, rozhodli jste se požádat svou vyvolenou o ruku? Dámy, dostaly jste kytici rudých růží? V tom případě je spočítejte - 12 rudých růží vyjadřuje nabídku k sňatku! Břečťan ujišťuje o věčné věrnosti a verbena znamená „vem si mě“. Nejlepší bude zkombinovat rudé růže s břečťanem. Pokud jde o barvu, bílá květina evokuje čistotu citu, např. lilie nebo růže. Pro už sezdané páry se hodí květ lípy, který symbolizuje pevnost vzájemné lásky.

       Láska - jak vyjádřit vášeň ?

       Tuto emoci nejlépe vyjádříte červenou barvou. Platí to pro rudé růže (za předpokladu, že nedarujete kytici s 12 květy), která se považuje přímo za ztělesnění vášně. Orchidea je velmi oceňovaná pro svou krásu a vzácnost, což z ní činí poměrně drahou květinu. Symbolizuje smyslnost, krásu a svůdnost.

        

       Árony ztělesňují touhu po tělesném vztahu (s výjimkou žlutých a zelených květů, které mají duchovnější význam), stejně jako antúrie neboli toulitka a ibišek. Červený a růžový karafiát znamená rovněž spalující vášeň, ale ostatní významy už tak lichotivé nejsou (viz odstavec Kterým květinám se vyhnout). Můžete přidat i několik snítek anýzu, fenyklu, zázvoru, nebo anděliky, abyste vaši kytici správně okořenili!

       Jak vyjádřit přátelství

       Na znamení přátelství se hodí polní květy, jako sedmikrásky nebo bukvice lékařská. Konvalinka je také vhodná, stejně jako zimolez, který stvrdí váš přátelský svazek.

       Jak vyjádřit zármutek

       Hodně květin vyjadřuje smutek, např. hlaváček letní. Hořec a sléz znamenají utrpení. Sněženka vyjadřuje, že právě procházíte těžkým obdobím a asfodel o vás říká, že vaše srdce je opuštěné. Květ lotosu ukazuje na milostný zármutek, leknín, další vodní rostlina, symbolizuje chlad - „vaše srdce neopětuje mou lásku“. Měsíček znamená zármutek. Na usmíření sáhněte po olivové ratolesti, která symbolizuje mír.

       Květomluva - jak vyjadřit nenávist?

       Chcete-li elegantně naznačit váš hněv, zkuste bazalku, bylinku známou z kuchyně, která zcela jasně říká „nenávidím tě“. Chmelem a pryskyřníkem se obdarovávají ti, kterým máme co vyčíst, modrá hortenzie se dává rozmarným a náladovým lidem, narcis vyjadřuje egoismus. Sasanka a šípatka oznamují konec vztahu. Cínie naznačuje hněv, nestálost a znamená varování.

       Barvy květin a jejich význam

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
zdroj - MineralFIT

 

 

Olivový olej

Photobucket


Olivový olej obsahuje takové chemické substance, které podporují vznik blahodárného "dobrého" cholesterolu a potírají nebezpečné cholesterolové nánosy v arteriích. Někteří odborníci předepisují dokonce olivový olej jako lék, protože je to vynikající metoda, jak snížit riziko srdečních infarktů a mozkových mrtvic. Podle výzkumů 1-2 polévkové lžíce olivového oleje denně výrazně zlepšuje krevní obraz pacientů se srdečním infarktem. Ale pozor! Ačkoliv má olivový olej léčebné účinky, je to stále tuk s velkým množstvím energie, proto by neměl být používán přehnaně. Dvě lžíce oleje denně jako součást salátu nebo použité při vaření je zcela dostačující množství